Pierwszy racer. Gotowiec eachine wizard to dobry wybór?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

m1804
Posty: 9
Rejestracja: sobota 20 maja 2017, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Pierwszy racer. Gotowiec eachine wizard to dobry wybór?

Post autor: m1804 »

Witam,

latałem już małymi dronami i teraz czas na coś większego, szybszego i z fpv. Jestem zainteresowany 220-250. Nie boję się samemu składać, ale natrafiłem na dobre opinie dotyczące gotowca eachine wizard x220. Na banggoodzie za zestaw z aparaturą flysky i6 i baterią zapłacę 181 dolarów (z kodem rabatowym), więc chyba się to po prostu opłaca. Okulary jakie wybrałem to Eachine ev800 za 44 dolary (również z kodem).

Do kupienia:
Dron: https://www.banggood.com/Eachine-Wizard ... 77100.html
Okulary: https://www.banggood.com/Eachine-EV800- ... 53357.html
Action camera: https://www.banggood.com/RunCam-2-RunCa ... 17010.html
Fpv camera: https://www.banggood.com/Foxeer-HS1177- ... 47125.html
Silniki na zapas: https://www.banggood.com/4X-Racerstar-2 ... 66837.html
Bateria x2(nie znam się ani trochę, wiem tylko że 4s jest szybsze?): https://www.banggood.com/ZOP-Power-14_8 ... 22092.html
Buzzer:?
Śmigła:?
Osd:?
Antenki:?
Lepszy nadajnik video:?

Bardzo proszę o odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:
1) Ogólnie zależy mi na szybkości drona, chcę się uczyć freestylu. Jak już się nauczę to chciałbym nagrywać swoje loty w dobrej jakości (Xiaomi yi, gopro albo runcam2). Z początku myślałem że mogę wymontować stockową kamerę fpv, zamontować gopro i używać jej do nagrywania oraz do fpv, ale post znaleziony na forum wyprowadził mnie z tego błędu. Kamerka musiałaby konwertować obraz z cyfrowego na analogowy żeby przesłać go radiowo do okularów (czy coś w ten deseń) co zajmuje chwilę czasu, więc takie rozwiązanie jest bezużyteczne. Muszę mieć dobrą kamerkę fpv, a ta stockowa w wizardzie jest podobno do luftu i powinno się ją jak najszybciej wymienić. Wystarczy ta którą dałem?
2) Gdy już będę mieć sportową kamerkę do nagrywania (nie wiem czy zdecyduję się ją od razu zamówić) to chciałbym zrobić coś w tym układzie: kamerka fpv przesyła obraz do okularów, a lepsza kamera przesyła obraz na smartfon żeby osoba mi towarzysząca też mogła oglądać co się dzieje na pokładzie (jest takie urządzonko: https://www.banggood.com/Eachine-ROTG01 ... mds=search). Na mój rozum potrzebuję tutaj dwóch nadajników video. Słyszałem, że ten montowany w wizardzie też nie jest jakiś super. Więc może ten gorszy przesyłałby obraz na telefon, a ja dokupiłbym lepszy do fpv? Chyba że robię jakiś głupi błąd myślowy.
3) Osd jest mi bardzo potrzebne? Nie ma w zestawie.
4) Jakiś buzzer na wypadek zgubienia drona.
5) Grzybki czy jak Wy to tam nazywacie też podobno mi się przydadzą lepsze (antenki)
6) Chciałbym najlepiej od razu wszystko pozamawiać wraz z częściami zamiennymi. Podałem wyżej link do silniczków (bo rozumiem że to są dokładnie te same co dostaję w zestawie tylko że mają inny kolor tzn będą współpracowały?). Potrzebuję jeszcze jakieś godne polecenia śmigła i jakieś inne ważne zamienne rzeczy które nie wiem jeszcze, że mi się przydadzą, ale Wy wiecie :D
7) Potrzebny mi jakiś specjalny kabel do flysky i6 żebym sobie polatał na komputerze?
8) Co oprócz lutownicy będzie mi tak naprawdę potrzebne? Jakieś rurki termokuczliwe, izolacje?
9) Również potrzebuję gdzieś około 2 sztuk baterii. Mogą być 4s bo 3s mam w zestawie i z tego będę się uczył. Poproszę propozycje 3s i 4s.
10) Ogólna ocena zestawu, opłacalność itp itd.
11) Xiaomi yi vs runcam2 vs Wasze propozycje?

