Prośba o pomoc w wybraniu quadcoptera.

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kominos
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 21:46
Lokalizacja: Stalowa Wola

Prośba o pomoc w wybraniu quadcoptera.

Post autor: kominos »

Witam,
Jestem tu nowym użytkownikiem i nie ukrywam ze zainteresowały mnie "obiekty latające". Prosiłbym Was, abyście mi pomogli wybrać jakiś pierwszy quadcopter. Moje "wymagania" byłyby takie, aby miał on zasięg min 100m, czas lotu co najmniej 10 min, kamerę FPV z podglądem na żywo w miarę dobrej jakości. Dodam ze to będzie mój pierwszy quadcopter. Mój budżet to max 700 zł. Znalazłem coś takiego w internecie http://allegro.pl/dron-syma-x5sw-kamera ... 76772.html oraz to http://allegro.pl/dron-overmax-x-bee-dr ... 04971.html. Bardziej jestem skłonny co do drugiego modelu, jednak zastanawia mnie jego jakość. Oczywiście inne propozycje też mile widziane. Liczę, że mi pomożecie. Pozdrawiam :->
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Prośba o pomoc w wybraniu quadcoptera.

Post autor: Verid »

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=42&t=32423
kominos pisze:min 100m, czas lotu co najmniej 10 min, kamerę FPV z podglądem na żywo w miarę dobrej jakości. Dodam ze to będzie mój pierwszy quadcopter. Mój budżet to max 700 zł
Zapomnij. W tej cenie lot DO 10 minut, zasięg DO 100m (no - może trochę więcej) i podgląd na żywo co najwyżej średniej jakości.

Syma X5 - dobry wybór na początek choć nie lubi wiatru. Dobra dostępność części.

Overmax - według obiegowych opinii nie do końca udany klon Symy. Nie wszystkie części zamienne pasują.
Ten wredny...
kominos
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 21:46
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Prośba o pomoc w wybraniu quadcoptera.

Post autor: kominos »

W tym Overmaxie jest napisane, że czas lotu 25 min, a zasięg 250m. Mam rozumieć, że to tylko dane podane przez producenta, a w rzeczywistości jest inaczej?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Prośba o pomoc w wybraniu quadcoptera.

Post autor: Verid »

kominos pisze:W tym Overmaxie jest napisane, że czas lotu 25 min
Tak. Sumaryczny z dwóch baterii i do tego naciągnięty. Będziesz miał 10, góra 12minut zawisu (nie lotu) przy bezwietrznej pogodzie co przy dwóch bateriach daje właśnie te 20-25minut.
kominos pisze: zasięg 250m
W idealnych warunkach terenowych jest to teoretycznie możliwe. Z reguły warunki nie są idealne. Poza tym doczytaj to: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=53&t=39540
Przy 250m i tak małej zabawce ciężko mówić o VLOS.
Ten wredny...
kominos
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 21:46
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Prośba o pomoc w wybraniu quadcoptera.

Post autor: kominos »

Czyli wychodzi na to, że zasięg jest mocno naciągany tutaj. Ze swojego doświadczenia poleciłbyś ta syme mam rozumieć?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Prośba o pomoc w wybraniu quadcoptera.

Post autor: Verid »

Nie. Skoro dysponujesz ciut większym budżetem niż typowy marketowy kopterek, sugerowałbym zakup czegoś na silnikach bezszczotkowych i na początek bez kamery. Dlaczego tak? Bo mocniejszy napęd uniezależni cię od pogody a bez kamery bo na początku kopter będzie obrywał i to solidnie. Lepiej dokupić ją potem, jak już przestaniesz obijać Matkę Ziemię.
Ten wredny...
kominos
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 21:46
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Prośba o pomoc w wybraniu quadcoptera.

Post autor: kominos »

Patrząc na link od ciebie nasuwa sie jakiś model od GearBestu. Moje pytanie jest może nietypowe, ale czy jest tam instrukcja w języku polskim? Wolałbym mieć wszystko opisane na spokojnie krok po kroku
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Prośba o pomoc w wybraniu quadcoptera.

Post autor: Verid »

Gearbest się ostatnio spsił. http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=22&t=38833 Osoba odpowiedzialna za kontakt z naszym forum przestała reagować na jakiekolwiek wiadomości. Lepiej BangGood. Instrukcji po polsku na 100% nie będzie ale jest sporo tutoriali na YT które zawsze możesz przepatrzeć ZANIM dokonasz zakupu.
Ten wredny...
kominos
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 21:46
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Prośba o pomoc w wybraniu quadcoptera.

Post autor: kominos »

Przemyślę to wszystko i dzięki za radę bo z drugiej strony też zależy mi, aby była w miare normalna gwarancja na to, a nie odsyłanie nie wiadomo dokad.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Prośba o pomoc w wybraniu quadcoptera.

Post autor: Adrián »

Odnośnie gwarancji, nawet z odesłaniem do BG, gwarantuje, że jest lepsza niż w PL. Jest pewna i w 99% to kupujący na tym lepiej wychodzi, niż sprzedawca. Czyli tak, jak być powinno, w przypadku usterki nie ze swojej winy. Tam się szanuje klienta, nie to co u nas.
A jak lubisz przepłacać, to bierz z PL.

Jedyny minus, to czas oczekiwania, który może dochodzić nawet do miesiąca, ale zwykle od tygodnia do dwóch jest na miejscu.
theflog
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 30 maja 2017, 15:39

Re: Prośba o pomoc w wybraniu quadcoptera.

Post autor: theflog »

sprawdź sobie Bugs 3

Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