Zasilanie samego nadajnika

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

szczemp
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 14:38

Zasilanie samego nadajnika

Post autor: szczemp »

Mam nadajnik 200mW, o takie małe coś https://www.aliexpress.com/item/Mini-FP ... 87677.html. Chcę to wykorzystać do transmisji obrazu z lustrzanki na gimbalu ręcznym do monitora. Cała sytuacja wygląda tak. Kręcony jest jakiś film. Jest operator gimbala, na gimbalu jest lustrzanka. Jest też gość, nazwijmy go reżyser, siedzący przed monitorami i oglądający obraz z wszystkich kamer. Chcemy obraz od operatora przesłać do reżysera tym właśnie nadajnikiem. Wszystko mamy oprócz pakietu do nadajnika. Postanowiłem sam nadajnik z akumulatorem zamknąć w jak najmniejszej skrzyneczce i umieścić na gimbalu. Na zewnątrz skrzyneczki wypuszczę tylko gniazdo na obraz, gniazdo do ładowania pakietu i złącze anteny. Tak, żeby to jakoś zgrabnie wyglądało. Zasilać to mogę 7 - 24V, ale nie wiem na jak długo może mi starczyć pakiet np 3s 1800mAh. Ktoś mi przybliży jak długo taki pakiet może zasilać nadajnik? Pasowałby mi jakiś mniejszy
dziobak
Posty: 13
Rejestracja: sobota 01 lip 2017, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasilanie samego nadajnika

Post autor: dziobak »

Jeśli sprzedawca nie kłamie w opisie co do poboru prądu, to około 8 godzin na 3s 1800mAh.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Zasilanie samego nadajnika

Post autor: maxiiii »

Oczywiście, że kłamie. Przecież to chińczyk:)
Ten nadajnik ma 600mW i naklejkę na 200mW:).

Szczemp nie możesz tak zrobić ten nadajnik jest bez radiatora i nawet nie ma gumy termoprzewodzącej pod ekranem.
W kopterach nie ma problemu bo w locie powiew powietrza od śmigieł powoduje chłodzenie a w zamkniętym pudełku pochodzi może 10minut a potem kaput jak to mawiał dziadek Tuska:)

Zasilanie powyżej 3S od razu uwali go najlepiej zalilać dodatkowym beckiem 9V.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zasilanie samego nadajnika

Post autor: Adrián »

Jak napisał maxi, to bardzo zły pomysł bez dodatkowego chłodzenia.
Zmień nadajnik na większy. A jeszcze lepiej na taki, który ma możliwość ustawienia mW
Może się okazać, że 5-25mW w zupełności Wam wystarczy do tego projektu.
Dzięki temu, pobór prądu będzie jeszcze mniejszy, ale co najważniejsze, aż tak mocno grzać się nie będzie.
szczemp
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 14:38

Re: Zasilanie samego nadajnika

Post autor: szczemp »

Dajcie jakąś propozycję 25mW. Im mniejszy tym lepszy. Choć nie wiem czy 25mW nie będzie za mało. Filmowanie może odbywać się w budynku. Od odbiornika możemy antenę gdzieś wyciągnąć, ale operator gimbala będzie chodził po pokojach. Raz będzie bliżej, a raz dalej, nie do zaplanowania i przewidzenia.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zasilanie samego nadajnika

Post autor: Adrián »

To idźcie w 1.2ghz jak to ma być głównie w pomieszczeniu
szczemp pisze:Dajcie jakąś propozycję 25mW. Im mniejszy tym lepszy. Choć nie wiem czy 25mW nie będzie za mało.
Kup ze zmienną moca od 5-25mW do 400-600mW lub 1.2 jak to będzie głównie w pomieszczeniach.

5.8 może nie wydolić, nie chodzi już tutaj o moc nadajnika. Ale bez testów to można gdybać. Zobacz na banggood, min tramp i jeszcze kilka lepszych się znajdzie.
Ale faktem jest to, że 1,2 ma większa "przenikalność" przez przeszkody.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Zasilanie samego nadajnika

Post autor: maxiiii »

Te 200mW ci wystarczy. Mam je i chodzę po całym domu i mam podgląd(albo wizję jak kto woli:). Problemem jest tylko temperatura.
ODPOWIEDZ