Liczę na Waszą pomoc :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwszy racer. Gotowiec eachine wizard to dobry wybór?

Post autor: Adrián »

Zależy co rozumiesz przez "po prostu się opłaca"..
Nie ma co ukrywać, Cały zestaw i to z aparatura za 700zł to szału nie będzie..
Czy się opłaca?
Moim zdaniem absolutnie nie..
Dostajesz ze te pieniądze taki zestaw startowy, raczej jednorazowy, bo ani aparatura nie jest jakaś wybitna na przyszłość, ani podzespoły koptera.

Przejrzyj ten wątek od początku do końca http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=40260 i zmień budżet, a jak nie masz więcej i nie szkoda 700zł, to bierz tego gotowca.
m1804
Posty: 9
Rejestracja: sobota 20 maja 2017, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwszy racer. Gotowiec eachine wizard to dobry wybór?

Post autor: m1804 »

Adrián pisze:Zależy co rozumiesz przez "po prostu się opłaca"..
Nie ma co ukrywać, Cały zestaw i to z aparatura za 700zł to szału nie będzie..
Czy się opłaca?
Moim zdaniem absolutnie nie..
Dostajesz ze te pieniądze taki zestaw startowy, raczej jednorazowy, bo ani aparatura nie jest jakaś wybitna na przyszłość, ani podzespoły koptera.

Przejrzyj ten wątek od początku do końca http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=40260 i zmień budżet, a jak nie masz więcej i nie szkoda 700zł, to bierz tego gotowca.
Zestaw z aparaturą może i kosztuje 700zł, ale trzeba tu doliczyć jeszcze okulary, kamerę, dodatkowe baterie, części i wychodzi około 1200-1300zł. To może zapytam inaczej: kontroler F3 jest całkiem dobry z tego co mi wiadomo, silniki nie najgorsze, a ramiona jak się połamią to można wymienić. Co w tym modelu jest nie tak? W przyszłości planuję lekkie modyfikacje podzespołów jeżeli z tych będę niezadowolony. Aparatura myślę, że i tak będzie dla mnie dużym skokiem w przód i takiej za 800zł bym nie wykorzystał :) Flysky i6 cieszy się dobrymi opiniami
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwszy racer. Gotowiec eachine wizard to dobry wybór?

Post autor: Adrián »

To niestety, nie jestem w stanie pomóc.. bo widzę, że liczy się cena.
Dużo by pisać..
Na każdym podzespole są oszczędności, nie bez powodu z aparatura jest taka cena..
Zajrzyj do wątku, który podesłałem i zobacz ile kosztuje kopter i zestaw, który jest wart uwagi. To już coś takiego, co można z czystym sumieniem polecić na rozpoczęcie hobby.
Tutaj i tak części lecą, tym bardziej na początku, więc zakup, to dopiero początek wydatków. Wystarczy kilka poważnych kretów i będzie coraz drożej.
Nikt nie mówił, że to tanie hobby.. tym bardziej, jak się zaczyna kompletnie od zera.

Jak chcesz "spróbować" i nie będziesz miał więcej, nie chcesz wydawać, to tak jak pisałem, bierz. Ale na długa metę, to strata pieniędzy.
m1804
Posty: 9
Rejestracja: sobota 20 maja 2017, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwszy racer. Gotowiec eachine wizard to dobry wybór?

