Problem po wymianie plyty model fika koziolki

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Matt24
Posty: 38
Rejestracja: sobota 08 paź 2016, 19:46
Lokalizacja: Lubliniec

Problem po wymianie plyty model fika koziolki

Post autor: Matt24 »

Witam jakiś czas temu doszło do zwarcia w moim modelu.Plyte która steruje dronem rozwalilo praktycznie w drobny mak.Dziś przyszła nowa wymieniłem wszystkie kable podłączone prawidłowo(zrobiłem zdjęcia i dodatkowo ponumerowalem wtyczki) i tu pojawia się problem przy probie startu podniesie się na jakieś 20 cm i przewraca śmiglami do ziemi.Smigla założone prawidłowo, a gdy trzymam go w ręce czuć ze bardzo nim rzuca na boki.Silniki są szczotkowe i na nich jakieś elementy elktroniczne chyba regulatory ale nie jestem pewien poniżej wklejam zdjęcia może mi ktoś napisać jak teraz sprawdzić silniki i te płytki Obrazek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Problem po wymianie plyty model fika koziolki

Post autor: Adrián »

Silniki kręcą się w złą stronę lub śmigła założone źle. Jest jeszcze ostatnia opcja, że obie rzeczy są nieprawidłowo założone.
Może być jeszcze fc założone w złą stronę.
Ostatnia, najmniej prawdopodobna, walnięte fc.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problem po wymianie plyty model fika koziolki

Post autor: Verid »

A jeszcze jedno pytanie pomocnicze - a kalibrację ACC i żyro kolega robił?
Ten wredny...
Matt24
Posty: 38
Rejestracja: sobota 08 paź 2016, 19:46
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Problem po wymianie plyty model fika koziolki

Post autor: Matt24 »

Śmigła założone prawidłowo są oznaczone a i b i kręcą się w dobra stronę patrzyłem jak są profilowane zrobiłem zdjęcie które jest poniżej i zaznaczyłem na nim śmigło 1 i 2 obraca się zgodnie ze wskazowkami zegara natomiast 3 i 4 w przeciwna stronę poza tym wrzucam link do filmu na którym widać całą procedurę zanim można odpalić silniki.Chyba ze nie tak się robi kalibracja acc i zyro ale bez tej procedury dron nie wystartuje.
Obrazek
a tu link do filmu



ucielo bardzo na jakości na filmie widać ze śmigła są na swoim miejscu
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problem po wymianie plyty model fika koziolki

Post autor: Verid »

Matt24 pisze:Chyba ze nie tak się robi kalibracja acc i zyro ale bez tej procedury dron nie wystartuje.
Na to powinna odpowiedzieć twoja instrukcja. Tak gwoli uściślenia - kalibrację akcelerometru robi się generalnie raz i na równej, poziomej powierzchni. Robienie jej na kamyczku jest o kant zadu. Jeżeli ruch obydwoma drążkami w dół i w prawo jest wymagany przed każdym startem to raczej jest to reset żyroskopów, niezbędny do pseudo RTH.
Jeżeli instrukcja na ten temat milczy (wcale bym się nie zdziwił) to spróbuj po ustawieniu koptera na poziomym i zbindowaniu z aparaturą dać oba drągi w dół i w lewo. Powinien zareagować jakąś sekwencją błysków. Jeżeli to nic nie da (nie będzie błyskał albo dalej będzie świrował) to inne popularne kombinacje to:
-gaz w dół i w lewo, druga manetka w górę i w lewo
-gaz w dół i w prawo, druga manetka w górę i w prawo.
Ten wredny...
Matt24
Posty: 38
Rejestracja: sobota 08 paź 2016, 19:46
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Problem po wymianie plyty model fika koziolki

Post autor: Matt24 »

Niestety żadna z kombinacji nie pomogła żadnego mrugania diodami a kopter dalej swiruje instrukcje mam ale tam nie ma słowa na ten temat.Szukałem w necie ale bardzo mało jest takich modeli,ten kamyk na którym stał jest równy i wypoziomowany bo to chodnik
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problem po wymianie plyty model fika koziolki

Post autor: Verid »

Matt24 pisze:ten kamyk na którym stał jest równy i wypoziomowany bo to chodnik
Z takim podejściem lepiej sprzedaj ten kopter zanim zrobi ci krzywdę. Odchylenie rzędu 1mm spowoduje trudny do opanowania dryf koptera. Równy to jest stół a czy wypoziomowany to sprawdzasz poziomicą a nie na oko. Tu niestety trzeba się przyłożyć...

Co do kombinacji to może być konieczne przytrzymanie drążków w danej pozycji przez 1-2 sekundy bo niektóre koptery z którymi miałem styczność reagowały z opóźnieniem. Zapewne w celu uniknięcia przypadkowego rozkalibrowania poziomu.
Ten wredny...
Matt24
Posty: 38
Rejestracja: sobota 08 paź 2016, 19:46
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Problem po wymianie plyty model fika koziolki

Post autor: Matt24 »

Mniejsza z ta płyta marmurowa co jest na dworze ale sprawdzałem oczywiście na stole jak i na płytkach w garazu.Niestety bez efektu i przytrzymywalem ten drążek nawet dłużej niż kilka sekund próbowałem 5 sek i dłużej.Cz w tej drugiej kombinacji drążki powinienem ruszać jednocześnie czy najpierw gazu a później ten drugi.Podejrzewam ze uszkodzona jest elektronika na którymś z silnikow ponieważ najpierw doszło do zwarcia między bateria i kablem zasilającym wtyczka zniknęła w ciągu sekundy później na drugiej bateri podczas próby odblokowania silników kręcił się chyba tylko dwa lub trzy nie pamietam i po chwili rozwalilo kondensator i popalio resztę rzeczy co są na plycie nie znam dokładnej nazwy tych elementow dlatego pokazałem zdjęcie silnika bo tam też są jakieś podzespoły elektroniczne
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problem po wymianie plyty model fika koziolki

Post autor: Verid »

Matt24 pisze:Cz w tej drugiej kombinacji drążki powinienem ruszać jednocześnie
Oba na raz. Skoro kopter nie reaguje inną sekwencją błysków, może oznaczać że po prostu jest inna procedura na reset ACC której nie znamy - niekoniecznie uwalone silniki.
Póki tego nie ustalisz na 100% byłbym ostrożny z zakupami.
Ten wredny...
Matt24
Posty: 38
Rejestracja: sobota 08 paź 2016, 19:46
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Problem po wymianie plyty model fika koziolki

Post autor: Matt24 »

Napisze do banggood i zapytam ale wątpię żeby znali odpowiedz jest jeszcze producent i tam też zapytam
Matt24
Posty: 38
Rejestracja: sobota 08 paź 2016, 19:46
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Problem po wymianie plyty model fika koziolki

Post autor: Matt24 »

Przepraszam za post jeden pod drugim.Dzis dostałem odpowiedź a właściwie propozycje wysłania do mnie nowej płyty bo oczywiście nie wiedzą dlaczego tak się dzieje.A z braku pomysłów co z tym zrobić zgodziłem się mając nadziej ze to rozwiąże problem bo jeśli nie czeka mnie wymiana silników.
ODPOWIEDZ