Walkera Runner 250 po wypadku

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

swiezak
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 30 maja 2017, 15:58
Lokalizacja: Poznań

Walkera Runner 250 po wypadku

Post autor: swiezak »

Jeszcze raz witam.

Na to forum trafiłem głównie dlatego że dostałem od kumpla walkera runnera po wypadku. Znalazł go ze dwa lata temu na torach i wrzucił do szafy. Dał mi go dzisiaj i po wstępnych ogledzinach zastanawiam się czy warto go naprawić. Przyznam się szczerze, że jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o multicoptery ale mam ochotę spróbować, dlatego pojawilem się tutaj.

Mam trochę zdjęć, ale z telefonu raczej nie dodam, zrobię to później. Jeśli chodzi o uszkodzenia:
- jeden silnik ciężko chodzi, odkrecilem go już, prawdopodobnie przyjął siłę uderzenia.
- smiglo krzywe i pekniete, pozostałe od biedy dadzą radę
- rama, przekrzywiona przy podstawie silnika, naprostowalem ale i tak obawiam się że nie wytrzyma długo
- brak kamery
- brak aparatury
- brak ładowarki
- gps, wygląda że tylko główka wyskoczyła z zaczepu, przewody wyglądają ok.
- podlaczenie baterii, zapalają się diody i po chwili przygasaja

Moje pytania i wątpliwości:
- nowy taki sprzęt wydaje mi się drogi, części też i nie wiem czy nie dojdą kolejne wydatki poza tymi które już znam, warto zatem próbować naprawić i uruchomić?
- jak naładować baterie bez ładowarki? Wygląda na nie oryginalną , nie ma na niej info o pojemności i typie
- sterowanie, coś musiałbym kupić ale co?
- zakładam początek bez kamery, mam nadzieję że nie jest konieczna?
- coś jeszcze będzie potrzebne o czym nie wiem, zakładając że reszta zadziała?
piqe2
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 13 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Gaj, Małopolskie

Re: Walkera Runner 250 po wypadku

Post autor: piqe2 »

A więc tak:
swiezak pisze:nowy taki sprzęt wydaje mi się drogi, części też i nie wiem czy nie dojdą kolejne wydatki poza tymi które już znam, warto zatem próbować naprawić i uruchomić?
ozcywiście
swiezak pisze: jak naładować baterie bez ładowarki? Wygląda na nie oryginalną , nie ma na niej info o pojemności i typie
bez ładowarki ani rusz, musisz kupić, najlepiej imax b6- pojemność sama ci poda liczbę cel poznasz po napięciu ok 11v- 3 cele ok 7v-2 cele. jeżeli długo leżała rozładowana to przygotuj nię na zakup nowej.
swiezak pisze:sterowanie, coś musiałbym kupić ale co?
tu możliwości jest multum, ja latam na tanim fsi6, ale możesz zainwestować w turnigy x9 albo taranis x7- to już inwestycja na przyszłość
swiezak pisze:zakładam początek bez kamery, mam nadzieję że nie jest konieczna?
tak, bez kamery spokojnie sobie poradzisz
swiezak pisze: coś jeszcze będzie potrzebne o czym nie wiem, zakładając że reszta zadziała?
Jak już wspomniałem ładowarka a może bateria, oraz nowy silnik(ten co ciężko chodzi).
i to chyba tyle uff:)
swiezak
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 30 maja 2017, 15:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Walkera Runner 250 po wypadku

Post autor: swiezak »

Dziękuję za informacje, na razie staram się znaleźć budżetowe rozwiązanie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Na tą chwilę udało mi się uruchomić ten podejrzany silnik przez arduino. Dodałem też sterowanie przez bluetooth i znalazłem apke która daje możliwość konfiguracji suwakow i ich ilości. Teraz przede mną rozbudowa do 4 silników i teoria dotyczaca sterowania takim układem.

