Gogle fpv

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gogle fpv

Post autor: Markon »

Ja kupiłem gogle z myślą, że prędzej czy później otworzę je i wsadzę własny odbiornik, więc mi to tam nie przeszkadza.
tombstone kolejny raz, tym razem angielski. Stu nie widział żadnych blackoutów, które nagrały się na DVR... Twoje wypowiedzi pokazują wysoką zawartość ignorancji :)
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Gogle fpv

Post autor: tombstone »

i tak przepłaciłeś...

edyta:21.09.2017
ja dalej drążąc temat gogli trafiłem na filmiki
w których główną przyczyną black outów jest ... lewy ekran w tych goglach
to on samoczynnie przygasa co chwilę. więc nie ma to związku z przełączaniem
anten lub zakłóceniami w czasie lotu. wada fabryczna i tyle
teraz będzie back order 8500 zwrotów :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=kYo7Zroi4Uc
https://www.youtube.com/watch?v=lDvo5L6uO_8
https://www.youtube.com/watch?v=6yVJToCR8Bc
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Gogle fpv

Post autor: lesz »

temat jest intensywnie "drazony" na RCG :)

@Tomb: nie wiem dlaczego twierdzisz ze lewy ekran jest przyczyna blackoutow :D masz cos wspolnego z producentem i wiesz wiecej od nas? ;)
na powaznie, wiele osob ma to takze na prawym ekranie :)

napisze moje zdanie z dodatkowymi przemysleniami.
Sytuacja wyglada nastepujaco - gogle sa ok za cene 300-350zl jako entry lvl.
same ekrany sa ok, dobra rozdzialka i jakosc, system regulacji ostrosci super.
plastiki ok, prostota obslugi ok, OSD ok, lekkie.

wada jest dolaczona pianka - oddala tak daleko gogle od oczu, ze robi sie efekt dziury od klucza - nie widac rogow ekranu. Co znaczaco zwiekszylo liczbe niezadowolonych ludzi z niewielkiego i tak FOV (po wycieciu/wymianie pianek jest akceptowalnie w odniesieniu do zaplaconej ceny)
wkurza przebicie sie swiatla diody led (niebieskiej) zainstalowanej na plycie gl. do prawego oka, zarowno przez szczeliny w obudowie, ale i przez przestrzen miedzy ekranem a soczewka (choc w mniejszym stopniu) - rozwiazanie zakleic ja tasma po otwarciu gogli.

naprawde jednak niepokoi duza ilosc zglaszanych problemow z blackoutami (ekran wylacza sie na chwilke zupelnie na czarno) jak i poziomych czarnych pasow pojawiajacych sie na obrazie lub przesuniecia ekranu (do obserwacji na ww. filmach). Byly tez poj. osoby zglaszajace problem z ucinaniem czesci obrazu chyba przy NTSC. BG obecnie nie wysyla zamiennikow i nie robi jeszcze akcji z refundami, tlumaczac sie, ze producent szuka rozwiazan - ale jesli problem nie da sie rozwiazac z jakims firmware update, to bedzie ciekawie...

gogle sa bardzo proste i przyjemne do modowania, latwo dostepne miejsca by przylutowac DVR, czy odbiornik diversity. Gdyby wszystko dzialalo i problemem bylaby tylko tak naprawde pianka - to w niskiej cenie zwojowaliby rynek entry. Ale jesli duza ilosc tych gogli ma problemy z obrazem/blackoutami, moze to wskazywac na jakis blad w projekcie - tutaj czekamy. A moze po prostu chcac sie wyrobic na deadline z zamowieniami, padla kompletnie jakosc skladania i sama kontrola po skladaniu - nikt nie sprawdzal czy to co zlozone w ogole dziala ;)

w obecnej cenie 160$ nie kupilbym juz na pewno, jesli macie pre-order za polowe tej sumy i zamrozenie tej gotowki na 2 mies. nie jest problemem + zagorzali hazardzisci - mozna nie zrywac ordera i poczekac, najwyzej przez PP sie odzyska jesli bedzie pech i pojawia sie problemy z obrazem.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: Gogle fpv

Post autor: Lenny »

