Gogle fpv

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Markon »

Mój listonosz przyniósł mi moje EV100 właśnie :D
Jakieś pytania? (PS. Nie mam fatsharków ani innych cudów, tylko EV800)
Pierwsze wrażenia umieszczę za pomocą przycisku "edytuj" :D
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: tombstone »

ja mam pytania
- czy chiński plastik nie śmierdzi ? biały/czarny ?
- czy wentylatorek się nie tłucze i spełnia swoje zadanie ?
- czy regulacja szerokości/rozstaw ekranów jest wystarczająca na europejski łeb ?
- jak z regulacją dioptri ?
- jak z rozdzielczością, widać piksele ?
- jak z czułością, bardzo szarpie obraz ?
- jaki zasięg uzyskałeś na oryginalnych bacikach ? jakiej mocy masz nadajnik ?
ile dałeś za te binokle ?
podziel się swoimi spostrzeżeniami i zrób video recenzję
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Markon »

Ja noszę okulary 1.75 i 2.25 (na plusie chyba) i udało mi się wyregulować na tyle, żebym widział identycznie co w okularach, więc regulacja dioptrii działa.

Chiński plastik koloru białego (czarny biorą masochiści), ogólnie nie śmierdzi, za to gąbka, pianka ma zapach tworzywa sztucznego jak ze sklepu typu ciucholand, mając na głowie nie czujesz tego, ale to tylko gąbka trzymająca się na velcro.

Mam duży łeb i ledwo, bo ledwo, ale się zmieściłem w IPD (maks 68 mm). Tutaj chyba tylko HD3 od FS mają o 1 mm większy (69mm) większe IPD w standardzie.

Gruba gąbka uciska mi głowę po bokach, kiedy założę coś cieńszego na plate od EV100, to nadchodzi ulga. Polecam zmianę tej gąbki, jeśli macie dużą głowę.

Wentylator - nie powiem czy działa, bo mi nie zaparowały, czuję, że sobie coś tam zasysa do środka, więc powinien działać. Nie tłucze się, jest cichy na tyle na ile może być.

Dałem dokładnie 99,99 dolarów na preorderze 7 września o godzinie 4:03 czasu polskiego :D

Co do reszty pytań, odpowiem jak zmuszę mojego runcama do działania, chociaż i tak ostatnio przez tą cholerną kamerę zostawiłem silnik na latarni, więc raczej nici z testu zasięgu przez najbliższe kilka dni. Z tego co widzę jest jeden poważny problem. Gogle po załączeniu niezależnie od Twoich ustawień pokazują "podwójny obraz" i trzeba je zmusić do tego, żeby zaczęły pracować jak powinny za pomocą auto-searcha. Trzymam ten czarny dynks i obraz się po prostu schodzi w jeden i jest wsio ok. Nie rozumiem, ale działa :D

EDIT: Co do rozjeżdzania ekranów, włączyłem gogle z 10 razy pod rząd w losowych odstępach czasu, problemu nie ma (jakby był, scan rozwiązuje problem), za to moje oczy potrzebują kilku sekund, żeby widzieć "normalnie", żeby obraz się "zjechał" :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 wrz 2017, 16:38 przez Markon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Adrián »

Fatshark dominator v3 mają większe ipd. Ale też ledwo się łapię
Ale tak mam z większością lornetek gr
Ale koniec ot, bo znowu trzeba będzie sprzątać.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Gogle fpv

Post autor: lesz »

gogelki EV100 dzis przyszly, ale czasu na zabawe nie mialem za duzo.
przelecialem 2 lipole jednym z mikro. antena 1 paleczka + dolozylem na probe 1 kiepska koniczynke. nastepnym razem wezme swoje normalne antenki z FS

spostrzezenia na szybko:

plusy:
- lekkie
- plastik dobrej jakosci
- same ekrany jakosciowo ostre
- gabka wygodna
- system regulacji optyki dla slepakow, genialy - powinien stac sie stand. w fpv

minusy:
w sumie dwa problemy
1) kto do @#$@# projektowal te soczewki - by uzyc gogle z gabka to oglada sie toto jak przez dziurke od klucza. widze czarny okrag nie pozwalajace zobaczyc calego ekranu.. za duzo intro do bonda ogladali czy co? ;) zabija to mocno jakosc ekranow.
2) kilka razy dziwny przeskok w obrazie - black screen ale tak na ulamek sekundy, jednak wystarczajaco dlugo by wybic z rytmu i zaliczyc krzaki

