Po aktualizacji SIGNAL LOST Phantom 3 Standard

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Po aktualizacji SIGNAL LOST Phantom 3 Standard

Post autor: zawada6 »

Witam, zrobiłem aktualizacje z 1.2.40 do 1.5.7 z poradnika hudego edda i wszystko ładnie poszło za pierwszym razem. Tylko teraz po wejściu w dji go wyświetlało signal lost i brak zasięgu nadajnika, wiec trzeba go na nowo zbindować. Po zakończonej operacji bindowania nadal zamiast zielonej diody na przycisku link button świeci się czerwona. I jeszcze jedna rzecz po udanej aktualizacji patrząc w dji go wersja firmware dalej widnieje 1.2.40+ :( Pomoże ktoś coś?
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Po aktualizacji SIGNAL LOST Phantom 3 Standard

Post autor: zawada6 »

Jakoś nikomu nie przychodzi złota myśl, wiec postanowiłem sam dalej coś kombinować wrzucałem firmware 1.4.6, 1.6.8 i dalej nic się nie zmieniało nadal czerwona link button i lost signal. Pomimo oporów wyczytanych z forum aby nie wgrywać 1.8.10 postanowiłem jednak wgrać ten 1.8.10 poprzez DJI GO, pomyślałem nie mam nic do stracenia człowiek z supportu odpisał w sprawie Compass Error, Exit P-GPS mode że jeżeli faktycznie jest tak jak opisuje to mój Phantom kwalifikuje się do naprawy i pytał czy ma zamawiać kuriera po niego wtedy akurat trwała aktualizacja, która niespodziewanie zakończyła się błędem i wyskoczyło info abym zrobił to jeszcze raz. Tak więc zrobiłem o dziwo trwało to już dużo krócej niż za pierwszym razem, ale zakończyło się sukcesem. Po włączeniu drona nadal link button miał kolor czerwony i wtedy już nie dało się zrobić bindowania nadajnika co wcześniej dało się zrobić lecz link button dalej był czerwony. Po chwili w DJI GO wyskoczyła jakby kolejna albo kontynuacja upgrade i z tego co przez chwile widniało w DJI GO było coś o kontrolerze, więc po mojemu chyba była to jakaś aktualizacja jeszcze aparatury, aczkolwiek z forum wynika że w P3S aparatury się nie aktualizuje.Końcem końców wynik jest taki że dron po upgrade do 1.8.10 wogóle już nie łapie błedu Compass Error, Exit P-GPS mode (a latałem specjalnie nawet obok/pod/nad liniami energetycznymi aby to sprawdzić i wszystko jest oki), świetnie lata jest bardzo stabilny trzyma swoją pozycje, nie zatacza kręgów co działo się w firmware 1.2.40+ . Jeszcze co do 1.8.10 zasięg napewno nie jest gorszy a wg. mnie jest nawet lepiej. Dziś czy to na otwartym terenie czy nad drzewami i budynkami na wsi poleciałem na 480m i wysoko na 40-50m. Dalej się nie udało gdyż miałem ustawiony limit na 480m ale wizja jeszcze była miała nieduże lagi ale była chyba 2 kreski. Ale się rozpisałem ale być może ktoś będzie miał podobną sytuacje i przydadzą się mu te informacje.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Po aktualizacji SIGNAL LOST Phantom 3 Standard

Post autor: fragles »

Też zaktualizowałem (nie wiem po co ;-)) do 1.8.10 i DJI GO do 3.1.3 i jest dobrze - stabilność i zasięg się poprawiły.
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Po aktualizacji SIGNAL LOST Phantom 3 Standard

Post autor: zawada6 »

Teraz już wiesz o co hehe :-) zapomniałem dodać też mam DJI Go 3.1.3. I teraz wiem ze nic już z firmware nie dotykam. Teraz tylko muszę zamówić anteny argtek i latać dalej :-)
ODPOWIEDZ