Odbiornik frsky rc, który najlepszy - zasięg

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Odbiornik frsky rc, który najlepszy - zasięg

Post autor: Szper »

Sprawdziłem w domu anteny fabryczne X8R vs Prodrone dipol rękawowy. Pogoda wiemy jaka dzisiaj jest - wszystko lata bez armowania... nawet lipo zbędne.

Aparatura XSR + 9XR-PRO. Metoda pomiarowa chałupnicza na 3 punkty ale da jakieś pojęcie.

Range test:
Punkt 1. Porównywalne ~50
Punkt 2. Fabryczne 33-36, Prodrone 36-41

Pełen sygnał:
Punkt 1. Porównywalne ~70
Punkt 3. Fabryczne tendencje 43-50, Prodrone mniejsze widełki bliżej 50.

Powtarza się to co zauważyłem na XSR i X4RSB z dipolem - RSSI muruje się w okolicach 50 +/-5 i może długo się tak trzymać.

Obrazek

Moxon
Myślałem o nim tylko, że preferuję dookolne na nadajniku - quad i nigdy nie wiem gdzie będę a o tracku można zapomnieć. Kąt ma sympatyczny . Jeden pomysł przyszedł do głowy ale to niech jakiś anteniarz się wypowie. Zestawić na RX 2x Moxon, wytłumionymi obszarami do siebie ustawione. Można takie anteny dać po bokach quada lub samolotu.
Czy te anteny mają sens po stronie odbiorczej?

Koniczyna
Gdzieś czytałem o dobrych wynikach na polaryzacji kołowej. RX miał mix bat + koniczyna.

Edit:
Trafiłem jeszcze na taki wątek w kwestii Prodrone Moxon na Taranisie + X8R z fabrycznymi antenami. 3.5mil - 5.6km.
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... e-boost%29
Napomniane jest to o czym pisałem - kierunkowość anteny :/
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
kurzy79
Posty: 109
Rejestracja: wtorek 24 cze 2014, 20:29
Lokalizacja: Bochnia

Re: Odbiornik frsky rc, który najlepszy - zasięg

Post autor: kurzy79 »

Ja na V8FR-II śmigałem na 5km i dopiero zrywało bez zadnych przeróbek anten. a w nadajniku miałem wkręconą antenę z jakiegoś routera WiFi
Na moim kanale youtube są filmiki. Kiedyś gdzieś czytałem że właśnie ten odbiornik jest najlepszy. Nawet z tym linkiem nad chmurami byłem i też działał.
ODPOWIEDZ