Tania apararura?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

dawidxcom
Posty: 14
Rejestracja: sobota 29 kwie 2017, 06:32
Lokalizacja: Stargard

Tania apararura?

Post autor: dawidxcom »

Witam wszystkich forumowiczów jaką aparaturę polecacie do około 400zł jestem zielony w tym temacie a z racji ,że nie chce kupić czegoś co od razu padnie pytam się na forum?
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Tania apararura?

Post autor: skazi »

Taranis Q X7
dawidxcom
Posty: 14
Rejestracja: sobota 29 kwie 2017, 06:32
Lokalizacja: Stargard

Re: Tania apararura?

Post autor: dawidxcom »

Chciałbym sprecyzować moje poprzednie i mając trochę więcej wiedzy chciał bym w tym budżecie kupić aparaturę z odbiornikiem i telemetrią.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Tania apararura?

Post autor: Adrián »

Albo tanio, albo dobrze.
Musisz wybrać.

Ww taranis, jest właśnie taką budżetową propozycją na dłużej. Do tego dobierz sobie odbiornik wedle wymagań i portfela i masz, to co szukasz.
Awatar użytkownika
bloodmoon
Posty: 81
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 12:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tania apararura?

Post autor: bloodmoon »

Jeśli latanie koło nogi i ewentualnie do 1,5 km to Flysky Fs-i6 albo nowsza Fs-i6x jak planujesz jakieś dalsze wycieczki to jak wyżej koledzy
dawidxcom
Posty: 14
Rejestracja: sobota 29 kwie 2017, 06:32
Lokalizacja: Stargard

Re: Tania apararura?

Post autor: dawidxcom »

Mam jeszcze jedno pytanie jaka jest najtańsza aparatura do której mogę przesyłać dane z apm 2.6 np. napięcie, położenie, wysokość.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Tania apararura?

Post autor: Głuś »

To bardziej "umiejętność" linku RC, a nie samej apki choć ta musi umieć to wyświetlić, wspomniany FrSky na pewno umie, ale należy sobie zadać pytanie po co Ci to? Przy klasycznym lataniu RC GPS nie jest do niczego potrzeby, a FPV masz i tak wszytko na OSD :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
dawidxcom
Posty: 14
Rejestracja: sobota 29 kwie 2017, 06:32
Lokalizacja: Stargard

Re: Tania apararura?

Post autor: dawidxcom »

Po przeanalizowaniu rynku myślę nad FS-I6S lub FS-I6x i nie wiem którą wybrać, zastanawia mnie to jak podpiąć gimbal do Flysky FS-i6S jeśli potencjometry w nim wracają do pozycji zero. Odbiornik jaki chcę zamawiać to FS-IA10B. Co do telemetrii zdecydowałem ,że będę brać lapka a przy zakupie fpv zamontuje osd. Co do zasięgu na pewno bym przerabiał antenę na większą. Aparatura będzie używana głównie do drona czasami samochodu rc.

FS-I6S https://www.aliexpress.com/item/FS-I6S- ... d10da2a6d6

FS-I6x https://www.aliexpress.com/item/Newest- ... 0f61cad184
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Tania apararura?

Post autor: Lech55 »

Na filmiku widziałem jak gość sterował gimbalem. Dawał w górę potencjometrem to gimbal zmieniał kąt, a jak puścił potencjometr do pozycji zero to gimbal został w tej pozycji i nie cofał się, dał potencjometr w dół reakcja była odwrotna.
ODPOWIEDZ