Gogle fpv

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gogle fpv

Post autor: Markon »

Na pewno trzeba popróbować różnych konfiguracji. Ja latam na Eachine VTX03 (liniowa na razie, bo AXII na U.FL nie jestem w stanie dostać) i zastanawiam się nad 2x omni, ale założone tak, żeby strefa zero pokrywała się z zasięgiem drugiej, żeby zasięg całkowity wyglądał podobnie do kulki, bez stref "null".
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gogle fpv

Post autor: przemekgda86 »

Wszystko zależy od tego, co dokładnie chcesz robić :) W moim przypadku górna martwa strefa dla koniczynki nie ma znaczenia, bo nie latam sobie nad głową, istotny jest dla mnie zasięg przed siebie, i postawiłem na kształt fali coś w stylu donuts z ogonkiem Z przodu (koniczyna + panel).
Pomyśl może nad wywaleniem tego U.FL i wlutowaniem bezpośrednio w PCB? Przecież wystarczy drobny strzał żeby antena się wypięła, a przy 200mW wróżę końcówce szybki zgon ;)
Po domu latam H8 mini z CM275T, na standardowej antenie zasięg na zewnątrz max 80 metrów, ale już po 50 zaczynała się wojna termitów na ekranie, po wymianie na koniczynę (najlżejsza RHCP z BG bez obudowy) spokojnie mogę tym wylecieć na 150 metrów z idealnie czystym obrazem, pewnie poszedłby dalej, ale link się kończy :)
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Gogle fpv

Post autor: skazi »

Markon pisze:Ja wstałem o 3:50 i klikałem "F5", o 3:59 był już dostępny guzik preorder :D w Momencie zakończenia zamówienia (4:03 i 32 sekundy) poszło już 850 sztuk :D
Czułem te lagi serweru u siebie, ale nie było u mnie aż tak tragicznie, żeby nie można było zamówić :D
Pierwsza partia leci dzisiaj i specjalnie oddzielili dzisiejszą partię i następne przez to, że po wysprzedaniu tej pierwszej był moment przerwy (info od BG).
Najbardziej liczę na sam obraz, bo odbiornik mogę sobie dorzucić w razie czego. Ale po cichu mam nadzieję, że zaskoczą i od razu po wyjęciu z pudełka będą używalne w bardzo dobrym stopniu.
Jakie anteny tam montujesz skoro to nie diversity? Patch + Omni, 2xOmni?
Mały offtop, jest eachine QX70 za 80 zł z odbiornikiem Flysky, warto sobie kupić takiego tiny whoopa?
Kurcze ciekawe są te gogle, z kodem na 12% off i PDM wychodzą 89.66$, zastanawiam się czy ich nie wziąć.
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gogle fpv

Post autor: przemekgda86 »

W tej cenie wręcz niemożliwym jest kupno czegoś o chociażby zbliżonych parametrach (poza kubełkami oczywiście), IMO warto zaryzykować :) Opcjonalnie możesz zaczekać na nasze recenzje, tylko nie wiadomo jaka będzie wówczas cena, teraz rabat okolicznościowy + wypuszczenie nowego produktu no i kupony rabatowe ;) Nie żebym do czegokolwiek Cię namawiał :lol: :mrgreen:
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gogle fpv

Post autor: Markon »

U mnie nie weszły żadne kody rabatowe, a nie ryzykowałem ominięcia takiej okazji. Na stronie pisze, że po wyprzedaży wracają do ceny 160 dolarów.
Latałem bez U.FL przez 5 minut i nadajnik się nie usmażył, a zasięg był znośny :D Za niedługo i tak przesiadka na Mach 1 VTX, mam nadzieję, że wejdzie w skład legalnych VTXów na zawodach, bo wygląda miodnie.
Widzę, że Actuna ma Omni na U.FL i wygląda to bardzo lekko. Trzeba kupić co nieco :>
Awatar użytkownika
celestin
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 19:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Gogle fpv

Post autor: celestin »

Markon pisze:Najtańszym modelem wartym uwagi według mnie są EV800 ze względu na rozdzielczość i łatwość w użyciu (wbudowana bateria, możliwość użycia jako monitor itp).
Ja właśnie kupiłem o 4 w nocy EV100 i już je do mnie wysłali (załapałem się na pierwszą pulę, która poszła w 3 minuty :D). Brak oczekiwań, po prostu chcę zobaczyć na własne oczy jakie to cudaki są.
Dobra wybrałem EV700 pro na 1 google :lol: i dodatkowy aku do tych googli
Hubsan x4 H501SS - Standard,Biały. [MOD 5.8ghz]
https://youtu.be/YAfp-vapjiw 1812M


Eachine TYRO 99
https://www.youtube.com/watch?v=N_tWU10C2GM
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: Gogle fpv

Post autor: waszka »

Markon pisze: jest eachine QX70 za 80 zł z odbiornikiem Flysky, warto sobie kupić takiego tiny whoopa?
*
...zdecydowanie nie (chyba ze na odzyskanize czesci bo moze sie oplacac)...po przeczytaniu testu: https://www.helicomicro.com/2016/12/27/ ... 0-le-test/
https://www.helicomicro.com/2016/12/27/ ... le-test/2/
...w skrocie: nie ma wogole mocy i trzeba latac na pelnym gazie i tak jest slabo, lata 1minute 40 sekund (na poczatku myslal ze to slaba bateria ale sprawdzil tez na drugiej)...ale po zmniejszeniu wagi o kilka gram, obcinajac niektore zbedne rzeczy jak LED-y, koszyczek na baterie i zmienieniu na lzejsze troche poobcinane smigla troj platowe i mozna juz sie bawic ok. 4min.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Gogle fpv

