Wybierzcie za mnie kopter

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

piotrek21
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:53

Wybierzcie za mnie kopter

Post autor: piotrek21 »

Mam pytanie: Czy ktoś może mi doradzić jaki dron wybrać do 2200zł?
Znalazłem o takie:
http://allegro.pl/walkera-aibao-pierwsz ... 43617.html
http://www.emag.pl/dron-xiro-xplorer-v- ... e=Ceneo.pl
http://allegro.pl/dron-quadrocopter-bla ... 29085.html
Czy coś zupełnie nnego. Chciałbym aby dron miał podgląd obrazu i duży zasięg i oczywiście kamerę dobrą.
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Wybierzcie za mnie kopter

Post autor: notgroove »

Kolego co to znaczy duży zasięg??
Masz 15lat i jest to Twój pierwszy model.
Latać możesz tylko w zasięgu wzroku a skoro dopiero zaczynasz przygodę to właściwie w koło drzewa.
Na podwórku nie możesz czy też nie powinieneś takimi modelami latać.

Myślę że pierwszą sztukę w tym wieku powinieneś traktować jak model szkoleniowy.
Później warto kupić np. Phantoma 3 lub 4.

Wszystko generalnie zależy czy będzie to tylko Twoja chwilowa przygoda czy na dłużej.
Nie spodziewaj się też przy takich kwotach super jakości video.

Nie wiem czy już wystarczająca się zapoznałeś w temacie pilotowania i video byś się przypadkiem za bardzo nie rozczarował.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Cuki3r
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 26 gru 2016, 14:46
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Wybierzcie za mnie kopter

Post autor: Cuki3r »

Do takiej kwoty to kupisz sporta z fpv ale zeby sie bawic w loty dalekiego zasiegu z dobra jakosciowo kamerka to troche malo, a dodatkowo lepiej nabrac troche doswiadczenia mniejszym, tanszym sprzetem. Zamow jakiegos ZMR z aliexpress, do nauki w sam raz, kamerke go pro tez niby podczepisz ale bez gimbala.
Szymon

Sprzęt: ZMR 250, x210, RFX 185, Babyhawk
Awatar użytkownika
FeelTheCool
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2014, 12:43
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Re: Wybierzcie za mnie kopter

Post autor: FeelTheCool »

Nie lepiej zrobić jak większość forumowiczów tzn. zabrać się za czytanie forumowych lekturek na temat budowy własnego quadcoptera? Wyjdzie dużo taniej, solidniej, a do tego gdy zaliczysz kreta to będziesz wiedział za co się zabrać i zaoszczędzisz na "mechaniku" naprawiając samodzielnie :) Nie mówiąc już o radości, jaka zawita, gdy quadzik własnej roboty wzbije się sprawnie w powietrze :)
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Wybierzcie za mnie kopter

Post autor: Majk99 »

sorki, że capslock ale NA POCZĄTEK KUP ZABAWKĘ Z BIEDRY ZA 100ZŁ ŻEBY ZOBACZYĆ JAK SIĘ LATA - TO NIE JEST TAKIE ŁATWE później możesz myśleć o czymś większym
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wybierzcie za mnie kopter

Post autor: Markon »

Podpisuję się pod "kup cokolwiek taniego, co jak rozbijesz, nie będzie szkoda". Ogarnięcie Yaw razem z Throttle na jednej gałce w aparaturze czy podstawowych ruchów jak orbitowanie słono by Cię kosztowało jeśli byś się uczył to robić od razu na phantomie, dlatego kup cokolwiek małego, pobaw się i nawet zepsuj. Tydzień albo dwa, polatasz tak z 20 minut dziennie i będzie to już dobra podstawa do czegokolwiek dalej. Przez ten czas może dozbierasz i kupisz wtedy naprawdę porządny sprzęt. Polecam słuchać ludzi z tego forum, ja nie posłuchałem i jak na razie jestem w plecy z pieniędzmi :D
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Wybierzcie za mnie kopter

Post autor: Tanner »

Dokładnie tak, jeśli nigdy nie latałeś, to nawet głupią symę bedziesz rozpracowywał conajmniej tydzień, to się tak wydaję że hurra do góry, ale niestety w praktyce jest trudniej i szkoda, żebyś się zraził do latania po rozbiciu phantoma po kilku dniach.
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Wybierzcie za mnie kopter

Post autor: Adriee »

piotrek21, Pierwszy model do nauki latania i już na silnikach bezszczotkowych...?
O ile taki mały silniczek szczotkowy ze śmigłem 5 cali po uderzeniu niechcący w rękę itp. krzywdy nie zrobi - to bezszczotkowy już może (dużo większy moment obrotowy).
Owszem możesz zakupić od razu sprzęt pro do filmowania, ale co z tego jak nie znasz nawet podstaw pilotowania i taki quadcopter po kilku kraksach nie będzie zdatny do użytkowania...
Koledzy bardzo dobrze Tobie radzą, zastanów się najpierw nad kupnem jakiegoś taniego ,,latadła" do nauki i nawyków w pilotowaniu.
Sam uczyłem się i w sumie nadal uczę na zabawce MJX X600 i teraz widzę że to był bardzo dobry wybór... Przy nauce najczęściej zalicza się sporo kraks - a to o gałązkę, a to pień, stracisz orientację - spada gdzieś tam w pole albo leci w siną dal.... Upadków moja zabawka zaliczyła od... grooma, a nadal się dobrze ma :D Zaś takie sprzęty jakie wymieniłeś w linkach... pierwsza lepsza kraksa i naprawa idzie już w ładnych pieniądzach, a nawet nie wiadomo, czy to hobby spodoba Ci się i zostaniesz przy nim na dłużej - czy tylko takie chwilowe "o, moda taka polatam, pofilmuję i ja, a za kilka miesięcy sprzęt będzie tylko kurzem na szafce obrastał" ;)
Awatar użytkownika
Bulkake
Posty: 225
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 12:29
Lokalizacja: Blachownia

Re: Wybierzcie za mnie kopter

Post autor: Bulkake »

WL TOYS V929
Było:
QUAD F450 APM 2.8 | DJI PHANTOM 3 STANDARD
Jest:
Phantom 4 / Spark / TELLO
Szukam:
Mavic AIR / 250 Racer
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Wybierzcie za mnie kopter

Post autor: Adrián »

Bulkake pisze:WL TOYS V929
Hmm to był dobry model do nauki, ale hmm 2 lata temu? Teraz są lepsze i z dostępem do części zapasowych.
Awatar użytkownika
Bulkake
Posty: 225
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 12:29
Lokalizacja: Blachownia

Re: Wybierzcie za mnie kopter

Post autor: Bulkake »

looknij to:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=37&t=39461

ja sam chyba to zamowie że by mi na polce stalo.
Było:
QUAD F450 APM 2.8 | DJI PHANTOM 3 STANDARD
Jest:
Phantom 4 / Spark / TELLO
Szukam:
Mavic AIR / 250 Racer
ODPOWIEDZ