Dron pierwszy. Pół/profesionalny

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

tequila
Posty: 9
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 21:44
Lokalizacja: świętokrzyskie

Dron pierwszy. Pół/profesionalny

Post autor: tequila »

Witam. Poszukuje drona do kręcenia sportów latawcowych (snowkiting, buggykiting), jazdy na nartach i jakiś widoczków z większej wysokości. Trochę poczytałem i zastanawiam się nad phantomem 3, yuneeckiem typhon G itp - i tu odrazu pytanie DJI o wersję i czy się opłaca inwestować w adv, pro czy SE ? W media markt polecali mi mavica i karmę - troche drogie... A poza tym kamerę gopro5 już mam... Właśnie może lepiej jakiś dron co mogę podpiąć kamerę GoPro? Sam już nie wiem.... Fajnie też się czyta o róznych systemach jak: czujniki optyczne i ultradzwiękowe, GLONASS itp. nie wiem zupełnie co jest przydatne a co jest tylko chwytem marketingowym... Co robić Panie i Panowie droniarze :)
Zairon
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 14:47

Re: Dron pierwszy. Pół/profesionalny

Post autor: Zairon »

Jak na pierwszego drona to bym brał Phantoma a rozważałeś może Typhoona H?
Typhoon do filmowania mi osobiście lepiej się sprawdził. Obracanie kamery, 4K, tryb śledzenia. No po prostu. Przy czym zaznaczam, że to moja własna opinia.

Natomiast Phantomem duużo lepiej się operuje. Stabilność, responsywność, przeloty pod mostem. Typhoon czasami miał zwiechę a Phantomem jeszcze mi się to nie przytrafiło. Nawet była sytuacja, że lądował na metalowym podłożu bez problemu.

Phantoma standard sobie odpuść. W twoim przypadku minimum adv. Może celuj w używki koniecznie z gwarancją.

OCZYWIŚCIE zdajesz sobie sprawę o zachowaniu bezpieczeństwa, wymaganych kursach, zakazach lotów, wymaganiach, zezwoleniach itp. itd.?
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Dron pierwszy. Pół/profesionalny

Post autor: Carrock »

Moim zdaniem nalezalo by zaczac od nauki latania jakas tanizną w stylu syma x5 czy x8, zebys nie zaslynal w branży za szybko :) jak masz gopro 5 to odpada duzy koszt. Mozesz zlozyc cos wlasnego za ok 1,000 - 1,500 (na forum jest masa przepisow na swojskie wypieki) i latasz. Nie chcesz skladac kup p3 lub uzywanego skladaka bez kamery. O roznicach w kamerach pomiedzy modelami p3 jest masa filmikow, w tym wyborze nikt Ci nie pomoze, bo nikt nie wie jakiej jakosci potrzebujesz.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dron pierwszy. Pół/profesionalny

Post autor: Adrián »

Na początek tanio, nawet do 200 zł spokojnie znajdziesz.
Nauczysz się latać, rozwalisz lub nie tak szkoda nie będzie.

Kup p3P lub dołóż i kup mavic z tomtop, nawet w wersji bez combo.

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że do tych dwóch wymienionych, będziesz najprawdopodobniej potrzebował papierów do latania?
Oba przekraczają 600g
Tym bardziej, że będziesz latał nad ludźmi i zapewne też w mieście
Awatar użytkownika
Wojtek03
Posty: 24
Rejestracja: środa 19 lip 2017, 08:17
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Dron pierwszy. Pół/profesionalny

Post autor: Wojtek03 »

JA na twoim miejscu zastanowił bym się nad Walkera Vitus:
Osobiście testowałem Vitusa i uważam że za taką kwotę to bardzo dobry sprzęt, o funkcjach możesz zerknąć tutaj
Dodatkowo czujniki optyczne robią świetną robotę i naprawdę świetnie chronią model przed rozbiciem.
Walkera, Syma ,Nine Eagle, Tarot, MJX, DJI, Zerotech, AEE
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9759
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron pierwszy. Pół/profesionalny

