Problem z Overmax x-bee drone 3.1

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

ptasznik2017
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 14 maja 2017, 08:44

Problem z Overmax x-bee drone 3.1

Post autor: ptasznik2017 »

Jestem w posiadaniu od miesiąca drona firmy Overmax x-bee drone 3.1 plus wifi. Niestety od tygodnia jest uziemiony ponieważ nie chce wystartować, nawet jak zostanie dodana moc na kontrolerze. Dron zamiast unieść się po dodaniu mocy i zaczyna się powoli obracać wokół własnej osi i często się zdarza, że jedno śmigło przestaje się obracać. Nie jestem w stanie stwierdzić co może być przyczyną takiego zachowania dlatego jestem tutaj :-) . Wymiana baterii na świeżo naładowaną nie zmienia niczego. Co może być przyczyną, że jednego dnia nie ma problemu, a następnego jest ?

P.S. z synem uczymy się latać także dron zbiera ostre cięgi z naszej strony.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problem z Overmax x-bee drone 3.1

Post autor: Verid »

ptasznik2017 pisze: z synem uczymy się latać także dron zbiera ostre cięgi z naszej strony.
W związku z tym powinieneś zacząć od inspekcji napędu - szczególnie na tym ramieniu gdzie obserwujesz zatrzymanie śmigła. Istnieje spore prawdopodobieństwo że wspomniane "cięgi" spowodowały uszkodzenie zębatek lub samego silnika.
Ten wredny...
ptasznik2017
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 14 maja 2017, 08:44

Re: Problem z Overmax x-bee drone 3.1

Post autor: ptasznik2017 »

Sprawdziłem silniki i zębatki, wszystko jest w porządku. A czy wymiana śmigieł na nowe może być przyczyną takiego zachowania drona ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problem z Overmax x-bee drone 3.1

Post autor: Verid »

Jeżeli założyłeś niewłaściwe śmigło na niewłaściwy silnik to tak.
Ten wredny...
ptasznik2017
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 14 maja 2017, 08:44

Re: Problem z Overmax x-bee drone 3.1

Post autor: ptasznik2017 »

Prosta operacja pomogła, śmigła zostały zamienione miejscami i dron śmiga aż miło :-) . Dziękuje za pomoc :-D
ODPOWIEDZ