Rozsądry dron- porada

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Rozsądry dron- porada

Post autor: Adrián »

Dlatego temat "DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje " jest jak najbardziej na czasie..
Dla takich własnie osób, czy to z braku wiedzy, bo jest początkujący, czy nie. Nie ma to znaczenia.

Uważam, że każdy powinien przepisy znać. Chociaż najważniejsze punkty. Dla dobra ogółu. A co z nimi zrobi.. Myślę, że jest dorosły, nie tylko wiekiem.
larencase
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 11 cze 2017, 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rozsądry dron- porada

Post autor: larencase »

Macie racje, jestem człowiekiem który znosi dobrze krytykę i wyciąga z niej wnioski. Wysoko i daleko nie jest wskazane nawet na własnym terenie.
Proszę o porównanie dwóch dronów: dji phantom 3 advanced vs xiaomi mi drone
Cena używanego phantoma jest porównywalna do nowego xiaomi, czytałem na necie opinie obu modeli i zagadnienia techniczne ale licze na wasze wsparcie i dobre rady.
Drugie pytanie to tablet, czy musi on spełniać wysokie wymagania sprzętowe?
Spotkałem opinie że jeśli tablet nie kosztuje majątku to latanie jest udręką a nie przyjemnością.
Zairon
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 14:47

Re: Rozsądry dron- porada

Post autor: Zairon »

Xiaomi jest dość nowy kolega wyżej podał już do tematu link. Phantom 3 przeważa dostępnością części, akcesoriów i przede wszystkim jest dość popularny więc dostępem do informacji, wsparcia "osobowego".

Co do tableta to również szukam czegoś dla siebie także polecam poczytać http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=28990

W skrócie w tym temacie powtarza się Ipod Air 2, Nvida Shield i ostatnio Lifetab. Możesz kupić byle co ale potem będziesz żałował, dlatego lepiej wziąć coś mocniejszego.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Rozsądry dron- porada

Post autor: Adrián »

Pomimo minusów DJI, a jest ich kilka, zdecydowanie wziąłbym p3 A. Jeśli tablet, to ipad air / 2
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozsądry dron- porada

Post autor: Pieth »

Określ dokładnie co chcesz osiągnąć tymi lotami bo przy nadzorze upraw polowych lata się raczej nisko, więc warto pomyśleć o antenach mocowanych przynajmniej 3-4m nad ziemią, z 500m wysokości to ogarniesz całe pole bez szczegółów z kolei żeby pogonić dziki to też max 50m wysokości i syrenka 120db itp.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
larencase
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 11 cze 2017, 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rozsądry dron- porada

Post autor: larencase »

Raczej zastosowanie sprzętu to typowo hobbistyczne przeloty, nie jestem rolnikiem ;) po prostu mam kawał ziemi wokół posesji
Interesuje mnie manipulowanie sprzętem lotniczym i przy okazji film z dobrą jakością.
Martwi mnie trochę że do budżetu 2200 zł trzeba doliczyć jeszcze minimum 1000 zł za tablet który de fakto będzie tylko wykorzystywany w dronie :/
Z drugiej strony nie chcę sprzętu za 500 zł (z biedronki) który będzie spełniał warunki wyrzuconych pieniędzy w błoto...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Rozsądry dron- porada

Post autor: Adrián »

Chyba ze masz jakiś smartfon, najlepiej apple to nie potrzebujesz od razu tabletu.
Niestety, albo rybki albo..
Nikt nie mówił, że to tanie hobby..
larencase
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 11 cze 2017, 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rozsądry dron- porada

Post autor: larencase »

Dlaczego telefon Apple?
Posiadam S6
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Rozsądry dron- porada

Post autor: kuczy »

larencase pisze:Dlaczego telefon Apple?
Ponieważ na telefonach / tabletach z Androidem często użytkownicy zgłaszają problemy z aplikacją - taka luźna obserwacja.
Awatar użytkownika
nytas
Posty: 117
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2016, 10:53
Lokalizacja: Rybnik, śląsk
Kontakt:

Re: Rozsądry dron- porada

Post autor: nytas »

Mam S6 i po aktualizacji do Androida 7.0 aplikacja DJI GO potrafi się wyłączyć kilka razy w ciągu lotu. Przed aktualizacją nie było problemów. Litchi działa i nie zdarzyło mi się jeszcze żeby się wyłączył w czasie lotu - choć ostatnio bardzo rzadko używam.
Zakupiłem jednak iPada mini4 - i faktycznie to już jest inna bajka....
DJI Air 3 RC2, Eachine E010,
Zairon
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 14:47

Re: Rozsądry dron- porada

Post autor: Zairon »

Jak chcesz uniknąć kupowania tableta to rozważ drony z wbudowanym w kontroler. Wspomniany Typhoon H, Hubsan H501S, z tańszych do 1000 zł Hubsan 107D, ew. syma tyle, że do niej trzeba by dorabiać podgląd obrazu, fpv.
larencase
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 11 cze 2017, 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rozsądry dron- porada

Post autor: larencase »

A jak to jest w przypadku kamer sportowych?
Jak czytam specyfikacje to często mają zasięg bardzo mały, jak wtedy one są obsługiwane przez podgląd na żywo?
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Rozsądry dron- porada

Post autor: jacekV »

larencase pisze:A jak to jest w przypadku kamer sportowych?
Jak czytam specyfikacje to często mają zasięg bardzo mały, jak wtedy one są obsługiwane przez podgląd na żywo?
Proponuję jednak zacząć lekturę Forum. Po zadanych pytaniach widać że masz podstawowe luki w wiedzy.
Poświęć kilka wieczorów na edukację, to wyjaśni Ci 80% wątpliwości które masz teraz.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
larencase
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 11 cze 2017, 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rozsądry dron- porada

Post autor: larencase »

I jak to jest w przypadku Ipad-ów czy tylko Air2 się nadaje?
Co z pozostałymi modelami tej marki?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Rozsądry dron- porada

Post autor: Adrián »

Jest dział dji http://rc-fpv.pl/viewforum.php?f=54 jest tam również temat o tabletach, telefonach współpracujących.
Tylko więcej czytaj.
Nie tylko air 2 się nadaje
Ostatnio zmieniony wtorek 13 cze 2017, 09:52 przez Adrián, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