Z-84 stworzylem nielota

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Z-84 stworzylem nielota

Post autor: rychoo »

Czy ty juz latales jakims skrzydlatym? Generralnie roll zachowuje sie ok, ale pitch masz odwrocony wzgledem "standardu"

Edit: chyba ze latales i takie masz przyzwyczajenie to wszystkow gra ;)

W kazdym badz razie, jezeli model reaguje ma drazki nieodpoweidnio bo ciagniesz pitch w dol a model nie leci w gore to w ramach awaryjnej sytuacji mozesz nieswiadomie zaczac sie ratowac drazkami a wtedy...
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z-84 stworzylem nielota

Post autor: MorF »

rychoo pisze:Czy ty juz latales jakims skrzydlatym? Generralnie roll zachowuje sie ok, ale pitch masz odwrocony wzgledem "standardu"
Dzięki za sprawdzenie, fakt teraz jak patrzę to pitch mam odwrocony ale myślałem że taki jest standardowy setup bez obaw nie kierowalem go cały czas w dol :-) zrobię sobie reverse żeby być inline z resztą.
Nie ukrywam pierwsze skrzydlo, okazuje się że to trudniejsze niż małe koptery :) nie da się na chwilę zawisnac w razie czego :)
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Z-84 stworzylem nielota

Post autor: Pieth »

Jeżeli latałeś tylko kopterowo to czeka Cię długa droga złapanie odruchów samolotowych na drążkach :-/ i od latającego skrzydła ja bym nie zaczynał.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Z-84 stworzylem nielota

Post autor: Adrián »

Zainstaluj sobie bezpłatny symulator i poćwicz.
Oczywiście lotki ustaw tak, jak w instrukcji.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Z-84 stworzylem nielota

Post autor: Głuś »

skazi pisze:No jak śmigło na odwrót, to raczej nie poleci :-)
Poleci :-D :-D :-D tylko silnik trzeba piłować i pakiet wysysa 3x szybciej :-D
MorF pisze:lotki wydaje mi się że reż są w jednej linii.
A kto powiedział że tak ma być? Po wytrymowaniu w 99% przypadków nie będą w jednej linii ze skrzydłem i ze sobą to samo przez sie wynika :-)
MorF pisze:Musiałem wytrimowac prawie 3/4 zakresu a i tak skręca.
Znaczy że musisz trymować dalej. W wingu wingu jest jakiś wykłon silnika? Pytam bo jeszcze go nie mam , ale zgaduję że nie ma :-D Jeśli nie ma wykłonu to przy takim silniku będziesz musiał sporo trymować w ROL, ja mam 2300kv w skrzydle prawie identycznej wielkości to musiałem w apce środek kanału dwa razy przesuwać bo trymer się skończył od razu.

Jaka jest waga Twojego winga? Powiem Ci z własnego doświadczenia ze do nauki lepiej zrobić lżejszą konfigurację, prędkość przeciągnięcia jest wtedy niższa, a przez to łatwiej jest zapanować - w szczególności na mocno nie wytrymowanym modelu. Ogólnie lżejszym wszytko jest łatwiejsze na starcie i też przy kretach tak się nie niszczy.

Ja na 2S rzucam tak: biorę model za skrzydło, trzymam poziomo, daję gaz na fula lekkim pchnięciem wypuszczam, ważne żeby był poziomo i nie był zadarty za bardzo nos do góry, na 3S startuje prawie pionowo także praktycznie mogę rzucać jak kamieniem.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Z-84 stworzylem nielota

Post autor: Adrián »

Jak tam postępy? Lot był? Filmik nakręciłeś ? :-)

Też zrobiłem nielota, ale wychyły lotek zrobiłem stanowczo za małe, z obawy o niekontrolowane akrobacje, ale po tej małej wpadce i pomocy z forum, lata jak złoto.

Wychyl lotki delikatnie do góry, ok 2-3mm, będzie Ci się łatwiej startowało. Postaraj się wyważyć zarówno przód - tył, czyli jak w instrukcji ŚC przed "rurką", u mnie jest 2-3mm patrząc od przodu i obowiązkowo na boki. Przy tak krótkim skrzydle, ma to spore znaczenie.
Mniej będziesz musiał trymować i będziesz miał większy zakres do ewentualnej korekty.
madej
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 lis 2016, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Z-84 stworzylem nielota

Post autor: madej »

Akurat parę dni temu Bruce na kanale RCModelReviews umieścił wideo na ten temat:
https://www.youtube.com/watch?v=gkb11eKXM14
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z-84 stworzylem nielota

Post autor: Bihtus »

Odgrzebie temat i zmażę hańbę z tej konkretnej Zetki .... po regeneracji i drobnych naprawach model lata poprawnie ... oczywiście jest nerwowy ale iNav dał wsparcie nawet na sporym wietrze ... oświadczam że Zetka jeszcze pokarze na co ją stać :)
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
ODPOWIEDZ