Edyta prosi o wyjaśnienie, ile suwakow używacie w normalnej aparaturze i jak reaguje na nie dron. Przypomnę że nigdy nie latalem dronem ;)

Edyta druga zapodaje film
https://youtu.be/lrfUVO9pGbs
piqe2
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 13 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Gaj, Małopolskie

Re: Walkera Runner 250 po wypadku

Post autor: piqe2 »

Pisząc apka myślisz aparatura czy aplikacja, jak wynika z kontekstu. Nie rozumiem po co pchać się w ardurino, od sterowania jest kontroler. Ardurino tylko w celu sprawdzenia poprawności działania silnika, nie widzę potrzeby rozbudowywania tego o 4 silniki.
swiezak
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 30 maja 2017, 15:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Walkera Runner 250 po wypadku

Post autor: swiezak »

Miałem na myśli aplikację.

Ja sens widzę, jestem automatykiem, takie uruchomienie przez arduino to też zabawa i frajda ;)

Pożyczyłem ładowarkę i aparaturę. Pakiet nabity dron uruchamia się, mam problem z powiązaniem nadajnika z odbiornikiem. Instrukcja którą znalazłem nie pomogła, jutro powalcze.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Walkera Runner 250 po wypadku

Post autor: Tanner »

Ogólnie pobawić się możesz, ale latanie na arduino to trochę przerost formy... Lepiej jakbyś dla testów użył go zamiast obiornika skoro nie masz aparatury, niech generuje sygnały PWM, wepniesz sie z nimi tam gdzie FC ich oczekuje i mozesz sprawdzić poprawność działania układu. Jak nie zadziała to możesz wywalić całą elektronikę i wsadzić jakiś inny kontroler za 25$, F3/F4 oparty na betaflightcie.
swiezak
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 30 maja 2017, 15:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Walkera Runner 250 po wypadku

Post autor: swiezak »

Aparaturę pożyczyłem, tylko nie ogarnąłem jeszcze połączenia jej z odbiornikiem.

Co do arduino, ja Was rozumiem, że nie warto, tylko się tym bawię i tak to traktujcie. Jak uda się uruchomić na pozyczonych rzeczach będę kupował po kolei to czego brakuje.
swiezak
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 30 maja 2017, 15:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Walkera Runner 250 po wypadku

Post autor: swiezak »

Jak się okazało, walkera ma dedykowany odbiornik i nie da się jej sparować z inną aparaturą. I teraz potrzebuję rady, szukam zestawu nadajnik odbiornik, cenowo odpowiada mi FlySky FS-i6, ale widziałem tutaj radę dotyczącą turnigy 9x i nie wiem do końca na co się zdecydować...

Ta druga polecana, poza zasięgiem cenowym.
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Walkera Runner 250 po wypadku

Post autor: Z.W15 »

swiezak pisze:Jak się okazało, walkera ma dedykowany odbiornik i nie da się jej sparować z inną aparaturą. I teraz potrzebuję rady, szukam zestawu nadajnik odbiornik, cenowo odpowiada mi FlySky FS-i6, ale widziałem tutaj radę dotyczącą turnigy 9x i nie wiem do końca na co się zdecydować...

Ta druga polecana, poza zasięgiem cenowym.

A dlaczego nie DEVO7 skoro to walkera,kupilem kilka dni temu do moich zabawek walkery- 30 $ z BG
swiezak
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 30 maja 2017, 15:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Walkera Runner 250 po wypadku

Post autor: swiezak »

A to będzie działać tak po prostu? Poza tym, czy ta aparatura jest uniwersalna? Mam tego drona z przypadku i nie wiem czy będę dalej się w to bawił czy nie, ale jeśli tak co wtedy?
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Walkera Runner 250 po wypadku

Post autor: Z.W15 »

swiezak pisze:A to będzie działać tak po prostu? Poza tym, czy ta aparatura jest uniwersalna? Mam tego drona z przypadku i nie wiem czy będę dalej się w to bawił czy nie, ale jeśli tak co wtedy?
Ten runner w zestawie RTF jest wlasnie z Devo7,aparatura dziala z odbiornikami Walkery i mozna programowac do 20 modeli,wykonanie bardzo dobre jak na cene.
ODPOWIEDZ