SP Racing F3...

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

arrecky
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 10 gru 2015, 09:31
Lokalizacja: Chorzów

SP Racing F3...

Post autor: arrecky »

Zastanawiam się nad zmianą kontrolera dla 250 z cc3d na inny...Czy SP racing F3 będzie lepszy on naze32?
Między innymi jak jest w przypadku: obsługa esc, podłączenie do osd, obsługa sumd?
Ogólnie mam wrażenie, że dużo jest o naze32 a mało o sp racing f3 - wiem, że to też jest informacja ale czy jest to kwestia ceny czy właściwości...Będę wdzięczny za wyklarowanie tematu...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: SP Racing F3...

Post autor: Adrián »

Jest mało, bo nie ma co się rozpisywać za wiele.
Podłączenie jest w instrukcji, a w skrócie dużo się nie różnią konfiguracją w gui, a nawet powiem, że niczym.

------------------------------------------------------------------ naze32
Według mojej opinii od gorszego do lepszego -> cc3d->
------------------------------------------------------------------ klony naze32 z f3, a nawet f4

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, co to f3,f4 itd i dlaczego to może być istotne https://oscarliang.com/f1-f3-f4-flight-controller/
Można też wziąć z wbudowanym osd, mniej kabli, więcej miejsca, wagę pomijam.
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SP Racing F3...

Post autor: qemay »

F3 nie jest popularne, bo
Kontrolery na nim pojawiły się później,
są one nieco droższe.

Patrząc na ogólny trend gdzie "każdy" chce zbudować byle latało i byle najtaniej najpopularniejszy jest tani CC3D. Ceny naze oraz nowych płytek na F3 ostatnio mocno spadły więc ich popularność też rośnie.

Każdy nowszy to zawsze coś ekstra jeśli chodzi o funkcjonalność, ale do latania wystarczy CC3D (tyle że pewnie z softem CF/BF) i będzie latał bardzo podobnie jak naze32 i SP F3. Tylko, buzzera brak albo trzeba kombinować, UART'ów mało. Więc może naze32? Tylko okazuje się że nie ma sprzętowego invertera. A ostatecznie zachciewa nam się BlackBOX'a i kończymy na SP3 Evo :P
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: SP Racing F3...

Post autor: Adrián »

qemay pisze:F3 nie jest popularne,
Tutaj się nie zgodzę, może dla początkującego. Dla osób, które już latają jak najbardziej.
Jeśli chodzi o naze32, to lepiej weź starą rev5
arrecky
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 10 gru 2015, 09:31
Lokalizacja: Chorzów

Re: SP Racing F3...

Post autor: arrecky »

Zastanawiam się nad "SP Racing F3 z OSD (ACRO) 6DOF" - jeżeli to to samo co naze32 a dodatkowo mam tu osd...Fakt - za całość wyjdzie ok 15plz drożej niż gdyby osobno brać naze +micro minimosd - nie wiem czy ta oszczędność przełoży się na funkcjonalność, łatwość montarzu, obsługę odbiornika graupnera gr12l przez sumd, itp...Razem z sp f3 dostanę dodatkowo moduł ftdi do programowania więc ostatecznie cenowo to samo...Co do naze32 rzeczywiście nie celowałem w rev6...raz że drogo dwa , że są jakieś problemy...
Hincek
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 05 sty 2016, 21:24
Lokalizacja: Straszyn

Re: SP Racing F3...

Post autor: Hincek »

F3 to bardzo popularny kontroler lotu, ale w Polsce ludzie liczą każdy grosz i niekoniecznie chcą dopłacać do FC. Obecnie jego cena spadła i nie widzę sensu w kupowaniu Naze.
Używam 3 szt (klony) zarówno w samolotach jak i kopterach, jest OK mimo, że wszystkie mają problem z buzzerem a jeden z nich firmowany jako Ocday dodatkowo nie ma pamięci na logi - taki urok klonów.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: SP Racing F3...

Post autor: Adrián »

arrecky pisze:rev6...raz że drogo
Akurat rev6 i rev6a jest tańsza niż starsza rev5.
Jak ważne jest miejsce, to bierz z osd. Mniej kabli, łatwiejsze połączenie (chociaż z zew. osd też nie ma nic skomplikowanego)
Mam jeszcze starą poczciwą naze, dlatego u siebie stosuje zew., bo nie ma sensu wymieniać, jak działa. Jakbym miał dzisiaj kupić, to chętnie zaoszczędziłbym miejsca i plątaniny kabli.
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: SP Racing F3...

Post autor: kaczmarsky »

Właśnie jestem na etapie testów tego FC: https://www.aliexpress.com/item/PRO-SP- ... d9e54b29e6
Jak na razie działa OK zarówno sam kontroler jak i OSD. Jedyna wada to nie bardzo mogę się połączyć z Blheli Suite w celu zmiany parametrów regulatorów lub wgrania nowszego oprogramowania.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: SP Racing F3...

Post autor: Adrián »

Fajne, jakie masz gui? Beta?
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: SP Racing F3...

Post autor: kaczmarsky »

Cleanflight i MWOSD
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: SP Racing F3...

Post autor: Adrián »

Z tego co pamiętam w betaflight, nie było problemu. Możesz spróbować.
Barba
Posty: 52
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 18:16

Re: SP Racing F3...

Post autor: Barba »

Kopia SP Racing F3 Acro kupiłem właśnie za 38,4pln (przelewy24). Nie opłaca się stary procek w takim razie. Do tego idzie Matek z XT60 PDB i OSD (chyba za 15$). Jak nie potrzeba horyzontu i w przypadku FC barometru to taniej się nie da.

(Jakby co: aplikacja na telefon i sklep Flying Angel + kupon wyklikany co 1h na dolca za 100 koinsów + kupon sklepowy 50 koinsów. Sumują się te kupony więc miodzio.)
arrecky
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 10 gru 2015, 09:31
Lokalizacja: Chorzów

Re: SP Racing F3...

Post autor: arrecky »

SP Racing F3 (klon) zakupiony...podłączyłem już graupnera przez sumd oraz PDB zintegrowane z osd - wszystko ładnie gra...Nie obyło się bez wpadek - po podłączeniu i skonfigurowaniu SUMD zapomniałem wybrać protokołu GRAUPNER - efekt - kontroler reagował na drążki tyle że kombinacja TH min + PITCH max powodowała restart płytki..Po "naprawie" jest już ok...Mam jeszcze pytanie o ustawienie looptime...domyślnie jest 2000 - zostawić tak czy obniżyć/podwyższyć?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: SP Racing F3...

Post autor: pawelsky »

A takie malenstwo widzieliscie?

https://www.aliexpress.com/item/1pcs-Ki ... 52213.html

Obrazek

Jest F3, Naze32 i CC3D 6DOF. Do tego mozna dokupic dodatkowe 4DOF (baro+mag) na osobnej plytce jak ktos sobie zazyczy...
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: SP Racing F3...

Post autor: cebulator »

Takie CC3D micro przerobiłem sobie do sterowania szczotkowymi silnikami do mikrusa.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
ODPOWIEDZ