buzzer w eachine qx90

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

rosiak
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 13 cze 2017, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

buzzer w eachine qx90

Post autor: rosiak »

Hej!

Dopiero zaczynam zabawę z quadcopterami. Na początek kupiłem eachine qx90, bo da się go zbindować z aparaturą frsky. Lata mi się bardzo miło, ale denerwuje mnie fakt, że nie mogę określić stanu baterii w czasie lotu i co chwila ląduję i sprawdzam miernikiem. Trochę słabe rozwiązanie. Dlatego też wpadłem na pomysł montażu buzzera - https://abc-rc.pl/YMD-12065G-5V

Jestem humanista z wykształcenia i się nie znam i dlatego mam do Was parę pytań:
1. Czy ten buzzer jest ok?
2. Czy jak w cleanflight podepnę sobie buzzer do któregoś z wajch na aparaturze, to czy po przełączeniu będzie piszczał?
3. Czy jak ustawię alarm w zakładce battery/power, to odpali też buzzera?
4. Czy mam go podłączyć do padów oznaczonych na schemacie beep+ i beep- ? Pytam, bo te chińskie podpisy często nie mają sensu ;)
Obrazek
5. I jeszcze jedna kwestia - gdzie najlepiej byłoby go umieścić? Podobno przy wydawaniu dźwięku może powodować zakłócenia. Chciałem zamontować go za kamerką, ale zupełnie nie wiem, czy to dobry pomysł. Macie jakieś sugestie? To ten model, tylko flight controller jest inny (ten, który wkleiłem powyżej): Obrazek
Obrazek

Mam nadzieję, że nie za dużo pytań jak na pierwszy pełnoprawny post. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi i mam nadzieję, że komuś jeszcze przyda się ta wiedza, bo słyszałem że to popularny quad :)
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: buzzer w eachine qx90

Post autor: dragonfly24 »

Ja jestem po procedurze założenia beepera. Jakikolwiek aktywny powinien być ok. Podłączyłem go tak jak wskazuje schemat z Twojego pierwszego zdjęcia + do + i - do -. Ja zaktualizowałem firmware do betaflight, ponieważ cleanflight jest już przestarzałe. Można tam ustawić beeper pod przycisk i przede wszystkim aby piszczał po spadku napięcia do określonej wartości, np. 3.4V

Polecam od razu wymienić śmigła na takie
https://www.banggood.com/Wholesale-3-Se ... ds=myorder

Przyczepiłem beeper jak na zdjęciu w załączniku, ale jeszcze nie testowałem czy to powoduje zakłócenia.
Załączniki
DSCN1818[1].jpg
DSCN1818[1].jpg (431.19 KiB) Przejrzano 2809 razy
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
ODPOWIEDZ