OpenTX tryb easy / advanced (zmniejszenie wychyleń lotek)

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

CichyBart
Posty: 74
Rejestracja: sobota 04 mar 2017, 07:04

OpenTX tryb easy / advanced (zmniejszenie wychyleń lotek)

Post autor: CichyBart »

Postanowiłem skonfigurować sobie aparaturę, by jednym przełącznikiem (SA) zmieniać sobie maksymalne pozycje wychyleń AIL oraz ELE. Pozycja górna 50%, środkowa 75%, dolna 100%. Przy zwykłym samolocie udało mi to się zrobić na ekranie piątym (inputs). Zarówno AIL jak i ELE ma 3 pozycje i ustalony odpowiedni Weight dla ustalonej pozycji Switch.
Gorzej ma się sprawa ze skrzydłem, gdzie kanał drugi oraz trzeci są miksowane (AIL z ELE). Przy normalnym trybie (100%) faktycznie rzecz biorąc przy maksymalnych wychyleniach po skosie mikser wychodzi na 200% co jest na ekranie nr 9 - mixer, lecz wiadomo, że serwo nie obróci się aż o tyle...
Jak uzbroić mixer, by przy zmniejszeniu wartości do 50% nie przechodziło na 100% wychyleń serwa, lecz zostawało na 50%?
Starałem się dodawać kolejne pozycje "=+" w mikserze a także w inputs w zależności od pozycji przełącznika (zarówno osobno jak i razem). Stworzyłem także krzywe do 50% lecz i tak wychodzi ponad 50%...
Jakieś pomysły / rozwiązanie?

PS: jak bym zbyt zakręcił, to chodzi >> o to (link) <<, tylko trzeba by to przenieść na skrzydło.
ODPOWIEDZ