początek

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

markuz
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 14 sie 2017, 11:01

początek

Post autor: markuz »

Witam
Zanim zacznę pytać , to parę słów o mnie
Z modelarstwem miałem do czynienia od 1995 roku . Wtedy były samoloty spalinowe na żarowych silnikach , radio 4ro kanałowe sanwy . Po jakimś czasie poszedłem w stronę helikopterów . Pierwszy hirobo skeadu 30 i kolejny JR 90 . Kolejny etap to wysprzedałem wszystko by samemu ruszyć w przestworza (paralotnia ) .Z modelarstwa została mi tylko aparatura JR9 II i ładowarka .
Teraz powrót do modelarstwa i z czasem fpv . Zanim zacznę cokolwiek kupować wolę zapytać by nie iść w złą stronę .
1 radio jakie mi zostało to JR 9 II z modułem 35 mega , dokupić moduł na 2.4 czy 433 i jaki polecacie
Czy kupić po prostu drugie radio
2 samolot jaki chcę nabyć pod platformę to piper cub carbon ¼ z hangar9 . dobrze czy źle ? silnik benzyna czy elektryczny .
3 co do rx tx to jeszcze długa droga . w Pierwszym roku chcę porządnie wyposażyć model , oblatać go a następnie pakować w niego fpv
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: początek

Post autor: Verid »

Ad.1 Aparatura ok. Moduł na 2.4 od FrSky, na 433 forumowy eLeReS. Do samolotu brałbym 433
Ad.2 Jeżeli to to co myślę - nie polecam. Przynajmniej nie na początek. Tak, pisałeś że masz jakieś doświadczenie ale po pierwsze miałeś przerwę a po drugie FPV się lata ciut inaczej niż klasycznie. Szkoda takiej ładnej makiety, lepiej najpierw zamorduj jakiegoś piankolota - łatwiejsza naprawa i rozmieszczanie sprzętu. Jak zaskoczysz już z czym to się je to wtedy zadecydujesz w który kierunek iść. Poza tym będziesz miał śmigło w kamerze - niektórzy tego nie lubią, niektórym to zwisa. Silnik elektryk. Jak ci spalina zgaśnie kilometr lub 2 od bazy a będziesz za nisko to ty i twój model jesteście w czarnej wielebnej...
Ten wredny...
ODPOWIEDZ