Łączenie małych baterii w jedną dużą

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

obaza
Posty: 6
Rejestracja: piątek 18 sie 2017, 21:51
Lokalizacja: Kraków

Łączenie małych baterii w jedną dużą

Post autor: obaza »

Witam użytkowników forum. Mój pierwszy post i pierwszy "dron". ;) Kupiłem skyline do nauki latania (coś na styl syma X5SW). Mam aktualnie zasilanie 500mAh które pozwala na około 5-6 minut zabawy. Stąd pomysł aby zamiast tego dać 2x 3,7V 1000mAh wtyk Molex 51005 połączone równolegle i umiejscowione zamiast kamerki (są za duże aby wejść do standardowego miejsca). Mam pytanie czy znacie kabelek (rozdzielacz (2 wejścia jedno wyjście)) który pozwoli na wpięcie dwóch 1000mah i podpięcie do wtyku drona zamiast 500mah?
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Łączenie małych baterii w jedną dużą

Post autor: Pieth »

Kabelki znamy, tylko wtyczek nie ;-)
PS
Zwiększasz wagę więc nie licz na cuda.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9760
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Łączenie małych baterii w jedną dużą

Post autor: pawelsky »

obaza pisze:czy znacie kabelek (rozdzielacz (2 wejścia jedno wyjście)) który pozwoli na wpięcie dwóch 1000mah i podpięcie do wtyku drona zamiast 500mah?
Przykladowo https://abc-rc.pl/przewod-ladowaki-37v-1-in-5
obaza
Posty: 6
Rejestracja: piątek 18 sie 2017, 21:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Łączenie małych baterii w jedną dużą

Post autor: obaza »

Dzięki pawelsky. Po twoim linku znalazłem właśnie https://abc-rc.pl/przewod-ladowarki.
Waga zmieni się z 29g (19 akumulator + 10 kamera) na 56g + waga kabelka. Jak rozumiem nie kombinować już z opcją trzech baterii bo waga będzie nieprzyjemnie duża?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9760
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Łączenie małych baterii w jedną dużą

Post autor: pawelsky »

obaza pisze:Waga zmieni się z 29g (19 akumulator + 10 kamera) na 56g + waga kabelka. Jak rozumiem nie kombinować już z opcją trzech baterii bo waga będzie nieprzyjemnie duża?
Moim zdaniem nie powinienes kombinowac nawet z dwoma. Dwokrotny wzrost wagi nie wrozy nic dobrego...
obaza
Posty: 6
Rejestracja: piątek 18 sie 2017, 21:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Łączenie małych baterii w jedną dużą

Post autor: obaza »

Rozumiem. Waga samego drona zmieni się z 116g na 143g. Sprawdzę jak to będzie latać, w razie czego zostanę z jedną baterią 1000mah wtedy po odjęciu kamerki waga drona zmieni się z 116g na 115g. :)
ODPOWIEDZ