Przyszły i moje, czarne wysyłane w pierwszej turze.
Są to moje pierwsze okulary więc nie mam porównania za bardzo.
Z pierwszych rzeczy to napewno gąbka do wymiany, te od fatsharków powinny być OK.
Przez grubość gąbki ma się wrażenie jakby siedziało się w dalszym rzędzie w kinie.
Ustawianie ostrości super sprawa dla kogoś z wadą wzroku, astygmatyzm itp.
Za cenę poniżej 100$ myślę że bardzo dobry wybór jeśli ktoś lubi minimalizm zamiast dużych kubłów.
Nie ma co ich porównywać do fatsharków, bo to inna półka cenowa.
Obrazek

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Gogle fpv

Post autor: tombstone »

są przecież inne gogle bez preorderów w cenie poniżej 100$

Obrazek
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gogle fpv

Post autor: Markon »

tombstone, kiedy zrozumiesz, że F640 to nie są gogle dla wszystkich? Nie rozumiem zupełnie Twoich postów i brzmią bardziej jak ból dupy niż jakakolwiek sensowna wypowiedź. Jeśli mam IPD większe niż zalecane 64mm, to choćbym stanął na rzęsach, nie będę w stanie patrzeć moimi oczami na ten cholerny obraz w F640.
Co do EV100, nie mam żadnego z wyżej wymienionych problemów odkąd podłączyłem zewnętrzny odbiornik. Raz przy 5-6 uruchomieniu lewe oko dostało zwiechy, co było spodowane przez niedopiętą taśmę wyświetlacza w goglach. Skoro dotarło już około 1000-1500 sztuk gogli i problem zgłasza max 50 ludzi, to wychodzi Ci średnia ilość niedoróbek w fabryce. To samo jest z laptopami czy tabletami. Model popularny jak Y700 od Lenovo też miał kilka stron "problemów", a polecane laptopy miały może kilka postów, ale kiedy sklep pokazał ilość sprzedanych laptopów, to procent uszkodzonych modeli był ten sam i wśród lenovo i wśród kadłubków Clevo. Jak coś jest popularniejsze to oczywiste, że będzie duży spam z błędami.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Gogle fpv

Post autor: tombstone »

no właśnie ty TYLKO podłączyłeś zewnętrzny odbiornik ...
i TYLKO niedopiętą taśmę wyświetlacza ... brak słów
jeszcze tylko wymień gąbkę, anteny, dorzuć nagrywarkę itd.
... nie odpowiadaj
a BG wstrzymał się z przyjmowaniem zwrotów, bo czeka na odp. z eachine
czy da się to rozwiązać aktualizacją oprogramowania ? :roll:
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Gogle fpv

Post autor: Docent »

Podoba mi się "ślepa wiara", że aktualizacja firmware rozwiąże problemy. Nie dotyczy to tylko tych gogli ale ogólnie różnego rodzaju sprzętu. Jeżeli cały hardware został źle zaprojektowany to raczej w cuda bym nie wierzył. Najczęściej nie ma możliwości programowo zmienić coś co jest hardwarowo niedopracowane. Aktualizacja oprogramowania często usuwa błędy, które pojawiły się w jakiś sytuacjach, które nie zostały uwzględnione w czasie testów. Można poprzez aktualizacje firmware poprawić działanie sprzętu w ramach istniejącej struktury sprzętowej. W przypadku tych gogli firma znalazła betatesterów, którzy wyłapią wszystkie wady wieku dziecięcego i za kilka miesięcy pojawi się wersja 2.0 ;-)
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: Gogle fpv

Post autor: Lenny »

Z każdym nowym modelem tak jest, czy to samochód, gogle czy odkurzacz więc Ameryki nie odkryłeś. Tym sposobem do tej pory możesz prać we Frani i jeździć polonezem.
Za cenę poniżej 100$ nie było nic lepszego o tych możliwościach.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Gogle fpv

Post autor: Docent »

No to jak za 100$ nie ma nic lepszego to czemu słychać takie narzekania?
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: Gogle fpv

Post autor: Lenny »

Ja nie narzekam. Narzekają Ci którzy za 100 dolarów spodziewali się obrazu z Fatsharków co jest niemożliwe, bo te drugie są kilka razy droższe.
Za 100$ można mieć wreszcie coś jakościowo dobrego i lekkiego, bardziej dostępnego dla mas.

