Zanim...
Zanim...

Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest niedziela 22 sty 2017, 07:03

Strefa czasowa UTC+1godz.

Regulamin forum

Kliknij, aby zapoznać się z regulaminem

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość

Witam. Problem z lotami w trybie angle (sp racing f3, cleanflight, EMAX 1806, EMAX 12A, brak gps, lata tylko na gyro i acc). Po starcie kopter ładnie trzyma pozycję przez jakieś 15s po czym zaczyna wyraźnie ściągać w prawą stronę(zawsze prawo...). Lądowanie, chwila przerwy, start i teraz ściągać już zaczyna od razu...trzeba korygować drążkiem. Wyłączamy baterię, czekamy trochę i cała zabawa od początku...W trybie acro wszystko jest ok - po starcie i ustawieniu mu horyzontalnej pozycji ładnie ją trzyma i normalnie leciutko buja się w losowe strony. Zabawa w cleanflight z parametrami acc trim roll nic nie daje - po czymś takim kopter krzywo startuje trzeba od razu korygować przechył, po czym znów po pewnym czasie zaczyna go ściągać w prawo. Pytanie: wibracje ramy(tylko to nie wyjaśnia, czemu przy pierwszym starcie przez pewien czas jest ok a potem już się kopci od razu...)? Jakiś element się nagrzewa(zaczynają mu lecieć parametry i lecimy w jedną stronę)? Abo co innego?...Zaznaczam,iż w trybie acro jest ok ,żadna ze stron nie jest forowana, kopterek ładnie trzyma pozycję i tylko delikatnie się go koryguje. Prośba o pomoc...

było w tym temacie :

viewtopic.php?f=38&t=24908&start=75

ja jeszcze nie sprawdząłem czy działa

Awatar użytkownika

Czas zacząć latać acro ;)

Awatar użytkownika

Hehe dokładnie. Im wcześniej tym lepiej. Tym bardziej teraz, jak jest jakiś problem, to jest motywacja :-D

Heh...Acro rulez;) Jak najbardziej zgadzam się z bardziej doświadczonymi kolegami. Tryb acro jest moim celem i konsekwentnie zmierzam w jego kierunku...HOWGH!...Tryb angle bardziej mnie interesuje jako helpdesk przy kryzysowych sytuacjach kiedy moje umiejętności nie pozwolą mi wrócić do pionu/horyzontu skutecznie...Wracając do tematu...po obejrzeniu linków mam podejrzenia co do wpływu temperatury - mam nad fc nadajnik video...radiatorem w kierunku fc - a jak wiadomo gradient temperatury tam jest wysoki...To jedno...Sprawdzę jeszcze drgania silników -(kiedyś je wyważałem a przynajmniej próbowałem...spróbuje raz jeszcze). Dzięki za naprowadzenie na kierunki...

FC na sztywno zamontowany? Moim zdaniem wibracje robią lekki shaker akcelerometrowi. U siebie miałem podobny cyrk na Scisky - im więcej wibracji to tym większy cyrk na wszelkich stabilizowanych trybach. F3EVO pod szczotkę też miewa tendencję do dryfu którego nie widać na acro.

Co do acro jestem jak najbardziej za :D Osobnik Adrián z postu powyżej skutecznie mnie przekonał do tego trybu - symulator, podpiąć apkę i nauka od nowa.
Stab niech zostanie dla "żyrandoli". Racer to powietrzny gokart - latający żyroskop z silnikami.

Micro 120 CL1020
GEPRC ZX5 190

FC zamontowany na gumowych(nie plastikowych) słupkach. Co do wibracji to jeszcze raz posprawdzam każdy silnik i spróbuje je wyważyć jak coś znajdę. Przeniosę też nadajnik video i zobaczę jaki to będzie miało wpływ...Całkowicie się zgadzam co do acro...sam preferuje ten tryb - tak jak pisałem...zabrałem się za testowanie angle z powodu coraz śmielszych poczynań na acro...stosuję też symulator do trenowania odruchów na apce szczególnie jak pogoda do bani...Zaczynam też powoli zabawę z goglami video a że jeszcze mam strach w głowie i oczach to pomyslałem żeby mieć coś co w razie czego przywróci mnie do pionu...tyle, że na razie to mi horyzont w bok ucieka ;)

EDIT:
Silniki wyważone (jedn po stronie w którą dryfowało odbiegał znacząco od reszty - plasterek wyważający powędrował w inne miejsce i drgania się uspokoiły), dodatkowo założyłem w cleanflight filtr gyro_lpf na 188Hz. W/w działania dały znaczącą poprawę - dryft zmalał o ok 75%. Następnym działaniem będzie totalne odsunięcie nadajnik video z jego radiatorem od FC.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.