iMax B6 - ustawienia

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: dragonfly24 »

Kopia mimo, że pokazuje 4.20 na każdej celi to może przeładowywać
https://www.youtube.com/watch?v=W4rLqimLKdY

Z dwojga złego myślę, że wolał bym lekkie niedoładowanie.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: hornet2 »

Fakt! Nie przeładowuje . ;-)
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: tombstone »

na YT jakiś koleś porównywał oryginał i kopię imaxa, i cały czas opisywał, pokazywał, dokonywał pomiarów napięć miernikiem oraz zachwalał kopie - mówiąc jaki wspaniały to jest oryginał ;-)
i mu wyszło ,że kopia lepsza jest . poza tym mój imax B6 ma 80W
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: kuczy »

tombstone pisze:na YT jakiś koleś porównywał oryginał i kopię imaxa, i cały czas opisywał, pokazywał, dokonywał pomiarów napięć miernikiem oraz zachwalał kopie - mówiąc jaki wspaniały to jest oryginał
Ja widziałem, że niektóre osoby zamieniają rezystory SMD (w części pomiarowej napięć ładowarki) o tolerancji swojej rezystancji z 1% na 0,01% co jest chyba jedyną słuszną drogą na to, aby pomiar napięcia był bliski ideałowi przy takich ładowarkach - ale wymaga to troszkę wiedzy i umiejętności w lutowaniu.
A co do oryginał - nie oryginał - podejrzewam, że zależy jak trafisz z rozrzutem wartości krytycznych elementów - raz może okazać się lepszy klon, a raz oryginał - ale to tylko takie moje zdanie.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: hornet2 »

Tutaj chyba masz rację ? Jak co komu się trafi . ;-) Stara ( podróbka ) działała mi super do czasu puki nie załatwiłem jej ładunkami elektrostatycznymi . :mrgreen:
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: hornet2 »

Jakim prądem ładować /rozładowywać aku LPol 6S w trybie Storage ? Instrukcja obsługi ładowarki podaje że max. prąd ładowania dla aku 6S wynosi 2,3A . Natomiast max. prąd rozładowania 0,2A . W tym trybie można ustawić prąd w zakresie 0,1- 1,0A . Jest to limit użyty zarówno przy ładowaniu jak i rozładowaniu . Czyli mam rozumieć że ładowarka takim samym prądem będzie ładować i rozładowywać aku ? Myślałem że ma osobne ustawianie prądu dla ładowania i osobne dla rozładowania . W tym przypadku max . 2,3 i 0,2V. Ale na to wygląda że tak nie jest .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: cebulator »

Ile nie ustawisz to zawsze będzie rozladowywac 5W.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: Z.W15 »

cebulator pisze:Ile nie ustawisz to zawsze będzie rozladowywac 5W.
moim zdaniem tryb rozladowania to dla wielbicieli szukania perfekcji sprzetowych :idea: ,prawdziwy latacz uzywa storaz dla podladowania po rozladowaniu Lipola :-D
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: hornet2 »

Właśnie chodzi mi o tryb Storage . Zakres napięcia ładowania w tym trybie wynosi 0,1- 1,0A . Chodzi mi o to że jeżeli zgodnie z tabelą w instrukcji obsługi ustawię dla 6S max prąd rozładowania 0,2A . To czy takim samym prądem będzie ładowarka ładowała aku ? Tryb Storage działa w obie strony . Ładowarka albo rozładowuje , albo ładuje aku .

Musiałem też przeprowadzić kalibrację napięcia wyjściowego ładowarki . Pisałem wcześniej że nie kończyła procesu ładowania tak jak powinno być po dokładnie 4,2V/ogniwo ( wskazania wyświetlacza ładowarki nie miernika ) . Było przekłamanie , pokazywała napięcie wyższe niż w rzeczywistości miało aku 6S. Teraz jest już dobrze , pokazuje dokładnie po 4,2V na każdym z 6 ogniw i napięcie aku zmierzone miernikiem pokrywa się z tym jakie pokazuje ładowarka .

To że napięcia poszczególnych ogniw wskazywane przez wyświetlacz ładowarki różnią się w pewnym stopniu od wskazań miernika to inna historia . Widocznie rezystory w tej ładowarce nie są takie dokładne jak mówią . ;-) Chociaż jest to oryginalna ładowarka SkyRC . :-D
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
bils0n
Posty: 2
Rejestracja: środa 06 wrz 2017, 19:13
Lokalizacja: EPGI

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: bils0n »

Witam.

Mam problem z ladowarka Imax B6 Mini (6A).

Od jakiegos czasu zaczela ladowac max 2.9A. Po podlaczeniu rownolegle 4x4s 1800mah ustawiam prad 6A. a ona daje max 2.9A. To samo przy ladowaniu dwóch - ustawiam 3.6A a ona daje 2.9.

Myslalem ze zasilacz zaniemógł. Wymienilem na 120W, zeby byl zapas mocy (10A max) i dalej to samo :(

Jakieś rady?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 19 lut 2018, 11:44 przez bils0n, łącznie zmieniany 1 raz.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: kuczy »

bils0n, Tak. - Oblicz moc jaką daje ładowarka przy ładowaniu. Jeśli ładowarka ma moc np 50W, to aby bardziej zobrazować to posłużę sie wartościami wymyslonymi:

dla napięcia 5V - 50W uzyskamy przy prądzie 10A.
dla napięcia 50V - 50W uzyskamy przy prądzie 1A.

u Ciebie 4S = 16,8V przy prądzie 2,9A wychodzi moc 48,72W - kilka wat dodaj na ciepło i masz granicę tych ładowarek.
bils0n
Posty: 2
Rejestracja: środa 06 wrz 2017, 19:13
Lokalizacja: EPGI

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: bils0n »

Łeee lipa :-|

Wydawalo mi sie ze ladowalem nią ~6A, ale mogly to być trzy 2s (2300mah).

Dzieki za rozjaśnienie sytuacji
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: kuczy »

bils0n, Dlatego warto się rozejrzeć za jakąś ciekawą inną niż staruszek IMAX. Ja kupiłem taką - link do recenzji: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=6&t=43210
ale też ciekawe są ładowarki ISDT.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:dla napięcia 5V - 50W uzyskamy przy prądzie 10A.
No nie do konca bo oprocz ograniczenia do 50W ladowarka ma rowniez maks. prad ladowania 5A :)

A tak przy okazji to maksymalne prady ladowania dla poszczegolnych rozmiarow baterii sa opisane w instrukcji.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: kuczy »

pawelsky, chodziło mi tylko o sposób liczenia, dlatego podkreśliłem, że posługuję się wartościami wymyślonymi - chodziło mi o samą zasadę.
PS - a kto czyta instrukcje? :D :D
ODPOWIEDZ