co do przetestowania:
a) musze sprawdzic problem 2) - polatac z 1 mocniejsza antena i zobaczyc czy to jakis problem np. zasilania, czy tez bylo to przelaczenie sie anten (co by nie bylo zbyt korzystne...)
b) podlaczenie DVR od eachine, ale glebsze ingerencje w elektronikeplanuje dopiero po ustaleniu, ze nie mam "dzialajacych poprawnie" gogli
c) wykombinowac inny faceplate, by mozna bylo miec ekran blizej slepek - usuniecie faceplate kompletnie i dolepienie tylko 2 cieknich pianek na nos i brwi poprawia znaczaco odbior obrazu - efekt dziurki od klucza znika. powiedzialbym jest b. dobrze, pod wzgledem wielkosci ekranu i ostrosci, widze detale w rogach ekranu, itp.
tylko ze to jest 0 komfortu noszenia i wszedzie wpada swiatlo z zewnatrz, ba - nawet moge widziec swoja aparature na kolanach ;)

produkt za cene w promo bardzo ciekawy, dla lubiacych dlubac/poprawiac idealny (sa juz instrukcje jak podlaczyc zew. odbiornik z pelnym diversity - b. latwo sie wlutowac w plyte, podobnie jak mod na DVR.) czy od razu idealny jako zamiennik wiaderka - wg. mnie nie koniecznie. Cenowo idzie znalesc fajne wiadro z dobrym rozdzielczosciowo ekranem w mniejszych $$. Ale patrzac jakie wsparcie ma od spolecznosci - szybko poprawi sie to i owo :D dla kompletnie kogos nie lubiacego dlubac/lutowac/poprawiac to moze nie byc to, dla pozostalych z chociaz min. umiejetnosci - przymierzyc - zobaczyc czy pasuje wygoda/rozstaw i wtedy raczej kupic. ale kupic w cenie do max. 100$. Za wiecej to juz poczekalbym na wersje druga, lub rozwalyl tez inne gogle typu F640 czy podobne.

zaleta niezaprzeczalna EV100 jest wlasnie ustawianie odleglosci soczewek od oczu, na reszte poczekajmy z tydzien - pojawi sie wiecej opini dot. jakosci/problemow.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gogle fpv

Post autor: Markon »

Jako drugi właściciel EV100 na tym forum, polecam tylko zdjąć tą piekielną gąbkę albo po prostu ją wyciąć w 90% :D
Czarny ekran to przełączanie się anten.
Nie wiem czy masz OSD, ale powinieneś zauważyć, że trochę ucięte masz końcówki obrazu i OSD.
Problem anten i przycinania obrazu eliminuje podłączenie zewnętrznego modułu odbiornika FPV.
Co do soczewek, ja na standardowej gąbce nie mam aż takich problemów, za to mi ściska łeb i to tak jak na torturach w okolicy skroni.
Zauważyłeś w prawym oku poświatę niebieską od jakiejś losowej diody LED?
Masz porównanie FOV do fatsharków lub czegoś podobnego? bo jestem tego ciekawy. Ekrany nie są za małe dla Ciebie?
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Gogle fpv

Post autor: lesz »

to mozemy zalozyc klub ;)
jesli ten blackscreen jest na przelaczaniu anten - to naprawde lepiej bedzie uzywac tylko 1 :/
na glebsze mody przyjdzie jeszcze czas :) reszta problemow i porownanie do moich nornalnych FS przewija sie w tekscie :D
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Gogle fpv

Post autor: tombstone »

nie wiem czy tam jest przełączanie anten, skoro nie ma 2-ch głowic - czyli diversity.
raczej w środku jest trójnik/rozgałęziacz który łączy 2 kikuty anten z jedną głowicą.
a chwilowy black screen to jakiś inny objaw - trzeba rozkręcić i sprawdzić 8-)
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gogle fpv

Post autor: majek »

Tam jest przełącznik elektroniczny w głowicy. Pewnie na chama przełącza anteny jak rssi spada poniżej pewnego poziomu.
Najłatwiej sprawdzić odkrecając jedną antenę w czasie pracy, wkręcić, odkręcić drugą - powinno to wymusić przełączenie.
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gogle fpv

Post autor: Markon »

Pojęcie faz prądu i napięcia są naprawdę nieznane?
Tombstone, zamontuj dwójnik i zamontuj anteny do swoich gogli/monitora. Pochwal się osiągnięciem takim jak śnieg przy 10 metrach.
Czarny ekran to przełączanie się anten, znika to w momencie podłączenia zewnętrznego odbiornika.
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: przemekgda86 »

