FPV do MJX x400

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

falcong700
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 19 maja 2016, 21:54
Lokalizacja: Grudziądz

FPV do MJX x400

Post autor: falcong700 »

Witam

Trochę pobuszowałem po necie ale przed zakupem chciałem się poradzić praktyków. Zamierzam zakupić FPV do x400 i zastanawiam się nad tym co wziąść. Wiem że to zabawka ale na razie nie zamierzam iść dalej. Do wyboru jest MJX C4010, lub zestaw 5,8G od symy. Obydwa u chińczyków mieszczą się w 150 zł, tylko nie wiem czy zestaw od symy będzie kompatybilny i nie mówię tu o mocowaniu, z tym sobie poradzę. Myślę raczej o kwestii elektrycznej. chyba że jest jakaś inne kompletne rozwiązanie w podobnych pieniądzach które było by lepsze. Jestem otwarty na propozycje.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: FPV do MJX x400

Post autor: Głuś »

Jak byś jeszcze zdradził co to jest to x400 bo mi kamery, albo myszki wyskakują tylko.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
falcong700
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 19 maja 2016, 21:54
Lokalizacja: Grudziądz

Re: FPV do MJX x400

Post autor: falcong700 »

Taki nieduży kopter. Zresztą jak w tytule MJX X400. No i jak go kupowałem był polecany na tym forum jako rozdadna alternatywa dla Symy x5. Musze przyznać że słusznie
DronNOOB

Re: FPV do MJX x400

Post autor: DronNOOB »

Najpierw sprawdź ile ta zabawka udźwignie, to raz a jeśli i udźwignie to ile lata. Dwa zestaw MJX C4010 nadaje na 2,4 to znaczy będzie kolidować z linkiem (aparatura działa na tej samej częstotliwości) zasięg FVP i aparatury dostaniesz ok 20m. I najpierw zniknie sterowanie. Zabawki z serii MJX po utracie sygnału lecą dalej a nie jak Syma spadają. Więc Twój MJX400 po prostu odleci.
Ten zestaw na 5,8 od Syma ( z monitorem 4,3) widziałem na bangood za tą kasę ( ok 40 USD za całość) chyba jest OK. Jeśli udźwignie kopter możesz podłączyć. Sprawdź tylko jak kamera jest włączana jeśli z aparatury Syma to do mjx nie podłączysz tak po prostu.
Prywatnie uważam, że takie FPV na takim kopterze nie ma żadnego sensu. Z taką kamerą na takiej baterii będzie latać 2-3 min jeśli w ogóle wzniesie się. Po tygodniu zajedziesz i tak wyżyłowane silniki i będzie po zabawie.
Nie wiem kto polecał MJX zamiast Syma ale części do syma kosztują grosze i dostępne "od reki", dodatkowo można wstawiać nie co mocniejszą baterie.
Podsumowując FPV na 2,4 w ogóle nawet nie testuj bo zaliczysz kreta lub stracisz kopter. Jeśli uda się podłączyć ten zestaw od Syma na 5,8 to i tak przy tak krótkim locie na baterii zabawy nie będzie.
falcong700
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 19 maja 2016, 21:54
Lokalizacja: Grudziądz

Re: FPV do MJX x400

Post autor: falcong700 »

Hę , no to mnie pocieszyłeś :D Szczególnie z ucieczkowym trybem utraty sygnału :P

Co do 5,8 od symy, właśnie stąd moje pytanie że nie jestem pewny jak to się włącza. ale widziałem ten zestaw także do innych kopterów. Wtyczka w moim lataku ma trzy piny czyli prawdopodobnie + - i sterowanie. Jakoś specjalnie nie chce mi się wierzyć żeby mistrzowie zrzynania strasznie komplikowali sterowanie. Może jest to kwestia przełożenia kabli.

Dlatego pytanie tutaj bo może już ktoś to ćwiczył?? po co uczyć się na swoich błędach jak może już ktoś je popełnił i wystarczy zapytać :D

Co do części, do MJX też są dostępne za grosze i od ręki :D już zaliczyłem kreta na mrozie z wiaterkiem i się plastikom popękało :D części kosztowały mnie 8 zł i zostały jeszcze na zapas. Batka fabrycznie jest 750mAh, mocniejsze też dostępne . A popiernicza szybciej od symy. No i co moim zdaniem ważne ma choć trochę osłonięte zębatki.

Zmierzony zasięg tego FPV na 2,4 jest 40 metrów. potem zaczyna się zgrzytologia i pikseloza.
falcong700
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 19 maja 2016, 21:54
Lokalizacja: Grudziądz

Re: FPV do MJX x400

Post autor: falcong700 »

Kamera od symy na 5,8g ma własne zasilanie. Więc pozostaje tylko rozwiązanie zagadki czy sterowanie ( w sumie dwa kabelki, czarny i zółty) zabanglają z moim X400. Jakieś pomysły od mądrzejszych w tym temacie ode mnie???
ODPOWIEDZ