Pierwszy dron pod gimbala i kamere...

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Piper
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 21 wrz 2017, 21:37

Pierwszy dron pod gimbala i kamere...

Post autor: Piper »

Witam szanowne grono. Od natłoku informacji zrobił mi się totalny mętlik. Budżet na tą chwilę do 500zl.
Założenie pierwotne - docelowo ma unieść gimbala z Action YI (bo mam), choć nie wykluczony zakup jakiejś lekkiej kamerki typowo fpv z BG.
W koszyku juz miałem Syme X8HW (400zl) ale doczytałem o bezszczotkowcach. Bugs6 i Bugs3 - znalazłem niezłe oferty ale gdzieś doczytałem, że średnio się one nadaja by unieść gimbala z czymś większym.
W miedzy czasie poczytałem o VISUO XS809HW. Już prawie byłem zdecydowany ale doczytałem o funkcji powrotu do domu, która działa nawet dobrze tylko nie zawsze dron do naszego domu wraca ;)

Zacząłem się zastanawiać nad czymś co może sam złożę, elektroniki się nie boję, więc nie musi to być dron z pudełka. I utknąłem nad wyborami, dlatego zwracam się do Was abyście pomogli ukierunkować mnie na jakiejś drodze.

To co na ta chwilę chciałbym:
1) Stabilny lot w trybie typowo newbie - możliwość uniesienia gimbala z action yi czy jakąś inna lekka kamerka HD
2) Elektronika typu GPS, żyroskop - pozwalająca na bezpieczny powrót czy realizację innych funkcjonalności znany ze znacznie droższych modeli - w zasadzie moze byc to również kwestia rozbudowy
3) Możliwość w przyszłości polatanie znacznie dalej niż zasięg wzroku więc jakiś fpv
4) Możliwość w przyszłośći polatania troche bardziej "manualnie"

Ktoś ma jakiś pomysł w co warto iść

Czy może nie warto tak kombinować i kupić na początek coś czym polatam (fajnie jakby miało opcje powrót do domu w przypadku utraty kontaktu z aparatura) i spełni punkt 1. Jeśli tak to co ? A później kupić coś typowo do fpv.
DronNOOB

Re: Pierwszy dron pod gimbala i kamere...

Post autor: DronNOOB »

Budżet na tą chwilę do 500zl.
(fajnie jakby miało opcje powrót do domu w przypadku utraty kontaktu z aparatura)
Elektronika typu GPS, żyroskop - pozwalająca na bezpieczny powrót czy realizację innych funkcjonalności znany ze znacznie droższych modeli
dron pod gimbala i kamere...
Jest to niemożliwe kupić takie coś nowego RTF co lata z pudelka, szukaj jakieś używki Phantom 1/2, Cheerson cx20, XK380, może f450 zalożonego na APM z jakąś tania aparaturą . Nowego, bez cła nie kupisz w tej cenie.
Od natłoku informacji zrobił mi się totalny mętlik.
500 zł z takimi wymaganiami to nazywa się nie mętlik :D
Piper
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 21 wrz 2017, 21:37

Re: Pierwszy dron pod gimbala i kamere...

Post autor: Piper »

Żeby była jasność 500 zł na dobry start - bez ceny gimbala i kamerki - bez wszystkich "fjuczerów" jakie sobie wymyśliłem ;) Mętlik bo nie wiem co wybrać, czy coś najtańszego czym polatam po wyjęciu z pudełka, a na boku skladać sobie powoli coś do typowego fpv. Czy kupić teraz coś lepszego co pozwoli w przyszłości się rozbudować.

Teoretycznie Visuo uniesie i gimbala i kamere ale sposób działania powrotu do domu mnie lekko wystraszył od zakupu. Poczytałem na temat Bugs3 - ten ponoć radzi sobie dobrze ale brak "elektroniki" troche mnie powstrzymał od zakupu (a w zasadzie to restocking na BG bo najbardziej do niego sie przymierzalem po podsumowaniu za i przeciw). Trafiłem na dobrą ofertę z Bugs6 ale gdzieś wyczytałem, że ma mniej mocy niz 3. Nie jestem w stanie odróźnić co jest zwykłym hoaxem bo niestety doświadczenie zerowe (poza jakąś Symą 107 xD)

Jeśli żaden RTF nie będzie miał funkcji powrotu to nie chce się na niej skupiać. Zalezy mi tylko by jakość video była dobra dlatego podwieszenie wlasnej kam bylaby idealna opcja.