Od początku głównym błędem było nazywanie ich zabójcami Fatsharków, bo to nie ta liga. Tyle i tylko tyle.


Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gogle fpv

Post autor: Markon »

"Kolega" tombstone wniósł do tej dyskusji TYLKO pożyteczne rzeczy. Wreszcie mogę wierzyć, że nosacz sundajski nie wyginie :)
Mam nadzieję, że kupiłeś fatsharki za 400 ojro i okazało się, że TYLKO musisz kupić odbiornik, ups i TYLKO jeszcze anteny :)
brak słów normalnie.
Ah, prawie zapomniałem, jeszcze TYLKO jakaś bateria, bo ta z zestawu nie jest dobra.
DronNOOB

Re: Gogle fpv

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

a BG wstrzymał się z przyjmowaniem zwrotów, bo czeka na odp. z eachine 
O czym Ty w ogóle gadasz Eachine to brand Bangood :D Sami sobie odpowiadają? :D
Co do okularów miałem wczoraj w rękach jak za 89 dolców ( za tyle kolega kupił) całkiem niezłe, plus wentylatorek ( w zimie super opcja), regulacja ostrości, obraz dość szczegółowy. Minusy jak dla mnie obraz nie co za mały ( wole kuble). Przydał by się DS odbiornik, może lepsze anteny załatwia sprawę bo latałem na parówkach dołączonych, ale do 200 m w lesie latało się OK. DVR nie potrzebuje bo mam kamerę do nagrywania. Co do baterii przecież tam na baterii jest USB wystarczy połączyć powerbank. Po drugie ile ludzie mają średnio baterii? Ja mam 10 więc latam ok 1 h. Na tyle baterii w goglach wystarczy. Nawet za 150 USD a tyle kosztują teraz nie ma na rynku okularów o podobnych parametrach. Jak mówi mój kolega Bangood z tymi okularami po prostu pokazał, że cena konkurentów jest o wiele zawyżona.
Bo 500 dolców za google gdzie nie ma w zasadzie żadnych drogich podzespołów jest za dużo.
Mi bardziej pasują kuble, jak dobra kamera i masz FHD rozdzielczość, mi lata się lepiej jak w okularach. ale to chyba kwestia przyzwyczajenia.
W przypadku tych gogli firma znalazła betatesterów,
Tam nie ma co testować to nie soft, do telewizorów tez słyszałeś, że biorą beta-testerów? Co najwyżej alfa-testerów w fabrykach.
Nie ma to jak marudzić z zasady :D
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Gogle fpv

Post autor: lesz »

Tomb chyba lekko sie zakrecil z marka wlasna BG ;) ale w historie, ze pytaja sie gdzies dalej jestem w stanie uwierzyc.
wg. mnie te gogle(albo przynajmniej plyta glowna i ekrany) sa klepane przez zewnetrznego producenta i tylko skladane/oklejane logo Eachine.
re-branding idzie tez np. na gearbest (furibee) i kiedys widzialem jeszcze jakiegos innego klona chyba na ali.
https://www.gearbest.com/fpv-goggles-mo ... 86672.html
Ostatnio zmieniony niedziela 24 wrz 2017, 09:35 przez lesz, łącznie zmieniany 2 razy.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
DronNOOB

Re: Gogle fpv

Post autor: DronNOOB »

Oczywiście, że wiele produktów sygnowanych brandem Eachine to rea-branding ( naprzykład wiele tanich dornów Eachine to w zasadzie 100% JJRC),
a reszta produktów to outsourcing produkcji na innych fabrykach.
Co nie zmienia faktu, że stwierdzenia : "Czekają na odpowiedź z Eachine" jest bez sensu bo to ta sama firma, mogą co najwyżej czekać na odpowiedź z fabryki gdzie fizycznie produkowane, co też bez senesu bo to braki w projektowaniu a nie produkcji. Procent braku jak w każdym innym nowym produkcie mieści się w granicach.
ODPOWIEDZ