Jaki copter kupić do ok. 700zł (Mam SYMĘ X5SW)

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kaszubak
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2016, 18:08

Jaki copter kupić do ok. 700zł (Mam SYMĘ X5SW)

Post autor: Kaszubak »

Siemka. Jak w temacie, jakiego coptera polecacie do tej kwoty? Bardziej mniej niż więcej. Obecnie mam SYMA X5SW po małym 'tuningu' (zasięg z 30m do 130m :D ) lecz po miesięcznej zabawie chcę czegoś więcej, konkretnie nie chodzi tu o samą zabawę bo do tego syma wystarcza, lecz chciałbym też nagrywać 'coś' bardziej profesjonalnego niż w 640x360 10FPS :/ Myślę, że jako taką umiejętność lotu posiadam (podkreślam jako taką). Jakie są moje wymagania co do coptera? Znalazłem DJI Phantom II, interesuje mnie coś typu wersja 'Vision' tak abym mógł coś podglądnąć z kamery. Nie koniecznie to musi być rozdzielczość 4K, generalnie chodzi o to żeby był w miarę płynny obraz. Ewentualnie do tego dokupić jakiś zestaw FPV (jak tak to jaki + koszt).
W skrócie:
- Zasięg lotu ok. 500m (z zwiększeniem w większości niema problemu bo to kwestia anteny, umiejętności elektroniczne jako takie posiadam)
- Czas lotu byle więcej niż te 6min w symie :) chociaż to nie jest kluczowe.
- Części zamienne są raczej do większości copterów?
- Udźwig, przynajmniej GoPro z gimbalem
- FPV, lub możliwość podłączenia osobnego zestawu FPV
- Funkcje GPS mile widziane (typu Home Position, 'Zawiśnięcie w powietrzu')

Na co zwracać uwagę podczas zakupu takich urządzeń? Co można podarować w używanych urządzeniach (typu pęknięta obudowa?) ?

Jak coś przyjdzie mi jeszcze do głowy to zapytam, ale chyba to wszystko :)

Edit.: Co powiecie na temat CX-20 ? Z tego co czytałem jest to alternatywa do Phantoma 2, warty uwagi?

EDIT - scalenie

Na OLX są modele CX-20 uszkodzone lub bez kontrolera. Zainteresował mnie ponoć sprawny z pękniętą nóżką dron bez tego kontrolera za 550zł. Warty ceny jeżeli wszystko byłoby sprawne? Czy taki kontroler od Syma X5 mógłby testowo obsłużyć CX-20 ?

Edit.: Aparatura sterująca podobno jest sprawna lecz kontroler lotu jest uszkodzony i gubi zasięg ( po upadku z 3m). Gra warta świeczki ?
fofek
Posty: 145
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 19:54

Re: Jaki copter kupić do ok. 700zł (Mam SYMĘ X5SW)

Post autor: fofek »

http://m.banggood.com/CG035-Brushless-2 ... 78097.html


Zerknij sobie wyglada interesujaco :)
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Jaki copter kupić do ok. 700zł (Mam SYMĘ X5SW)

Post autor: dragonfly24 »

Ja bym się nie pakował w uszkodzone modele. W ogóle cx-20 jak dla mnie jest bardzo awaryjny. Miałem z nim dużo problemów aż odłożyłem na półkę. Moim zdaniem najlepiej wziąć coś szanującej się firmy (jak DJI) i najlepiej z gwarancją. W przeciwnym wypadku wydaje się, że wydało się mało, a wydatki rosną i ostatecznie okazuje się, że lepiej było od razu kupić coś lepszego.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Jaki copter kupić do ok. 700zł (Mam SYMĘ X5SW)

Post autor: notgroove »

700zł to raczej za mało już na sam model. W używkach z miejsca bateria będzie do wymiany. A gdzie jeszcze fpv...
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
fofek
Posty: 145
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 19:54

Re: Jaki copter kupić do ok. 700zł (Mam SYMĘ X5SW)

Post autor: fofek »

Eachine EB185 FPV Racing Drone with Mini NZ GPS OSD 5.8G 40CH HD Camera RTF
https://banggood.app.link/02P9zd9Vzx

Za 580 zl chyba sie oplaci promocja
ODPOWIEDZ