Markon pisze:(czarny biorą masochiści)
Uzasadnij :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: W pełnym słońcu pewnie ciut bardziej się nagrzewają, ale kto normalny stoi w pełnym słońcu? IMO czarne ładniejsze, ale to oczywiście rzecz gustu, a o tym się nie rozmawia :lol:
Moje czarnulki dopiero dziś pojawiły się na Chińskim trackingu, więc jeszcze daleka droga do moich drzwi :roll: :evil: Ciekaw jestem jak wypadnie jakość obrazu w konfrontacji z kubełkiem vr-009 :mrgreen:
Co do problemu z gąbką, patrząc na zdjęcia, ona jest cholernie gruba, a co jeśli zastąpić ją cieniutką pianką akustyczną? Jest mniej podatna na nacisk i równie dobrze dostosuje się do kształtu ryła, zmniejszając przy tym dystans pomiędzy fejsem a goglami :lol: I kwestia druga, czy macie jakieś wady wzroku i skrajne ustawienia ostrości że widać wszystko jak przez dziurkę od klucza, czy nie ma to znaczenia?
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gogle fpv

Post autor: Markon »

Tak jak pisałem wcześniej, mam astygmatyzm (1,75 i 2,25 plus albo minus, nie wiem sam teraz, ale raczej plus :D ) i nie mam z tym żadnego problemu, szczególnie po odchudzeniu gąbki. Na pewno mniejszy obraz, wszystko widzisz bez ruszania wzrokiem. Zaraz przy velcro jest gruba na 5 mm warstwa czegoś, co absolutnie się nie kompresuje i to jest główny winowajca :D
Najlepiej kupić sobie coś takiego
https://www.banggood.com/2-PCS-Fatshark ... mds=search
Albo znaleźć podobne w lokalnym sklepie. Może nie pasuje idealnie, ale za to działa idealnie jak dla mnie. Jest dużo lepiej z nową gąbką.
Te gogle w domu potrafią się zrobić ciepłe w okolicy odbiornika, a boję się pomyśleć co będzie na dworze. Plus jeden, jak wieje wiatr to pomaga wiatrakowi dmuchać, a sam podmuch nie przeszkadza w patrzeniu na gogle. Kanały powietrzne są dobrze zrobione i wcale nie prosiłem brata, żeby dmuchał w wentylator żeby to sprawdzić :D
Racequad ma takie coś
http://racequad.pl/gabka-do-gogli-fatshark-do-fanplate
Trzeba pogrzebać, ale warto poszukać takiej gąbki.

Co do czarnej wersji kolorystycznej. Po prostu sądzę, że słońce i brud sprawią, że nie będzie za dobrym wyborem. Mam czarne EV800 i się grzeją, nawet teraz jak jest już zimno w teorii.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Gogle fpv

Post autor: tombstone »

pojawiło się już trochę filmów na YT które męcze, ja jednak czekam na wersję v2 :->
jest też bug z ciemnym obrazem z tvout i widać te black outy
przy czym dronik stoi 1m od gogli na stole, to nie wiem czy to przełączanie anten
całość jest długa, ale od tego momentu można obczaić jak to działa
https://youtu.be/fAQyLoC3ypk?t=1817
a tu już bebechy w środku widać
https://youtu.be/uotDoZjMN1I?t=122
szarpie jak cholera
https://youtu.be/aXBiKreCbJQ?t=1251
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gogle fpv

Post autor: przemekgda86 »

Wygląda jak przełączanie anten, i szczerze mówiąc trochę to męczące :roll: Odbiornik wybiera silniejsze źródło sygnału, a że dron był w ruchu, to i moc sygnału mogła się dynamicznie zmieniać . Dla pewności proponuję potestować gogle na jednej antenie, i jeśli to załatwi sprawę, zostanę przy jednej.
Co do bebechów, wszystko wygląda na ładnie zrobione, nie ma tam pająka z przewodów etc. więc na plus, więcej można będzie powiedzieć po dokładnych oględzinach :p
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Gogle fpv

Post autor: tombstone »

tzn. wcześniej dronik stał na stole, a koleś robił zbliżenie na ekran gogli kamerą
i też mu szarpało obrazem w goglach.
widziałem na YT jak ktoś latał z jedną anteną,
głowica odbiornika w goglach jest po lewej stronie,
więc lepiej tam pozostawić antenę
ODPOWIEDZ