Post autor: pawelsky »

Wojtek03 pisze:JA na twoim miejscu zastanowił bym się nad Walkera Vitus
Za te pieniadze to juz lepiej kupic oryginal czyli Mavica ;-)
tequila
Posty: 9
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 21:44
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Dron pierwszy. Pół/profesionalny

Post autor: tequila »

Wojtek03, nie wkleił się link co chciałeś mnie przekierować. Czy chodzi o tego https://www.eglobalcentral.pl/walkera-v ... vgQAvD_BwE
Co do zabawek za 200PLN to mam jedną i cały czas ją katuje :) Quadcopter 2,4GHz - dość duży. Ten walker wygląda fajnie i ma te magiczne czujniki i funkcje które mogą mi się przydać - właściwie to nie wiem na które funkcje i czujniki magiki zwracać uwagę a na które nie.... A i powiedzcie mi jedno - czemu na tym linku co podałem wyżej walker kosztuje 2700 a na innych prawie 4000 - a z tego co widzę to ten sam droniec.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dron pierwszy. Pół/profesionalny

Post autor: PiotrSz »

tequila pisze:A i powiedzcie mi jedno - czemu na tym linku co podałem wyżej walker kosztuje 2700 a na innych prawie 4000 - a z tego co widzę to ten sam droniec.
A czytałeś opinie na temat tego sklepu ? Jak nie to poczytaj a się dowiesz :-)
Sklep wałek z UK, polaczki na wyspach którzy dymają Polaków ...
tequila
Posty: 9
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 21:44
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Dron pierwszy. Pół/profesionalny

Post autor: tequila »

zastanawiam się mocno nad tym: https://www.mediaexpert.pl/drony/dron-d ... 0wod46sEnA i nad tym walkerem....
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dron pierwszy. Pół/profesionalny

Post autor: PiotrSz »

tequila, nie wkleił Ci się link do Walkery a swoją drogą Walkera to nazwa w rodzaju żeńskim więc nie walker a walkera. Jeśli chcesz go dodać to zrób edycję posta i go dodaj.
Jeśli chodzi o Phantoma 3 to jest niezły wybór, bardzo popularny w Polsce z ogólnodostępnym serwisem.
tequila
Posty: 9
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 21:44
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Dron pierwszy. Pół/profesionalny

Post autor: tequila »

nie wstawiałem linku do walkery vitus tylko do p3SE - właśnie pomiędzy tymi dwoma się zastanawiam.... Ważna też jest tu stabilność na wietrze od 4m/s do 10m/s. co sądzicie?
lelusz
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2017, 02:05

Re: Dron pierwszy. Pół/profesionalny

Post autor: lelusz »

Walkera wyglada fajnie, ale ma jeden minus na ten moment -brak apki na Androida:) Poza tym mozna go zlapac w mega fajnej cenie, okolo 1500-200 taniej niz ten sam dron w Polsce. Wiec nawet jakby cos w nim sie nie spodobalo to duze prawdopodobienstwo ze nie stracisz na nim:-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dron pierwszy. Pół/profesionalny

Post autor: Adrián »

Duże, bo ktoś musi go w razie czego odkupić.
Szybciej znajdzie kupca na dji w dobrej cenie.
lelusz
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2017, 02:05

Re: Dron pierwszy. Pół/profesionalny

Post autor: lelusz »

Poprawka- pojawial sie juz apka na androida,patrzylem na oficjalna stronke.

Adrian czy ja wiem... w tej chwili jest jakas licytacja na allegro powyzej 3tysia, wiec jesli ktos kupil go w cenie 2800 to jest juz nawet na plus, a nie na zero ;) ale mniejsza o to. szkoda ze niewiele informacji jest na temat tego dronika, bo wyglada fajnie i ma calkiem fajne opcje.
tequila
Posty: 9
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 21:44
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Dron pierwszy. Pół/profesionalny

Post autor: tequila »

Gdzie można by go kupić w takiej cenie?
ODPOWIEDZ