Post autor: szaman89 »

Pierwsza recenzja EV100:

Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gogle fpv

Post autor: przemekgda86 »

No i cena poszła już w górę, aktualnie prawie 600zł (bez kuponów). W każdym bądź razie, zapowiadają się dobrze :)
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gogle fpv

Post autor: Markon »

10 punktów w rankingu Grumpy Trevora pod względem wartości i aż 7 jeśli chodzi o samą wydajność to imponujący wynik. U mnie jest "item pre-advised", więc na pewno w tym tygodniu do mnie nie dotrą niestety :/
Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: Gogle fpv

Post autor: Lenny »

Ja zamówiłem czarne, wysyłka 13 września, kupowałem równo o czwartej rano.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Gogle fpv

Post autor: lesz »

nie mialem problemow z zalapaniem sie na 1 pule - jakos spowolnienia strony nie zauwazylem.
chyba nawet lyknalem kupon 10/20$ a dopiero potem gogle.
w rzucie 0-1000 byly tylko biale, czarne wlasnie w kolejnych falach. :)
wyszly 299zl po punktach, co uwazam za b. dobra cene/mozliwosci. sa w drodze, postaram sie cosik wrzucic jak dojda.

za to bardziej wkurza mnie ostatnio support Banggooda - staje sie tragiczny, odpowiada pol-bot, zalatwienie czegokolwiek graniczy z cudem :/ maja tam niezly b.... przedwczorajsza przesylka nagle okazala sie za ciezka (1 przedmiot) i majfrend chce nagle doplaty do przesylki bo musi zmienic shipment, delikatnie odpisalem co o tym mysle. (a na www nadal mozna zamowic ten przedmiot z pierwotnie wybranym rodzajem przesylki).
chyba popularnosc ich przerasta - szkoda, bo to byl fajny sklep :( kilka przedmiotow wskoczylo po zaplaceniu na backorder... i inne takie perelki :/
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Dokka11
Posty: 14
Rejestracja: sobota 16 sty 2016, 19:27
Lokalizacja: Trachy k. Gliwic

Re: Gogle fpv

Post autor: Dokka11 »

celestin pisze:Cześć ktoś z was ma takie google, Eachine VR006
https://banggood.app.link/Bk5Dd0jgcG albo tę Eachine VR-007 Pro https://banggood.app.link/NnNvjF696F bo promocja jest i może tak by kupić.
Posiadam Eachine VR006. Póki co sprawują się dobrze, jak na pierwsze gogle do FPV :)
Pozdrawiam

Aktualnie latam na:
iFlight XL5
Mamba F405
Mamba ESC 40A
EMAX RSII 2400kv
Foxeer Falkor Mini
Matek VTX HV
HQ 5x4.5x3 V1S
FrSky Qx7 / R-XSR
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gogle fpv

Post autor: przemekgda86 »

lesz pisze:nie mialem problemow z zalapaniem sie na 1 pule - jakos spowolnienia strony nie zauwazylem.
chyba nawet lyknalem kupon 10/20$ a dopiero potem gogle.
w rzucie 0-1000 byly tylko biale, czarne wlasnie w kolejnych falach. :)
wyszly 299zl po punktach, co uwazam za b. dobra cene/mozliwosci. sa w drodze, postaram sie cosik wrzucic jak dojda.

za to bardziej wkurza mnie ostatnio support Banggooda - staje sie tragiczny, odpowiada pol-bot, zalatwienie czegokolwiek graniczy z cudem :/ maja tam niezly b.... przedwczorajsza przesylka nagle okazala sie za ciezka (1 przedmiot) i majfrend chce nagle doplaty do przesylki bo musi zmienic shipment, delikatnie odpisalem co o tym mysle. (a na www nadal mozna zamowic ten przedmiot z pierwotnie wybranym rodzajem przesylki).
chyba popularnosc ich przerasta - szkoda, bo to byl fajny sklep :( kilka przedmiotow wskoczylo po zaplaceniu na backorder... i inne takie perelki :/
To częściowo tłumaczyłoby moje problemy z zamówieniem w pierwszym rzucie, brałem czarne które dziś do mnie wysłali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co do supportu, nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, odpowiadają błyskawicznie, i już drugi raz odpukać w niemalowane ( stukam się w czoło) załatwili wzorowo problem, a w zasadzie reklamację.
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Gogle fpv

Post autor: Z.W15 »

lesz pisze: za to bardziej wkurza mnie ostatnio support Banggooda - staje sie tragiczny, odpowiada pol-bot, zalatwienie czegokolwiek graniczy z cudem :/ maja tam niezly b.... przedwczorajsza przesylka nagle okazala sie za ciezka (1 przedmiot) i majfrend chce nagle doplaty do przesylki bo musi zmienic shipment, delikatnie odpisalem co o tym mysle. (a na www nadal mozna zamowic ten przedmiot z pierwotnie wybranym rodzajem przesylki).
chyba popularnosc ich przerasta - szkoda, bo to byl fajny sklep :( kilka przedmiotow wskoczylo po zaplaceniu na backorder... i inne takie perelki :/



No to masz pecha,ja w tym roku ze 200 comand i praktycznie 0 problemu,kilka drobnostek zalatwionych w pogodnej atmosferze.
A moze masz inny sklep ktory mozesz polecic ,lepszy niz BG
ODPOWIEDZ