Ładowarka 3.7V 500mah (Hubsan X4)

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

enig123
Posty: 13
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:12
Lokalizacja: Poznań

Ładowarka 3.7V 500mah (Hubsan X4)

Post autor: enig123 »

Witam,

posiadam hubsan x4 V2 H107L, aktualnie chce kupić nowe baterie (5X Eachine 3.7V 500mah 25C z banggood 66zł) i ładowarkę. Wcześniej używane 2 zestawy, pierwszy trochę potrzymał, drugi dosyć szybko padł, polatałem trochę na nim potem miał przerwę (2-3 miesiące) po której wszystkie baterie były martwe. Ładowałem je ładowarką USB z zestawu podłączoną do ładowarki telefonu.

1. Czy taka przerwa ma duży wpływ na żywotność ogniw? (były naładowane przed przerwą)

2. Czy żywotność mogła być zmniejszona z powodu ładowarki USB?


Ładowarkę chcę zamówić polecany model iMAX B6 z Polski (różnica w cenie pomiędzy zamawianiem z chin to 20zł a 0 problemów z gwarancją).
(http://allegro.pl/skyrc-pl-oryginal-ima ... 95350.html)


3. Zastanawiam się tylko nad tym, czy kupić opcję z zasilaczem 15V 4A jak w linku, czy bawić się z zasilaczem xbox 360?

Nie mogę znaleźć czy do przeróbki jest tylko złączka, czy coś jeszcze. Lutowanie i przerabianie to nie problem, ale nie wiem, czy jest sens się bawić i kombinować do tak małych pakietów. Dodatkowo doliczając przesyłkę, opcja z oryginalnym zasilaczem jest nawet tańsza.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. : )

EDIT - scalenie

Czy moje pytania są zbyt podstawowe, ogólne, czy może dałem zły tytuł wątku? :roll:
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Ładowarka 3.7V 500mah (Hubsan X4)

Post autor: Z.W15 »

enig123 pisze:Czy moje pytania są zbyt podstawowe, ogólne, czy może dałem zły tytuł wątku? :roll:
1.baterie padly bo zbyt duzy Amperaz no i storaz nie wiadomo jaki
2. jezeli imax z zasilaczem to bierz taki zestaw ,zasilacz od ix boxa zbyt duzy do tej ladowarki- tylko 5A,
potrzebujesz jeszcze rozgaleznik na 3 baterie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ładowarka 3.7V 500mah (Hubsan X4)

Post autor: Verid »

Ad.1 i 2 Przechowywanie w pełni naładowanych pakietów nie służy ich zdrowiu. Po to ładowarki procesorowe mają tryb STORAGE. Przechowywanie w pełni naładowanych i w cieple nie służy im podwójnie tak BTW.
Ten wredny...
enig123
Posty: 13
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:12
Lokalizacja: Poznań

Re: Ładowarka 3.7V 500mah (Hubsan X4)

Post autor: enig123 »

"jezeli imax z zasilaczem to bierz taki zestaw" ma to sugerować, że lepsza byłaby inna ładowarka? :)
Awatar użytkownika
FeelTheCool
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2014, 12:43
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Re: Ładowarka 3.7V 500mah (Hubsan X4)

Post autor: FeelTheCool »

Raczej nie ma znaczenia, jaki dasz zasilacz, byle by pasował i wartości znamionowe sie zgadzały.
ODPOWIEDZ