Budowa na ramie S500 - wyliczenia

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Budowa na ramie S500 - wyliczenia

Post autor: alkatras13 »

mściwy
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 05:11
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Budowa na ramie S500 - wyliczenia

Post autor: mściwy »

alkatras13 pisze:no to może takie silniki? http://abc-rc.pl/EMAX-MT2216-CCW#axzz4Tg1X2ZWm
Dzięki za propozycje....czy mam rozumieć że te silniki które ja podałem są gorsze. Patrząc w tabelę tych Emax MT2216 to mają mniejsze zapotrzebowanie na ampery, ale śmigła dedykowane to max 10. Nie upieram się przy swoich choć są tańsze tylko chce zrozumieć czemu np. te a nie tamte. :roll:
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Budowa na ramie S500 - wyliczenia

Post autor: alkatras13 »

zaproponowałem tylko bo mowisz ze SS ma większą wagę ;) emax według tebelki ma minimalnie mniejszy prąd przy tym samym ciągu, chociaz SS ma max ciag większy ale nie będziesz tyle potrzebował ;) czas lotu (bardziej wiszenia) z gimbalem i tak będzie max 12-15 minut
mściwy
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 05:11
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Budowa na ramie S500 - wyliczenia

Post autor: mściwy »

alkatras13 pisze:zaproponowałem tylko bo mowisz ze SS ma większą wagę ;) emax według tebelki ma minimalnie mniejszy prąd przy tym samym ciągu, chociaz SS ma max ciag większy ale nie będziesz tyle potrzebował ;) czas lotu (bardziej wiszenia) z gimbalem i tak będzie max 12-15 minut
ok, rozumiem ;-) z takiego czasu z gimbalem będę zadowolony a co za tym idzie be z gimbala będzie dłuższy ....super :mrgreen:
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Budowa na ramie S500 - wyliczenia

Post autor: alkatras13 »

ja bym sie jeszcze nie cieszył, moze sie okazac ze 12-15 bedzie bez gimbala :P
mściwy
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 05:11
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Budowa na ramie S500 - wyliczenia

Post autor: mściwy »

Jeśli chodzi o ESC to wybór padnie chyba na ESC EMAX BLHeli 30A - 2-4S Mam nadzieję że to będzie słuszny wybór.
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Budowa na ramie S500 - wyliczenia

Post autor: alkatras13 »

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Budowa na ramie S500 - wyliczenia

Post autor: kuczy »

Jako, ze mnie wywolales w pierwszym.poscie to nie napisze nic nowego ale potwierdze kilka prawd:
1. Idz w 4s i wtedy smigla "phantomowe" 10x4,5 - zawsze dostępne, wygoda w dokrecaniu. Z drugiej strony, jak chcesz naprawde dobre smigielka to zmien na APC.
2. Silniki.ok.
3. Esc racja - kup bez BEC , ja mialem dys blheli 20A mini opto - i fakt, musialem je.teraz zamieniac na 30A w nowej maszynie, a waga bardzo podobna - wiec jak mozesz bierz 30a. Teraz mimo duzej maszyny, silnikow 4008 i Śmigiel 15cali dalej uzywam malych esc przeznaczonych do racerow - tym razem.jest to Favourite littlebee 30A blheli 4-6S - doskonale sobie.daja rade, mimo, ze jkaby sie zdawalo - zupenie inna bajka.
4. Tak musisz kupic osobna przetwornice - przy zasilaniu 4S poszukaj takiej co ma wyjscia i 12V i 5V jednocześnie - 5V wiadomo, dla wiekszosci elektroniki, ale zaraz wpadniesz na pomysl zeby przymocowac taśmę LED - ktora jest na 12V, albo inne cudo - przyda sie.
5. Aparatura spoko, wiem ze to wydatek ale zla nie jest, miej na uwadze zmiane modulu na FrSky zamiast firmowego.
6. Naza jest b przyjemna w lataniu, wiec tu nie bedziesz narzekal
mściwy
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 05:11
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Budowa na ramie S500 - wyliczenia

Post autor: mściwy »

