Cześć.

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

ardnet
Posty: 18
Rejestracja: piątek 08 lip 2016, 23:47
Lokalizacja: Dziwnów

Cześć.

Post autor: ardnet »

Witam wszystkich.
Jestem nowy mimo tego, że zarejestrowany wcześniej. Mam drona, na ramie F450, działa on, unosi się ale nie ogarniam pidów i niestety nie wiem co trzeba ustawić w nich, jakie wartości.
Znalazłem sporo poradników ale niestety są niedokonca zrozumiałe przezemnie, szczególnie w dziale z pidami.
Prosił bym o pomoc co i jak ustawic. mam filmik z niego na malym wietrze, no i moge miec logi z blackboxa,jak ktoś chce mi pomów.

Od moderatora: zmień tytuł tematu na taki który będzie informował o czym on jest.
Użyj do tego opcji edycji tego postu.
Awatar użytkownika
spyramax
Posty: 137
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 12:25
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Cześć.

Post autor: spyramax »

Kup sobie naza lite . Nie będziesz miał problemu

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
jarnet86
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 21:02
Lokalizacja: Malbork

Re: Cześć.

Post autor: jarnet86 »

Jaki kontroler i jakiego softu używasz?
No i pokaż ten filmik.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cześć.

Post autor: Adrián »

Na czym latasz? Jakie fc?

O pidach chyba przejrzyściej i prościej się nie da, także, miłej lektury http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=5118
ardnet
Posty: 18
Rejestracja: piątek 08 lip 2016, 23:47
Lokalizacja: Dziwnów

Re: Cześć.

Post autor: ardnet »

Jakbym chcial bez problemu to wiem co kupic. Poprostu chce się nauczyć co i jak w tym piszczy.

Fc to Naze32 na filmiku z CleanFlightem 1.12.1 na Luxie i parametr P na 1,4.

do ilu MB i jakie ograniczenia są ograniczenia załączników. Bo mam problem z wstawieniem filmiku.ale trzęsie na boki.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Cześć.

Post autor: skazi »

O youtube czy innych serwisach do wrzucania filmików słyszał? :-)
ardnet
Posty: 18
Rejestracja: piątek 08 lip 2016, 23:47
Lokalizacja: Dziwnów

Re: Cześć.

Post autor: ardnet »

hahaha :)
wyglada to tak https://youtu.be/wgwX-Saw6zE

a to jest moj log z luxa pitch i roll na 3,1 finalnie. co bysnie w tych pidach wiecej zmienili
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Cześć.

Post autor: rafi.devtox »

Pidy tragiczne.... Ustaw najpierw level na Angle na 9.0 a potem dopiero baw sie z parametrami P na osiach roll i yaw. Jezeli bedzie strzelal w silniki i bedzie za sztywny zmniejsz LEVEL i znowu dobieraj P tak zeby wyeliminowac drgawki.. Dopiero wtedy mozesz dopieszczac pidy...

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
ardnet
Posty: 18
Rejestracja: piątek 08 lip 2016, 23:47
Lokalizacja: Dziwnów

Re: Cześć.

Post autor: ardnet »

level czyli co no i na angel czyli na trybie lotu?

o to chodziło, aby w pole angle ustawić na 9.

Przepraszam ale jestem kompletnie w tym zielony. Lubie sie uczyć ale jak ktoś mi to tłumaczy.
Z góry dzięki za wyrozumiałość.

Strzelał w silniki czyli jak to bedzie sie objawiało, bo już kilka razy spotkałem się z tym stwierdzeniem, ale nikt niepowiedzial jak to się objawia na youtube jest malo to widoczne.
Załączniki
pid kalibracja.png
pid kalibracja.png (281.64 KiB) Przejrzano 2477 razy
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cześć.

Post autor: Adrián »

Próbowałeś robić autotune? Nie wiem czy w najnowszej wersji jeszcze jest, ale w starej było i nawet działało. Kiedyś tak pierwsza 250 ustawiłem a później tylko delikatne korekty. Ale już bez tego latał o niebo lepiej niż na serii.

Znajdź stary temat "Mad 250" tam o tym wspomniałem i chyba nawet wklejalem tutka.
ardnet
Posty: 18
Rejestracja: piątek 08 lip 2016, 23:47
Lokalizacja: Dziwnów

Re: Cześć.

Post autor: ardnet »

Dzieki już szukam, wersje configuratora mam 1.2.0 a firmware 1.12.1.

A mozesz napisac jak to sie robi. tzn jak na apce to wlaczyć i zachować by się zapisało.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Cześć.

Post autor: skazi »

Na stockowych pidach też tak lata? Większość quadów na stockowych lata dość poprawnie, a tutaj taka telepka że szok. Regle były kalibrowane? Jak zrobić autotune to masz pełno tutoriali na YT, wykaż trochę inicjatywy.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cześć.

Post autor: Adrián »

W temacie jest wszystko opisane.
ardnet
Posty: 18
Rejestracja: piątek 08 lip 2016, 23:47
Lokalizacja: Dziwnów

Re: Cześć.

Post autor: ardnet »

Troche inicjatywy, zarejestrowałem sie na tym forum jak zaczolem bawić się w to hobby.

No dobra, na stockowych tez tak jest, dlatego zaczolem kombinować, regle zkalibrowane (AfroESC 30A)silniki Emax MT2216 tylko teraz zmieniłem bo jedna nakrekta od emaxów poczuła wolość. Auto tune zrobie jutro bo dzisiaj ciemno a latać w domu to niedlamnie. Na CF1.12.1 gtune niedziała lub coś źle robię, zmieniłem na CF1.14 i wszystko ok, jak narazie.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cześć.

Post autor: Adrián »

W domu to i tak nic nie zrobisz..
Więc poczytaj do jutra i się przygotuj. Bo trzeba zapisać ustawienia, jak już będą Ci pasowały kombinacją drążków, albo ustawionym przełącznikiem. Już nie pamiętam.

Jeśli po autotune, nadal będziesz niezadowolony, to ponawiasz, ale powinno być dobrze za pierwszym razem, jeśli wszystko zrobisz punkt po punkcie.
Będziesz miał wyjściowe ustawienia do delikatnych poprawek, według własnego widzi mi się.
ODPOWIEDZ