Failsafe problem

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kidier
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 13:54

Failsafe problem

Post autor: Kidier »

Witam.
Mam ostatnio spory problem z kopterem. Mam aparaturę z odbiornikiem z firmy spektrum. I jest następujący problem. Korzystam z betaflight i skonfigurowałem opcje failsafe poprawnie, ale jednak cos nie działa. "Killing switch" działa i po przełączeniu robi dokładnie to co powinien w trybie failsafe, ale w przypadku utraty sygnału (też wyłączenia nadajnika) odbiornik włącza własny failsafe (drążek gazu przeciąga w dół) ale kopter nie zachowuje się tak jak ustawiłem. Tak jakby w ogóle nie wykrywał tego, że jest utrata sygnału. Pomożecie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Failsafe problem

Post autor: rafi.devtox »

Odpal BF/CF, podlacz kopterka, odpal zakladke receiver, wlacz aparature, sprawdz czy odczytuje ci ruchy drazkow po czym wylacz apke odczekaj chwile i zrob screena zakladki receiver i failsafe...

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Failsafe problem

Post autor: Japim »

Miałem coś podobnego.

W zakładce failsafe jest definicja zakresu dobrego sygnału - minimum i maximum - niech będzie dla przykaldu 990 i 2200.
Sprawdź w zakładce odbiornika jaką wartość przyjmuje throttle gdy wyłączysz radio - jeżeli pokazuje wartość 995 to wg ustawionego zakresu jest to ciągle poprawna wartość i FC nadal myśli że dostaje dobre dane. Musisz zmienić minimum na 996 - tak aby w momencie wyłączenia nadajnika FC otrzymał złą wartość - wtedy wejdzie w tryb FS.
Pozdrawiam,
Przemek
Kidier
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 13:54

Re: Failsafe problem

Post autor: Kidier »

Chyba doszedłem o co chodzi. Mam odbiornik DSMX spektrum. I on w przypadku utraty sygnału po prostu zdejmuje gaz. Tylko on nadal cały czas nadaje sygnał do kontrolera więc bf nie czyta to jaki utratę sygnału. Czy jest jakaś opcja obejścia tego?
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Failsafe problem

Post autor: Japim »

Można pobawić się dosyrojeniem EPA w radiu i wartościami dobrego sygnalu vs failsafe. Tzn możesz sztucznie ustawić dobre sygnały w zakresie np 1000-2000 o pozwolić odbiorników zjechać na 950 przy stacje sygnału. EPA jest po to żeby przy podniesionych limitach failsafe nie włączal się przy skrajnych położenia innych drążków.
Pozdrawiam,
Przemek
ODPOWIEDZ