Bardzo nietypowy problem z pakietem Phantom 2

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kamilllk
Posty: 26
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 06:50

Bardzo nietypowy problem z pakietem Phantom 2

Post autor: kamilllk »

Witam mam bardzo dziwny problem z pakietem. Menadżer pokazuje 91% żywotności 5000mah pojemności rzeczywistej. Otóż pakiet ładuje się zaledwie do 11.3V i pokazuje że jest pełny Iosd wyświetla 100% po starcie napięcie szybko spada. Co może byc przyczyną może da się jakoś skalibrować ten pakiet? Szukałem w google i nikt nie miał takiego problemu. Z góry dzięki za pomoc. :)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Bardzo nietypowy problem z pakietem Phantom 2

Post autor: kuczy »

Kolega z naszego forum nagrał poradnik dotyczący podobnego przypadku:

kamilllk
Posty: 26
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 06:50

Re: Bardzo nietypowy problem z pakietem Phantom 2

Post autor: kamilllk »

Niestety nie działa :/, mój pakiet pokazuje 100% naładowania.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Bardzo nietypowy problem z pakietem Phantom 2

Post autor: matulekpl »

Może któraś cela umarła? Da się tam gdzieś sprawdzić jakie jest napięcie na poszczególnych celach?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
kamilllk
Posty: 26
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 06:50

Re: Bardzo nietypowy problem z pakietem Phantom 2

Post autor: kamilllk »

Pakiet rozebrałem i ładowałem imaxem, od 11.3v do 12.6 weszło 2000mah ale mimo to lot nie był zbyt długi, 3min i kappa. Elektronikę użyłem do obsługi zwykłych lipo i działa jak należy. Pojawił się inny problem :roll: Otóż gimbal zenmuse h3 3d po aktualizacji do 1.12, skalibrował się i po chwili zaczął wyrabiać cuda... kamera skakała we wszystkie strony.{ https://www.youtube.com/watch?v=iNEaBX1GubQ } Zresetowałem go zwierając dwa piny, wgrałem nowy soft i to samo :-? :-x Już nie wiem czy ja mam dwie lewe ręce czy ten phantom taki pechowy :-P
kamilllk
Posty: 26
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 06:50

Re: Bardzo nietypowy problem z pakietem Phantom 2

Post autor: kamilllk »

I kolejny problem :evil: iosd świeci na czerwony nie łączy się z kompem nie przesyła obrazu. Ktoś ma jakiś pomysł co mogło zabić mojego phantoma :roll: ?
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Bardzo nietypowy problem z pakietem Phantom 2

Post autor: pilot »

kamilllk pisze:I kolejny problem :evil: iosd świeci na czerwony nie łączy się z kompem nie przesyła obrazu. Ktoś ma jakiś pomysł co mogło zabić mojego phantoma :roll: ?
Pytanie skąd masz tego P2 i czy wcześniej nim latałeś bez problemów ? Jeśli to nowy nabytek to wcale mnie to nie dziwi bo często trafia się kupa złomu, a nie model :evil:
Co do pakietu to niestety ale to rzecz normalna, zdarzają się bardzo kiepskie egzemplarze. Mają niby pełną pojemność, "żywotność" na poziomie 90%, ładują się do napięcia 4,2V ale po starcie model nie lata dłużej jak kilka minut, a czasem zaledwie 1-1,5min. Przerabiałem ten temat i niestety ale raczej pakiet do utylizacji lub zmodowania opisanego przez Verida.

Nie zaliczyłeś przypadkiem kreta ? To, że gimbal nie działa może być właśnie skutkiem upadku. Jak coś odezwij się na PW.
Pozdrawiam
Krzysiek
ODPOWIEDZ