Zakupów u Chińczyków się nie boję. Co do cła - na BG, GB, Alli sporo zakupów zrobiłem - ryzyko z cłem znam a w zasadzie z VAT ;) Zresztą 6 paczek w tej chwili z Państwa Środka do mnie idzie ;)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwszy dron pod gimbala i kamere...

Post autor: Adrián »

Jak nie umiesz latać, kup tani rtf do nauki do 100 zł jak zależy Ci na zł. Nie ma co ładować więcej do nauki.

Później skladaj / kup coś pod fpv, bo możesz nie doczekać rozbudowy.
Piper
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 21 wrz 2017, 21:37

Re: Pierwszy dron pod gimbala i kamere...

Post autor: Piper »

Tani nie byl - padlo jednak na Bugs 3 bo w preorderze na BG byl wczoraj za 318zl, a z kodem 20% dostepnym w opisie wyszedl za 255zl. ...
Czy ktos mial stycznosc z oryginalnymi kamerkami typu C4020 do tego sprzetu ? Ma port fpv na plytce elektroniki i jest kilka roznych kamerek ktore mozna zamontowac zamiast przedniego leda, plus jedna panoramiczna ktora montuje sie od spodu.

Druga rzecz -- jak z takimi bzyczkami typu:

https://www.banggood.com/Eachine-E010-M ... 66972.html
https://www.banggood.com/Eachine-E012-M ... 48469.html

Chcialem kupic cos takiego do nauki latania, glownie po domu.

Inna rzecz - jak z symulatorami ? Szukam po forum ale glownie znajdowalem informacje typu "albo zainstaluj jakis darmowy symulator" i ... tyle. Czy muszę mieć jakaś dedykowana aparature ? Jaki darmowy symulator ? jak to ugryźć by potrenowac na 42 calowym ekranie ? :o
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwszy dron pod gimbala i kamere...

Post autor: Adrián »

A co ma z nimi być?
Do latania po mieszkaniu możesz sobie dokupić.

Niekiedy są wersje symulatorów z aparaturą, ale lepiej kupić normalną aparaturę, zależnie od budżetu i podpiąć kablem do komputera, którą wykorzystasz do latania i innych celów w przyszłości.
Ale jak nie chcesz, nie potrzebujesz aparatury, bo będziesz tylko latał gotowcami, to mija się z celem.
Jak kupiłeś do nauki kopter, to nie potrzebny Ci symulator.
Więcej da latanie na żywo.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pierwszy dron pod gimbala i kamere...

Post autor: Verid »

Bzyczki do domu, z tych sprawdzonych, masz tu - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=42&t=32423 Pierwsze trzy miałem i polecam.
Ostatnio przewinęło mi się przez ręce coś takiego: http://allegro.pl/bezpieczny-dron-helic ... 26593.html
Niestety nie dało rady zrobić unboxingu i recki bo córcia się dorwała ale ten też szczerze polecam. Lata minimalnie krócej niż taki CX-10 ze względu na obecność klatki ale za to odbija się od ścian, nie klei się do sufitu i bez problemu przeżywa wyłączenie silników w locie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwszy dron pod gimbala i kamere...

Post autor: Adrián »

Eachine eo10 lepszy od cx ów.
Większy, aparaturka też trochę większa i zasilana to AA. Chociaż też z zestawu nie używam, tylko taranisa.
Dodatkowo udźwignie fpv 3in1 np eachine.
Kolejna zaleta, to łatwo wymienna bateria.
Ładujesz np 5 za jednym zamachem i chwilę można polatać.
W cx dłużej ładujesz niż latasz.
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwszy dron pod gimbala i kamere...

Post autor: grryf »

Bugs 3 to najlepsze co Ci moglo sie przydarzyc na dron fpv po lataniu biedronami - 12 minut latania na aku z fpv!
Ja kupilem runcam split z nagrywaniem na karte SD, ale bez nagrywania polecam runcam swift mini, albo cos tego rodzaju.
Plytek nie mialem, tylko AIO tx02 i tx01s - slabe to bo bez WDR, dobre do domu.
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
ODPOWIEDZ