Gogle fpv

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Shant
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 20 lip 2017, 10:42
Lokalizacja: Wwa

Gogle fpv

Post autor: Shant »

Witam, bede w posiadaniu walkera runner 250 i potrzebuje pomocy odnosnie zakupu gogli. Kwota jaka dysponuje to 800, nie więcej. Czy w tej cenie lepszym wyborem beda goggle 4 walkera czy eachine vr d2 pro, a moze cos innego?
xboomx
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 10:03
Lokalizacja: Krakow

Re: Gogle fpv

Post autor: xboomx »

Osobiście wolałbym iść w używane fatsharki przy tym budżecie. Doświadczenie z FPV jest znacznie lepsze przy goglach z osobnymi ekranami/soczewkami.
Nawet na tym forum możesz coś wyhaczyć... zerknij:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=23&t=41939
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=23&t=41953
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Gogle fpv

Post autor: jervon »

xboomx pisze:Doświadczenie z FPV jest znacznie lepsze przy goglach z osobnymi ekranami/soczewkami.
A to ciekawe, z jakiego to niby powodu?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Gogle fpv

Post autor: Verid »

jervon pisze:A to ciekawe, z jakiego to niby powodu?
Subiektywnych odczuć. Niektórzy wolą dwuokularowe, innym pasują kubły. xboomx najwyraźniej należy do tych pierwszych, z kolei ja na ten przykład za nic w świecie nie zamieniłbym swoich Quanumów na Fatsharki czy inne dwuokularowe których jedyna zaletą (dla mnie) jest gabaryt.
Ten wredny...
xboomx
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 10:03
Lokalizacja: Krakow

Re: Gogle fpv

Post autor: xboomx »

I znowu dochodzimy do tego samego wniosku, że gogle najlepiej przymierzyć i wypróbować przed zakupem... tylko gdzie... ;-)
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Gogle fpv

Post autor: jervon »

xboomx pisze:I znowu dochodzimy do tego samego wniosku, że gogle najlepiej przymierzyć i wypróbować przed zakupem... tylko gdzie... ;-)
Kupując w pl zawsze można towar zwrócić ponosząc koszt przesyłki. Sam pewnie bym nie chciał by klienci odsyłali mi towar, ale takie jest prawo i trzeba je respektować.
Co do gogli to uważam, że kubełkowe można kupować w ciemno, polegając na opinii innych. Nie ma tu problemu z IPD czy ostrością przy sądzie wzroku. A gogle typu fatshark KONIECZNIE trzeba mierzyć.

Proponuję:

https://www.banggood.com/Headplay-SE-V2 ... mds=search

https://www.banggood.com/Eachine-Goggle ... mds=search

Pamiętaj o potencjalnym cle.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Gogle fpv

Post autor: Adrián »

xboomx pisze:I znowu dochodzimy do tego samego wniosku, że gogle najlepiej przymierzyć i wypróbować przed zakupem... tylko gdzie... ;-)
Mieszkasz w Krakowie, tam dużo osób lata. Podjedź na zlot, spotkanie gdzie ludzie latają i będziesz miał co mierzyć.
Jest dział spotkania na forum, tam zapytaj/umów się.
Shant
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 20 lip 2017, 10:42
Lokalizacja: Wwa

Re: Gogle fpv

Post autor: Shant »

Zakupiłem gogle eachine two, dziś będzie pierwszy lot. Nie mam porównania z fatsharkami a to jednak o tych Googlach najczęściej się słyszy.. Ze są profesjonalne. Jednak czytając wasze komentarze wcale nie wszyscy o nich marzą. Mam nadzieję że nie będę chciał zwracać moich eachine
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Gogle fpv

Post autor: Adrián »

O fatshark się mówi, bo są zapewne najbardziej popularne.
Na szczęście, każdy ma swoje zdanie / preferencje i nie ma jednej firmy na rynku, jest w czym wybierać ( chociaż sam je użytkuję, bo akurat mi pasują i jestem z nich zadowolony ).
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gogle fpv

Post autor: Markon »

Fatsharki są używane do wyścigów, widzisz je wśród najbardziej popularnych pilotów (Cały Rotor Riot z wyjątkiem Le Driba, który używa Skyzone'ów oraz cała reszta vlogowych pilotów). Kiedy zapytam co kojarzą znajomi z dronami, to są dwie rzeczy. DJI (phantomy i mavici i całe to tałatajstwo) oraz fatsharki. Utarło się, że gogle, które posiadają droniarze muszą mieć dwa ekrany i być fatsharkami. Ja spróbuję dorwać te eachine'y
https://www.banggood.com/Eachine-EV100- ... mds=search
Cena na tyle niska, że mogę sobie pozwolić żeby kupić, a później ewentualnie odsprzedać na rynku wtórnym jakby coś nie pasowało.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Gogle fpv

Post autor: Adrián »

Nic nie muszą. To zależy od osobistych preferencji.
Nie latam D... A latam z dwoma ekranami. To nie ma związku.
Shant
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 20 lip 2017, 10:42
Lokalizacja: Wwa

Re: Gogle fpv

Post autor: Shant »

Mam problem z gogglami eachine two z walkera runner 250... zasięg jest bardzo krótki (ok 15m) gdzie dzień wcześniej w rodeo 150 miały zasięg ponad 150m. Stąd wydaje mi się że problem może być z dronem.. da się to jakoś sprawdzić?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Gogle fpv

Post autor: Adrián »

Miałeś jakiegoś kreta? Może ucierpiała antena?
Być może włączyłeś quada bez anteny?

Chyba, że przelaczyles inny kanal w goglach. Sprawdz to.
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gogle fpv

Post autor: Markon »

Ostatnio pozbawiłem mojego VTX03 od Eachine'a anteny podczas lotu, obraz zmienił się zasięg był gorszy, ale nie był takiej tragedii. Charakterystyczne dla urwanej anteny jest ziarnistość obrazu, widzisz wyraźny śnieg pod obrazem.
Jeśli to zły kanał to obraz będzie czysty jeśli będziesz blisko. Zły kanał często się zdarza jak robisz "auto-search" na tego typu goglach. Jest jeszcze jedna możliwość, jeśli to koniczyna to mogła się połamać w środku (nawet w plastikowym ochraniaczu).
Shant
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 20 lip 2017, 10:42
Lokalizacja: Wwa

Re: Gogle fpv

Post autor: Shant »

Poprzedni właściciel ponoć miał jakiegoś delikatnego (podobno) kreta. Jednak mówił że wszystko działa poprawnie. Nie było lotów bez anteny. Antena w googlach to koncizna, wątpię że przez jeden dzień się złamała w środku.. czyli to może być problem z dronem? Kanały ustawiłalem i automatycznie i ręcznie.. Przy 10-30m. Całkowity śnieg...
ODPOWIEDZ