Gogle fpv

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: Gogle fpv

Post autor: Lenny »

Ekstrapolator pisze:Ciekawe czy EV100 jeszcze kiedyś będą po 89$ ? Bo teraz za 159.99$ to się tak średnio opłaca. Cała zimę mogę czekać ale na nowy sezon przydało by się zmienić gogle.
Za 119$ masz ten sam model na gearbest tylko pod marką furibee
https://m.gearbest.com/fpv-goggles-moni ... 86672.html
DronNOOB

Re: Gogle fpv

Post autor: DronNOOB »

Lenny a Ty poprzedni posty czytasz?
Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: Gogle fpv

Post autor: Lenny »

DronNOOB pisze:Lenny a Ty poprzedni posty czytasz?
A myślisz, że ja nie mam co w domu robić i forum przeglądać czy aby taka odpowiedź już nie padła?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Gogle fpv

Post autor: Adrián »

Już nie przesadzaj, to było na poprzedniej stronie..
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gogle fpv

Post autor: PiotrSz »

Adrián, a po co czytać... lepiej dobić posty do giełdy :roll:
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gogle fpv

Post autor: Markon »

Kilka rzeczy.
FOV i obraz w kontekście EV800 - obraz jest mały ale szczegółowy, nie mam problemu z lotem w tych goglach, ale obecność zniekształceń wszelkiego rodzaju niezależnie od odległości quada od gogli. Po prostu przy odpowiednim ustawieniu obraz zaczyna się krzywić. Rozwiązanie to wymiana kondensatora w odpowiednim miejscu, rozwiązanie podane przez BGJima na RCG.
https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... count=2064
Oczywiście ludzie próbują to z innymi kondensatorami i działa. Fix dla dziwnych wykrzywień obrazu, czarnych i szarych pasków. Miganie całego ekranu nie jest jeszcze rozwiązane.
DronNOOB

Re: Gogle fpv

Post autor: DronNOOB »

EV100 Na BG cena z linka email 99 USD
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Gogle fpv

Post autor: Japim »

W weekend było trochę latania i trochę spostrzeżeń.

Powiem tak - dla kogoś kto latał na FS (Dominator/Attitude) i "przyzwyczajony jest" do dużego obrazu to FOV jest za mały. Ale kto o zdrowych zmysłach mając FS kupuje EV100 - to istne uwstecznianie się. Poza tym dużo, ale to dużo zależy od preferencji. Np mój młodszy syn lata na FS Attitudach V3 i w weekend założył FS Dominator HD V3 pożyczone od kolegi - i co? Czyżby takie super duper - nie! - Okazało się, że obraz jest za duży... i przynajmniej on nie może z nich komfortowo korzystać.

Natomiast dla kogoś kto chce zacząć latanie to IMHO są świetne, ale niestety jak z butami - trzeba przymierzyć.

Zauważyłem, że obraz w EV100 jest na tyle szczegółowy, że jak się skupiam to dosłownie po kilku chwilach nie widzę już małego rozmiaru ekranu, tylko normalnie każdy szczegół na wyświetlaczu. To jak patrzenie na znaczek pocztowy - oczywiście porównanie celowe i przypadkowe jednocześnie :). Na początku po założeniu gogli widzisz jakie to malutkie, ale jak oglądasz szczegóły to widzisz już tylko znaczek a nie to jaki jest mały. Kwestia akomodacji oczu i psychiki. Ale jak powiedziałem - każdy ma inaczej.
Pozdrawiam,
Przemek
Tummi
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 23 mar 2014, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gogle fpv

Post autor: Tummi »

DronNOOB pisze:EV100 Na BG cena z linka email 99 USD
Link (z innego forum): http://news.banggood.com/u/nrd.php?p=Vm ... w%3D%3D%7C
Biale sa dostepne "od reki", na czarne trzeba poczekac do konca miesiaca.

Zastanawiam sie, czy warto. Moze ktos z Trojmiasta ma EV100 i uzyczylby do przymiarki?

T.
Ostatnio zmieniony piątek 20 paź 2017, 12:54 przez Tummi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Gogle fpv

Post autor: Japim »

Każdy kto zapisał się na BG na newslettera to dostał linka na te gogle.

Prawdopodobnie link jest personifikowany i w ten sposób BG wie kto kupi zależnie od nr emaila.
Jeżeli ktoś nie ma a chciałby to mogę podesłać mojego.
Pozdrawiam,
Przemek
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gogle fpv

Post autor: Markon »

Japim, nie posiadasz żadnych dodatków przygotowanych przez chińczyków? Mam na myśli dziwne szare, czarne paski, wykrzywianie obrazu itp.?

Dzisiaj wymieniłem kondensator, brak jakichkolwiek zniekształceń, pasków, innych badziewi. Co do samego FOV, latam i na EV800 i na EV100 i obraz EV100 z każdym pakietem staje się coraz większy. Tak jak zauważył Japim, fizycznie obraz jest mniejszy, ale sama jego zawartość i szczegółowość jest podobna do fatsharków, więc tutaj kwestia, czy ktoś poradzi sobie z mniejszym obrazkiem (osoby młodsze powinny).

Jeśli ktoś by pytał o zasięg, to jest lepszy niż w EV800 (które przez długi czas były królami kubłowych gogli).

Niewątpliwym plusem jest możliwość schowania OSD od gogli (przytrzymaj chwilę obie strzałki zmian kanałów), kiedy nie jest to potrzebne.
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Gogle fpv

Post autor: Japim »

Mam szare paski. Ale zauważyłem, że mocno związane jest to z odległością od nadajnika. Gdy dzieciaki latały micrusami z 25mW po mieszkaniu było OK, i na zewnątrz przy dużym torze nawet 200mW też ok. Ale wystarczyło zbliżyć się do quada na mniej niż 1 - 2m i pojawia się pasek w 1/3 ekranu.
Pewnie zmodze te gogle jak zacznie mnie to bardziej wkurzać - na razie jest OK.
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Gogle fpv

Post autor: Adrián »

Tummi pisze:Zastanawiam sie, czy warto.
Za cenę 600zł moim zdaniem nie warto. Lepiej dołożyć o innych, lub kupić wiadra.
DronNOOB

Re: Gogle fpv

Post autor: DronNOOB »

100 dolców to nie 600 zł :D
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Gogle fpv

Post autor: Adrián »

Ja tu nie widzę 100$

Chyba, że pod innym brandem, tylko na pewno jest inna nazwa i nic więcej? Ktoś miał z innej firmy i ma porównanie?

W sumie, ja nie jestem targetem, to kruszyć kopii nie będę..
Załączniki
1.jpg
1.jpg (89.95 KiB) Przejrzano 2051 razy
ODPOWIEDZ