Parrot Bebop lokalizacja po upadku

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

dashboor
Posty: 7
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 14:13

Parrot Bebop lokalizacja po upadku

Post autor: dashboor »

Witam Serdecznie wszystkich na forum .

Nie jestem pewien czy wybrałem dobry dział na moje zapytanie.

W niedziele wybrałem się na mały lot. Oczywiście tytułowym bebopem z sky controlerem.
Odleciałem na odległość około 200-300 metrów i zacząłem zawracać po szerokim łuku lecz w pewnym momencie dron się zatrzymał. wcisnąłem powrót do domu lecz nic to nie dało..po chwili zaczęło go telepać tak ze nie mogłem kamerą zobaczyć nad czym się znajduję i po chwili był sygnał słabej baterii i zerwanie połączenia.
szukałem szukałem szukałem i nic.. dziś szukałem szukałem i nadal nic.

Pojawiło się wtedy pytanie . po każdym locie w jest pewien zapis w tablecie jak bateria się rozładowywała wyskość i gps na mapie pokazuje tor lotu. w tym wypadku nie mam nic . tak jakbym w ogóle nie wystartował. ( dron miał zasięg gps jeśli mnie pamieć nie myli 11 satelit podczas startu).

Moje pytanie brzmi czy są jakieś pliki tymczasowe które mogą zawierać ostatni log z gps ? i oczywiście gdzie mogę je znaleźć ?

z grubsza przeszukałem tablet ale nic nie znalazłem co mogło by być moim wybawieniem.


Jeśli ktoś ma jakiś pomysł proszę jak najbardziej o podzielenie się nim .

EDIT - scalenie

mam pewną informacje dla ludzi z podobnym problemem.

Bebopa można namierzyć. tzn jego ostatnią pozycję.

freeflight => w menu głównym wybieramy settings => przycisk "see details"

tam wyświetla się ostatnia znana pozycja sky controlera, drona, numery seryjne, czas lotu , liczba lotów itp.

w moim przypadku okazało się że dron znajduje się 1km dalej od tego co wyświetlał mi wyświetlacz. tzn ostatnia znana lokalizacja. póki co nie znalazłem zguby.

Zamierzam się zwrócić do firmy Parrot z tym problemem bo rozładowanie baterii po 4 minutach , brak powrotu do domu po kilku próbach , zasięg 1,3km przy ustawieniu nawet US 4w , wydaje mi się nie dopuszczalne zwłaszcza iż cena jest kilka razy większa niż chińskie zabawki które taki psikusy mogą robić. Ciekawe co odpiszą .
oscaradrenalina
Posty: 27
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 19:13
Lokalizacja: Orońsko

Re: Parrot Bebop lokalizacja po upadku

Post autor: oscaradrenalina »

I co odpisali?
Bebop 2 + Skykontroler 2
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Parrot Bebop lokalizacja po upadku

Post autor: maxiiii »

dashboor pisze: chińskie zabawki
a gdzie został zrobiony twój dron?
Awatar użytkownika
pgolik
Posty: 7
Rejestracja: piątek 28 paź 2016, 08:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parrot Bebop lokalizacja po upadku

Post autor: pgolik »

Mało prawdopodobne, że jeżeli straciłeś kontakt i zaczął mieć problemy z baterią w odległości 200-300 metrów od startu, to potem jeszcze przeleciał 1 km, i to w krótkim czasie. Raczej jak zaczął tracić zasilanie i spadł, to GPS zaczął wariować (wystarczy, że spadł w krzaki albo anteną gps do dołu). Trzeba wydłubać plik ze śladem i wziąć ostatnią wiarygodną pozycję (bez dziur w śladzie, dużych skoków), ale nie mam pojęcia, jak to zrobić z zamkniętej aplikacji Parrota (do tego pewnie na iOS, gdzie nie masz mozliwości swobodnego grzebania w systemie plików).
Z doświadczenia wiem, że niewielki model w terenie z trawą i krzakami jest bardzo trudny do odnalezienia, nawet jak do przeszukania jest zaledwie 100-200 m2. Czy z 200-300 m takiego Bebopa w ogóle widać w powietrzu? Jak jeszcze miałem większego Ar.Drone, to już na 100-200 m słabo widziałem, gdzie jest, a nawet jak widziałem, to nie było łatwo odnieść to do miejsca na ziemi, nad którym był.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Bebop lokalizacja po upadku

Post autor: Verid »

Panowie - ale patrzcie na daty postów, ok? Kolega dashboor ostatni raz do nas zawitał w maju...
Ten wredny...
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Parrot Bebop lokalizacja po upadku

Post autor: df2 »

Nie wiadomo czy nie wisi dalej na słuchawce, czekając na połączenie z infolinią. Proponuję dać mu jeszcze 2 dni przed wyciąganiem przedwcześnie wniosków o porzuceniu forum.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Bebop lokalizacja po upadku

Post autor: Verid »

Ostatnia wizyta: 24 maja 2016, o 20:57

...obawiam się że przeceniasz jego cierpliwość...
Ten wredny...
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Re: Parrot Bebop lokalizacja po upadku

Post autor: mzyla »

Jako ciekawostke podam, ze Partot UK przyslal koledze nowego bebopa jak mu uciekl.

W trzecim locie wybral wolnosc.

Kolega przezornie sprzedal bez probowania czy znowu ucieknie.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Kulin
Posty: 13
Rejestracja: środa 11 sty 2017, 18:43

Re: Parrot Bebop lokalizacja po upadku

Post autor: Kulin »

też mi zwiał, ale miałem kupiony jako używkę i parrot chce dowodu zakupu... którego nie mam.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Parrot Bebop lokalizacja po upadku

Post autor: Adrián »

Spróbuj skontaktować się z poprzednim właścicielem. Jak napisze do sklepu gdzie kupił, to zapewne nie będzie problemu, żeby przesłali na @ fakturę.
ODPOWIEDZ