Pomoc; wybór drona 2000-2500

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

notchjohnson
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 01:50

Pomoc; wybór drona 2000-2500

Post autor: notchjohnson »

Proszę o pomoc w doborze donra:

Don do fotografowania budynków (fotogrametria i dokumentacja fotograficzna architektury) Obecnie nauczyłem się latać na małym dronie od firmy Syma.
Kwota jaką dysponuję na zakup to około 2000- ponad 2000zł

propozycje:

DJi phantom 3 standard - nowy - cena 2000. Moim zdaniem najbezpieczniejsza opcja. Najmniej dostaję za małą cenę w zamian za pewność działania.

Yuneec Typhoon Q500+ - używany z allegro lub innych stron - cena około 2400. (nowy zbyt drogi) Po kontakcie z firmą yuneec mam bardzo pozytywne wrażenia. Jednak nie jestem do końca przekonany do tego drona oraz mam obawy czy warto kupować używanego.

Xiamomi mi drone - W internecie jest promocja i kosztuje obecnie 1800zł. Jednakże z tego co czytam na forach, są problemy z aplikacją do sterowania nim na telefon.
Ten dron wydaje się najatrakcyjniejszy ale też najbardziej ryzykowny po przez chińską firmę oraz opinie o problematycznej aplikacji kontrolującej.

Używany Phantom 3 (adwanced lub profesional) cena około 2600 w internecie. I tutaj znowu obawy czy opłaca się używanego.

Hubsan X4 H109S Pro - Jest na allegro za około 2500. Nie mam o nim zdania.

Jeśli nie któryś wymienionych wyżej to jaki?
Poproszę o komentarz i ocenę sensowności poszczególnych wyborów.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pomoc; wybór drona 2000-2500

Post autor: matulekpl »

Jak chcesz fotogrametrię to kup Phantoma. Są gotowe aplikacje do fotogrametrii i obrazowania 3D dla Pahntomów.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
notchjohnson
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 01:50

Re: Pomoc; wybór drona 2000-2500

Post autor: notchjohnson »

Program do fotogrametrii już mam. Także interesuje mnie tylko posiadanie zdjęć "z góry" oraz rzecz jasna satysfakcja z latania nie tylko podczas pracy.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pomoc; wybór drona 2000-2500

Post autor: matulekpl »

notchjohnson pisze:Program do fotogrametrii już mam. Także interesuje mnie tylko posiadanie zdjęć "z góry" oraz rzecz jasna satysfakcja z latania nie tylko podczas pracy.
Chodziło mi o programy na telefon do obsługi drona. W programie ustawiasz trasę, obszar i uruchamiasz autonomiczny lot.
A jeżeli chodzi Ci o samodzielne pstrykanie to nadal Phantom moim zdaniem jest najlepszym wyborem. Yunnec również, z trochę słabszą jakościowo kamerką, ale wystarczającą.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Pomoc; wybór drona 2000-2500

Post autor: Jagoda »

Jak szybko się ten świat zmienia.
Będąc młodym ludkiem o niezbyt sprecyzowanym poglądzie :co ja mam robić, pracowałem w znanej firmie geodezyjnej w dziale fotogrametrii.
Moja praca m.in. była na autografie (autokardzie).
I tak mnie naszło...

....lotnicza kamera fotogrametryczna była warta tyle co duży dom i to dobrze wyposażony.Stacjonarna (optyka Zeiss najwyższego lotu)więcej to auto niezłej klasy.
Kiedy robiliśmy obraz klifu z amfibii i kamerę fala zalała mieliśmy 2 tydnie laby nad morzem w oczekiwaniu na drugą.

A teraz?
Kamerka klasy tel. kom. i aplikacje googleplay.
I nieważne, że np. obraz z P4 (który widzę)jest w poduchę,beczkę bo szop wyprostuje.

No, źle ja zrobił, że wlazł w napięcia, prundy, krzemy....
A foto zostawił sobie dla frajdy.
Bo teraz inwestując psią kasę można by odrabiać "fotogrametryczną robotę".
Pozdrawiam. :), :)
notchjohnson
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 01:50

Re: Pomoc; wybór drona 2000-2500

Post autor: notchjohnson »

Co do phantoma:
Lepiej nowego Standard (2000) - bezpiecznie, ale gorszy czy
Używanego (advance / profesional) - około 2600 - drożej, lepszy ale ryzyko brania używanego?

Co do postępu technicznego zgadzam się, to niesamowite jak technika idzie naprzód. Kiedyś mierzenie miarką i taśmą i składanie wymiarów "a nóż się zejdzie", później i teraz ręcznymi laserami, a teraz i później fotogrametria dla każdego, skanery laserowe i kto wie co jeszcze. Rzecz jasna przy takich pracach niezbędne są podstawy i umiejętności z zakresu miarki i taśmy. A skoro technika jest bliżej dostępna to nic tylko korzystać i zwiększać szybkość i precyzję działania zawodowego / twóczego.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pomoc; wybór drona 2000-2500

Post autor: Adrián »

notchjohnson pisze:Używanego (advance / profesional) - około 2600 - drożej, lepszy ale ryzyko brania używanego?
Lepiej używanego z pewnego źródła, chociaż p3 A
Więcej plusów.
Przy obecnej cenie 3200zł za nowego p3A, nie będzie trudno kupić używkę taniej w dobrym stanie.
ODPOWIEDZ