Post autor: m1804 »

Tak chcę spróbować i nie mam 4 tysięcy tylko 1,5 tysiąca. Czekam na odpowiedzi innych osób :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwszy racer. Gotowiec eachine wizard to dobry wybór?

Post autor: Adrián »

Za 1,5 można już sensownie podejść do tematu.
Przeczytaj W końcu ten wątek.. a nie czekasz na gotowce.
Nie ma tam słowa o 4tyś.

Na początek aparatura frsky q7, resztę doczytasz.
m1804
Posty: 9
Rejestracja: sobota 20 maja 2017, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwszy racer. Gotowiec eachine wizard to dobry wybór?

Post autor: m1804 »

Adrián pisze:Za 1,5 można już sensownie podejść do tematu.
Przeczytaj W końcu ten wątek.. a nie czekasz na gotowce.
Nie ma tam słowa o 4tyś.

Na początek aparatura frsky q7, resztę doczytasz.
Okej, przestudiowałem temat. Na stronie 5 jest już kompletna specyfikacja jeżeli niczego nie przeoczyłem.
1. Rama: Realacc martian iii link
2. Silniki: 4X Racerstar Racing Edition 2205 BR2205 2300KV link
3. Regulatory: 4X Racerstar RS30A Lite link
4. Płytka dystrybucyjna: CC3D link
5. Kontroler lotu: f3 evo sp flight z wejściem sd link
6. Aparatura: Taranis Q X7link
7. odbiornik RC : FrSky xls z telemetrią link zasięg widzę 1,5km a cena też ok jak polecał Piotrek
8. Nadajnik FPV: Eachine TX526 5.8G link
9. Pakiet: SLS XTRON 1550mAh 3S1P 11,1V 40C link tutaj polecił mi to Adrian
10. Kamera: foxeer arrow v3 link Piotrek mnie przekonał kolejny raz :)
11. Antena 5.8: 2X DYS FPV 5.8G Antenna 4dBi link
12. Śmigła: Kingkong 5040 5x4x3 link
Razem z aparaturą i okularami wychodzi 1300-1400zł (wpisałem tylko na szybko kod toysho, potem będę szukał innych kodów)
Czy taki zestaw naprawdę będzie lepszy na początek? Coś w nim zmienić? Zamawiać póki co aparaturę którą polecasz+eachine ev800?

Co myślisz o zestawie zaproponowanym przez abc-rc.pl https://www.youtube.com/watch?v=YLOiU7R8_7U ? Miałbym od razu piękną instrukcję składania :)
Awatar użytkownika
sikormaniak
Posty: 39
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 18:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pierwszy racer. Gotowiec eachine wizard to dobry wybór?

Post autor: sikormaniak »

Co do zakupu, sam posiadam te okulary fpv i sobie chwalę, wszystko ładnie działa. Co do zestawu:
1. Tak, Foxeer i runcam to często kupowane kamery fpv.
2. Na sam początek nie ma sensu. Uczenie się latania zajmie więcej czasu niż ci się wydaje
3. Jeżeli chcesz mieć wyświetlane dane na ekranie (typu stan baterii, wysokość, czas lotu itp) to tak, jednak jeżeli potrzebujesz tylko monitorować baterie żeby jej nie skatować wystarczy buzzer wpinany w balancer.
4. f3 powinien mieć wyjścia na buzzer także wystarczy najzwyklejszy na 5v i w fc wlutować (i kalibracja w programie)
5. Tak standardowe antenki są w nadajnikach beznadziejne (koniczynki lepiej trzymają obraz)
6. Kingkong, HQProp 5030
7 Tak
8. To już musisz indywidualnie przeanalizować bo i tak prędzej czy później czegoś zabraknie, więc warto mieć w zapasie
9. Zaufane baterie tattu 1300 3/4s 75c
10. Sam zestaw do nauki może być, racja samo radio jest dość liche i faktycznie frsky q7 większe możliwości, jednak jeżeli nie czujesz się na siłach składania samemu- kupuj.
11. gopro session/runcam 3
Dużo czytaj, na internecie aż roi się od poradników i recenzji.
Sam nie wiem wszystkiego i mogę się mylić, proszę mnie poprawić w razie czego
Awatar użytkownika
sikormaniak
Posty: 39
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 18:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pierwszy racer. Gotowiec eachine wizard to dobry wybór?

