Gogle fpv

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: Gogle fpv

Post autor: Lenny »

Od jutra w sprzedaży rejestrator DVR do okularów EV100
https://m.banggood.com/Eachine-Micro-AV ... 96134.html

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
dziobak
Posty: 13
Rejestracja: sobota 01 lip 2017, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gogle fpv

Post autor: dziobak »

Mam pytanie co do gogli, które już przewinęły się w temacie: eachine vr 007. Jak się w nich używa funkcji auto search, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć? Na każdym filmiku pokazują już ustawione, ewentualnie starą wersję.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Gogle fpv

Post autor: tombstone »

nie mam tych gogli, ale bez przyciskania przycisku [menu]
przycisk [+] zmienia częstotliwość [skacząc po kolei po kanałach]
przycisk [-] zmienia grupę częstotliwości
możliwe, że dłuższe przytrzymanie przycisku [+] uruchomi auto skanowanie
w danej grupie lub w całym zakresie częstotliwości
edit.
wygląda na to że wersja pro, nie ma auto skanowania ¯\_(ツ)_/¯
Ostatnio zmieniony środa 27 wrz 2017, 17:05 przez tombstone, łącznie zmieniany 1 raz.
dziobak
Posty: 13
Rejestracja: sobota 01 lip 2017, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gogle fpv

Post autor: dziobak »

Przytrzymywanie nie działa, dodatkowo miejsce gdzie stare miały auto search jest zaklejone naklejką "upgraded version" hahaha
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gogle fpv

Post autor: przemekgda86 »

Dotarły i moje EV100, spodziewałem się badziewia, a tu miłe zaskoczenie, bardzo dobre wykonanie, obraz czyściutki, idealnie ostry, a nawet FOV którego się bałem jest akceptowalny, po przesiadce z 5" w VR009, przyznać muszę, że lata się całkiem przyjemnie.
Z minusów:
Również i w moich pojawia się black screen na ułamek sekundy, problem występuje nawet przy jednej zainstalowanej antenie- nie pozostaje nic inego jak czekać na aktualizację, no i oczywiście masakryczna gąbka, od razu odkleiłem miękką gąbkę, i zostawiłem tylko tę twardą, nie jest zbyt wygodnie, ale przynajmniej widać narożniki ekranów :) A jak wasze EV100 się sprawują? Może by tak utworzyć osobny wątek i wydzielić tam posty dotyczące tych gogli?
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
Awatar użytkownika
celestin
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 19:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Gogle fpv

Post autor: celestin »

https://drive.google.com/file/d/0B5gfsR ... p=drivesdk Dotarły moje google co prawda nie ev100 ;) i inne dodatki też są :D
Hubsan x4 H501SS - Standard,Biały. [MOD 5.8ghz]
https://youtu.be/YAfp-vapjiw 1812M


Eachine TYRO 99
https://www.youtube.com/watch?v=N_tWU10C2GM
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Gogle fpv

Post autor: Japim »

Moje EV100 dotarły przedwczoraj.

Miałem doświadczenia z VR D2 (latam samolotami) oraz FS Dominator V2 i FS Attitude V3 (moje dzieciaki latają race kopterami).
I ogólnie jest tak:
+ fajniutkie.
+ dobre wykonanie
+ mogę się skupić na obrazie - moje dzieciaki z doświadczeniem na FS mówią, że dla nich jest za mały obraz. Dla mnie jest OK - nie mam rozbieganych oczu jak przy próbie oglądania wyścigów na VRD2. W sumie jak jeździmy na zawody to nie jestem w stanie oglądać wyścigu z poziomu założonych na głowę VR D2 - zawsze stawiam je na stojaku i patrze z daleka. Inaczej kręci mi się w głowie. Ale to są moje personalne doświadczenia.
+ bateria i gogle ładowane z USB
+ anteny pasują z VR D2
+ lekkie
+ bardzo dobrze działa ustawianie ostrości przód/tył i lewo/prawo.

- ten FOV mógłby być ciut większy - zastanawiałem się czy można dołożyć jakąś soczewkę powiększającą i przysunąć wyświetlacz
- gąbka mi nie przeszkadza - ale za to ten biały face-plate ma jakieś twarde zadziory które kaleczą mój nos.
- na początku mało intuicyjne sterowanie przyciskami, jedno przyciśnięcie i czekamy - jeden pik - coś tam, dwa sygnały - auto scan - trzy - AV In... ale po przeczytaniu manuala jest lepiej. IMHO za ok 300zł są świetne i uzupełnią idealnie VRD2, których nie mogę stosować do oglądania wyścigów.
- gdy uruchamiam gogle i jestem w odległości mniejszej niż 2m od nadajnika FPV to na wyświetlaczu mam taki poprzeczny pasek - znikają jak quad odleci.
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Gogle fpv

Post autor: pma_ »

Przytnij gąbkę i FOV się powiększy :)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Gogle fpv

Post autor: Japim »

Zdjąłem nawet face plate (bo mnie uwierał w nos) i niestety się nie powiększył... tzn trochę, ale tyłu nie urywa.
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
Ekstrapolator
Posty: 106
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 23:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gogle fpv

Post autor: Ekstrapolator »

Ciekawe czy EV100 jeszcze kiedyś będą po 89$ ? Bo teraz za 159.99$ to się tak średnio opłaca. Cała zimę mogę czekać ale na nowy sezon przydało by się zmienić gogle.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Gogle fpv

Post autor: Adrián »

Loteria.
Chyba, że przez pierwsze ohy i ahy przed zakupem w preorder, spadnie sprzedaż. To może cena wróci.
Kolega też zamówił, porównałem do fatshark dominator v3 i hd2 i jak za 300zl to były by ok, pomijając chwilowe braki w wizji, co było irytujące i kilka małych mankamentów, jak gąbka i faceplate, inny niż w fatshark, nie pasował mi. Ale to jest do poprawki.
Ale już temat był omawiany i do poprawy. Tylko cena wówczas rośnie.
Takie gogle do modowania.
Ale za obecną kwotę, za drogie.

Na plus, chociaż nie dla mnie, ale kolega nosi okulary, to łatwa regulacja ostrości. Tu fatshark mógłby się od nich uczyć.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gogle fpv

Post autor: PiotrSz »

Adrián pisze:Na plus, chociaż nie dla mnie, ale kolega nosi okulary, to łatwa regulacja ostrości. Tu fatshark mógłby się od nich uczyć.
Adrián, jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził ;-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Gogle fpv

Post autor: Adrián »

To prawda i nie sądzę, że się to zmieni, bo sprzedają "szkiełka", więc jakaś kasa jeszcze wskoczy do portfela ze sprzedaży.
Ale tak jak mówię, dla mnie to nie wada, bo jeszcze nie potrzebuję ;-)
DronNOOB

Re: Gogle fpv

Post autor: DronNOOB »

Ciekawe czy EV100 jeszcze kiedyś będą po 89$ ? Bo teraz za 159.99$
Na GB widziałem takie same po 111 ( tylko nazywają się po innemu), może jeszcze jakiś kupon działa i będzie podobna cena.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Gogle fpv

Post autor: skazi »

DronNOOB pisze:
Ciekawe czy EV100 jeszcze kiedyś będą po 89$ ? Bo teraz za 159.99$
Na GB widziałem takie same po 111 ( tylko nazywają się po innemu), może jeszcze jakiś kupon działa i będzie podobna cena.
Jeśli miałeś na myśli te, to z kodem rc18off 101$ i taniej być nie chce :-)
https://www.gearbest.com/fpv-goggles-mo ... 86672.html
ODPOWIEDZ