kuczy pisze: 1. Idz w 4s...
dokładnie to przemyślałem i będzie to 4s ;-) Ostatnio przeglądałem akumulatory i trafiłem na Lipo Redox 4S 6000mAh 30C http://www.rcskorpion.pl/towar/pakiet-l ... 30c-redox/. Z tego co wyczytałem to jest on lżejszy od Turnigy 4S 5000mAh 35-70C który planowałem zakupić. Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć na temat aku REDOX-a, czy są warte uwagi ? Myślę że Redox może być lepszy do mojego projektu choć mogę się mylić.
3. Esc racja - kup bez BEC , ja mialem dys blheli 20A mini opto - i fakt, musialem je.teraz zamieniac na 30A w nowej maszynie, a waga bardzo podobna - wiec jak mozesz bierz 30a. Teraz mimo duzej maszyny, silnikow 4008 i Śmigiel 15cali dalej uzywam malych esc przeznaczonych do racerow - tym razem.jest to Favourite littlebee 30A blheli 4-6S - doskonale sobie.daja rade, mimo, ze jkaby sie zdawalo - zupenie inna bajka.
Postaram się odłożyć trochę pieniędzy i zakupić któryś z tych co polecasz... oczywiście 30A, no i waga niewielka.
4. Tak musisz kupic osobna przetwornice - przy zasilaniu 4S poszukaj takiej co ma wyjscia i 12V i 5V jednocześnie - 5V wiadomo, dla wiekszosci elektroniki, ale zaraz wpadniesz na pomysł zeby przymocowac taśmę LED - ktora jest na 12V, albo inne cudo - przyda sie.
Myślę że kupię taki http://www.banggood.com/Matek-Mini-Powe ... 05549.html lub taki http://www.banggood.com/Matek-Systems-P ... 49051.html która bardziej odpowiednia do moich potrzeb ??? ... i tak jak kolega wspomniał pewnie będę chciał jakieś oświetlenie, mam nadzieję że dobrze wybrałem płytki. Tu może ktoś mi podpowie bo nie wiem jak się nazywa, jak tego szukać takie oświetlenie led które tak fajnie miga (nie potrafię tego opisać) wygląda to trochę jak światła UFO ...tylko nie śmiejcie się z mojego opisu.
5. Aparatura spoko, wiem ze to wydatek ale zla nie jest, miej na uwadze zmiane modulu na FrSky zamiast firmowego.
Aparatura już jest :-D , odkupiona od kolegi z forum - Turnigy 9XR z Open TX do tego moduł DJT i odbiornik FrSky D8R-II Plus z telemetrią :-D :-D :-D
Jest też gimbal Walkera G2D + Eken H9, wiem że nie jest to super zestaw ale cieszę się że jest tym bardziej że za bardzo małe pieniążki.
No i rama S 500 PCB też już jest... może to mało na początek ale radocha niesamowita :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czwartek 16 lut 2017, 17:00 przez mściwy, łącznie zmieniany 2 razy.
yobi
Posty: 4
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 20:44

Re: Budowa na ramie S500 - wyliczenia

Post autor: yobi »

Czyli tak jak kolega kuczy pisze te esc ode mnie Dys XM 30A - będą idealne, a jeszcze nawet zapas zostanie bo i duży prąd i 6s max i opto :) a do tego wersja mini :)
mściwy
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 05:11
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Budowa na ramie S500 - wyliczenia

Post autor: mściwy »

Pojawiły się kolejne części.... :-) właśnie doszły regle ESC DYS BLHeli XM30A OneShot 125 mini 3-6S nowe odkupione od kolegi z naszego forum (waga ok. 10g 1szt. więc i całość wagowo wyjdzie mniejsza :-D ) Myślę że w przyszłym miesiącu będą silniki a kolejny zakup to już Naza M Lite z GPS. W między czasie pewnie jakieś drobnostki, może ktoś mi podpowie czy płytka PDB Matek 5v/12v taką jak podałem w linku dwie odpowiedzi wyżej będzie odpowiednia.
azi82pl
Posty: 72
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Budowa na ramie S500 - wyliczenia

Post autor: azi82pl »

5v da ci naza, ma dodatkowy moduł zasilania więc przetwornica na 5v niepotrzebna, mozna sam bec na 12v zakupic, ledy tez juz bez problemu pod 4s kupisz. Tak, że jak się w fpv na 12v na razie nie pchasz to ci niepotrzebny hub bedzie.
s500 - naza lite V1, emax mt3506 4S, osd, fpv, gimbal + fireflay 6S
x210 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=4 ... 43#p526843
eachine e010, Wltoys F959 Sky King
mściwy
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 05:11
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Budowa na ramie S500 - wyliczenia

Post autor: mściwy »

azi82pl pisze:5v da ci naza, ma dodatkowy moduł zasilania więc przetwornica na 5v niepotrzebna, mozna sam bec na 12v zakupic, ledy tez juz bez problemu pod 4s kupisz. Tak, że jak się w fpv na 12v na razie nie pchasz to ci niepotrzebny hub bedzie.
Dzięki za odpowiedź.... wiedziałem że Naza daje 5v ale myślałem że powinna być jeszcze dodatkowo płytka PDB gdyby zaszła potrzeba podpiecia czegoś jeszcze.... Czyli podsumowując, PDB w moim przypadku nie jest konieczne ale jeśli by było np. Matek 5v/12v to nic złego by się nie stało....prawda ?
ODPOWIEDZ