Post autor: sikormaniak »

Jeżeli nie miałeś nigdy w ręce aparatury to ja bym się bał taki złożyć, czemu? Sama bateria na dole, uderzysz przy locie o ziemie i ci jeszcze zapłonie. Bateria na start musi być na górze.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwszy racer. Gotowiec eachine wizard to dobry wybór?

Post autor: Adrián »

sikormaniak pisze:2. Na sam początek nie ma sensu. Uczenie się latania zajmie więcej czasu niż ci się wydaje
Dlaczego?
To są jedne z najtańszych, dobrych silników..
sikormaniak pisze:Jeżeli nie miałeś nigdy w ręce aparatury
Czytał pierwszy post?
m1804 pisze:latałem już małymi dronami i teraz czas na coś większego, szybszego i z fpv.
sikormaniak pisze:8. To już musisz indywidualnie przeanalizować bo i tak prędzej czy później czegoś zabraknie, więc warto mieć w zapasie
Czego zabraknie? Tam jest 25/200/600mW..


Editt
Jak się boisz pakietu na dole, to wymień ramę, reszta jak najbardziej dobra. Tattu miały słabe partie i się cele rozjeżdżały. Ja już nie polecam. Bierz sls

Buzzer, to Ci się przyda do latania bez fpv, lub odnalezieniu zguby, ale chociaż szczątkowe osd, warto mieć.
m1804
Posty: 9
Rejestracja: sobota 20 maja 2017, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwszy racer. Gotowiec eachine wizard to dobry wybór?

Post autor: m1804 »

Adrian:

To jaką ramę polecasz? Możesz proszę zerknąć na ten zestaw złożony przez abc-rc?
Awatar użytkownika
sikormaniak
Posty: 39
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 18:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pierwszy racer. Gotowiec eachine wizard to dobry wybór?

Post autor: sikormaniak »

Co do tych pkt 2 i 8 to były jeszcze do m1804 :) Silniki jak najbardziej polecam, sam na nie chcę się przerzucić po słabszych skazanych na destrukcje nauki. Do zestawu Adriana nie mam zastrzeżeń, wszystko pasuje.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwszy racer. Gotowiec eachine wizard to dobry wybór?

Post autor: Adrián »

m1804 pisze:Możesz proszę zerknąć na ten zestaw złożony przez abc-rc?
Szkoda do nauki emaxy, chyba, że masz duży budżet, ale widzę, że nie.
Jak zajedziesz ww, to kup następne emaxy.

Weź ww zestaw. Tutków jest cała Masa w sieci, są też instrukcje co i gdzie podłączyć.
Ja nie polecę ramy z pakietem u góry, bo takiej już bym nie kupił.
Tylko X i pakiet na dole.
m1804
Posty: 9
Rejestracja: sobota 20 maja 2017, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwszy racer. Gotowiec eachine wizard to dobry wybór?

Post autor: m1804 »

Co to ww, emax?
Więc jaką ramę X polecasz? Nie zależy mi chyba na tym pakiecie u góry, najwyżej osłonie go jakoś na początku. Rama z tego zestawu może być?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwszy racer. Gotowiec eachine wizard to dobry wybór?

Post autor: Adrián »

Może być, ja bym brał bez skręcanych ramion, ale jak zaczynasz, możesz taką wziąć na początek.

Jedynie anteny, to lepiej kupić sprawdzone, pod konkretne częstotliwości. Koniczyny, albo pagody.
ODPOWIEDZ