Aparatura

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

vermer
Posty: 71
Rejestracja: piątek 25 gru 2015, 23:18

Aparatura

Post autor: vermer »

Na grupie Facebook znalazłem taką o to aparaturę czy warta jest zakupu za tą cene? Czy może ktoś zna sprzedającego? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6662155821

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
KwiatuFPV
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 23:50
Lokalizacja: Szczecin

Re: Aparatura

Post autor: KwiatuFPV »

Jeżeli wszystko sprawne itd. To warto ;)
Awatar użytkownika
pgolik
Posty: 7
Rejestracja: piątek 28 paź 2016, 08:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aparatura

Post autor: pgolik »

Aparatura jest bardzo dobra, programowanie wymaga trochę nauki (jest dużo materiałów w sieci), ale możliwości ogromne. Tylko że za niecałe 300 zł więcej znajdziesz nówkę na gwarancji w nieco ulepszonej wersji X9D+. Czy przy tej kwocie taka różnica w cenie jest tyle warta - to już sam zdecyduj.
vermer
Posty: 71
Rejestracja: piątek 25 gru 2015, 23:18

Re: Aparatura

Post autor: vermer »

Hmmm gdzieś jeszcze znalazłem taką wśród polecanych. http://m.banggood.com/FrSky-ACCST-Taran ... 12717.html
I sam nie wiem która powinna być optymalnym rozwiązaniem podkreślam że jest to moja pierwsza profesjonalna aparatura
Zakładam że nic lepszego od Taranisa X9Plus nie będę na razie potrzebował?
Awatar użytkownika
panrkrolik
Posty: 42
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 11:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aparatura

Post autor: panrkrolik »

Jeżeli dopiero zaczynasz to faktycznie Q X7 będzie najlepszym wyborem.
Awatar użytkownika
KwiatuFPV
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 23:50
Lokalizacja: Szczecin

Re: Aparatura

Post autor: KwiatuFPV »

Fakt ... miałem okazję pobawić się ostatnio qx7 ... bardzo fajna apka, lekka, dobrze leży w rękach no i spore możliwości także za ta cene na pierwszą apke chyba nic lepszego nie znajdziesz ;)
Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Aparatura

Post autor: Waldek 1964 »

Tylko będzie dostępna od 5 marca.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Aparatura

Post autor: Adrián »

Na początek Q X7 to w moim odczuciu, lepszy wybór na pierwszą niż 9x (chociaż nie wiem czy będzie tak ergonomiczna jak 9x, bo niestety nie miałem jej w rękach)/9xr jak chcesz link frsky na dzień dzisiejszy.
Później taranis 9dplus, albo coś podobnego (chociaż frsky chyba największe wsparcie i mnóstwo tutków, które na początku się przydadzą, to duży plus i ułatwienie).
Tak ja to widzę ;-)
vermer
Posty: 71
Rejestracja: piątek 25 gru 2015, 23:18

Re: Aparatura

Post autor: vermer »

Czyli i tak koniec końców taranis to chyba taniej mi będzie od razu kupić Taranisa 9dplus

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
madej
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 lis 2016, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Aparatura

Post autor: madej »

To zależy, czy będzie Ci potrzebna pełne możliwości 9d plus. Bo jeśli nie potrzebujesz tych 2 przełączników i 2 pokręteł których brakuje w QX7 (poprawcie mnie jeśli się mylę) to z recenzji wynika, że QX7 jest lepszy - wygodniejszy i bardziej dopracowany.
Też się właśnie łamię co wybrać na początek i wydaje mi się, że najlepszą opcją będzie jednak QX7 - te różnice raczej nie są warte 450zł. I pewnie w związku z tym coś się będzie działo z cenami - albo QX7 zdrożeje, albo 9d stanieje, albo wypuszczą jakieś lepsze 9d. I choć żal tyle czasu czekać jak już się podjęło decyzje, to jednak będę ćwiczył swoją cierpliwość zamiast latanie na symulatorze. ;)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aparatura

Post autor: pawelsky »

madej pisze:poprawcie mnie jeśli się mylę
Zapomniales o takim drobiazgu jak wyswietlacz. Oraz ladowarka do baterii...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Aparatura

Post autor: Adrián »

vermer pisze:Czyli i tak koniec końców taranis to chyba taniej mi będzie od razu kupić Taranisa 9dplus
Jak możesz sobie pozwolić teraz na 9x + to moim zdaniem, zdecydowanie lepszy wybór na lata.

Jak padną Ci kiedyś gimbale, to wymienisz na lepsze, dedykowane M9 i będzie miodzio.
vermer
Posty: 71
Rejestracja: piątek 25 gru 2015, 23:18

Re: Aparatura

Post autor: vermer »

Adrián pisze:
vermer pisze:Czyli i tak koniec końców taranis to chyba taniej mi będzie od razu kupić Taranisa 9dplus
Jak możesz sobie pozwolić teraz na 9x + to moim zdaniem, zdecydowanie lepszy wybór na lata.

Jak padną Ci kiedyś gimbale, to wymienisz na lepsze, dedykowane M9 i będzie miodzio.
A jak to będzie z kompatybilnoscią linków w tych dwóch przypadkach?

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Aparatura

Post autor: Adrián »

q7
Compatibility: FrSky X series, (D series and V8-II series receivers if running D8 mode)(plus other receivers if an external module is used

taranis 9d +
Compatibility: FrSky X series, D series and V8-II series receivers
ODPOWIEDZ