iMax B6 - ustawienia

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: Adrián »

Napięcie zasilania: DC 11-18 V

Ważne jak samo napięcie, jest drugi parametr W

Kup sobie używany zasilacz z X 360, lub x one, oryginalny. Będzie na długo bo imax ma tylko 50W
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: woyd »

Hej,

Akurat mam w domu Xbox 360, ale ten zasilacz ma zupełnie inną końcówkę. Słyszałem, że ludzie podłączają go przez te dodawane do zestawu krokodylki, ale jakoś słabo to widzę, szczególnie, że mam w domu małe dziecko, wszystkiego ciekawe i nie wyobrażam sobie mieć tak podłączonego urządzenia na wierzchu.

Zdecydowałem się na dedykowany zasilacz redox. Brałem u tego samego sprzedawcy końcówki ec2 i xt60 do zarobienia, a że miałem jeszcze kupon allegro do wykorzystania, to wyszło 20 zł taniej.

Inne pytanie - przy ładowaniu 2 lipo przez płytkę / rozdzielacz jest to obojętne gdzie w tej płytce (w sensie kolejności) wepnę baterie?

Spotkałem się też z opinią na grupie poświęconej H501s na fb, by ładować baterie mniejszą mocą (A) niż bateria na to wskazuje. Np baterię 2700 mAh 10c gość ładował 1.9A. Podobno wydłuża to życie baterii. Ma to sens? To przy ładowaniu 2 lipo przez płytkę ustawiać 3,8 A?
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: Adrián »

Dlatego tak jak pisałem, robi się to w ten sposób, że demontujesz przewód wychodzący z zasilacza i w obudowie montujesz gniazda bananowe.
Druga opcja jest taka, że obcinasz końcówkę i lutujesz wtyczkę pasująca do imaxa.
Pierwsza opcja jest lepsza, bo stosując inne końcówki z wtyczkami bananowymi, można stosować do innych celów.

Jest też trzecia opcja, jak znajdziesz gniazdo z xbox 360, to można zrobić przejściówkę bez psucia oryginalnego przewodu. Tym bardziej jak wykorzystujesz do konsoli, to jest to wyjście ekonomiczne.
Szym3k
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 04 lut 2018, 21:59

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: Szym3k »

Podepnę się pod temat. Moje pytanie wynika z niezrozumienia innych wypowiedzi/ nieznalezienia odpowiedzi. Mam tą ładowarkę. Dziś wylatałem pakiety 2S35C 220mAh. Chcę je naładować/rozładować trybem storage. Jaki prąd (ile amperów) ustawić. max jest 1A. Z instrukcji wynika, że dla pakietów 2S max prąd rozładowania to 0,6A. Tyle się ustawia i bez względu ile mAh miał by pakiet 2S to w trybie storage będzie się ustawiało dla nich 0,6A?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: Adrián »

Wszystkie lipo, zawsze ładuje prądem 1C, bez względu na pakiet.
Szym3k
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 04 lut 2018, 21:59

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: Szym3k »

Tak to wiem. Gdy ładuje pakiet 2200 mAh to ustawiam 2,2 A i wszystko jest ok. Natomiast gdy chcę włączyć program LiPo Storage to prąd mogę ustawić tylko w zakresie 0,1 - 1A. Co ma ustawić?
Awatar użytkownika
daron19675
Posty: 179
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 17:32

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: daron19675 »

W trybie storage bez względu jaka wartość początkową ustawisz ładowarka sama to zmieni na 0.6A.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Szym3k
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 04 lut 2018, 21:59

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: Szym3k »

Wielkie dzięki za pomoc.
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: Greif »

A da się w tym imaxie sprawdzić napięcia cel, ZANIM się włączy ładowanie?
Walkera Rodeo 110 i F210
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: Z.W15 »

Greif pisze:A da się w tym imaxie sprawdzić napięcia cel, ZANIM się włączy ładowanie?



tak, ale trzeba przywolac do uzytku magiczne slowo-myslenie,gwarantuje ze to nie boli
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: terragady »

Exec80 pisze:Witam,
mam w domu kilka zasilaczy od starych laptopów - na wyjściu 19.5V / 6.7A - da radę tym zasilić iMaxa czy te 19.5V to jednak za dużo?
Wiem że dawno pytałeś, ale u mnie śmiga już z rok imax na ładowarce od lapka 19V i jest gitara, niby jest 18V ale jak sprawdzałem elementy nie są ograniczone do 18, nic sie nie grzeje, prad mam stabilny. Imaxa skaliborwałem pod tą konkretną ładowarkę choć nie wiem czy to ma coś do gadania, wyjściowe i tak powinno być takie samo nie zależnie od wejściowego.
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: Greif »

Z.W15 pisze:
Greif pisze:A da się w tym imaxie sprawdzić napięcia cel, ZANIM się włączy ładowanie?
tak, ale trzeba przywolac do uzytku magiczne slowo-myslenie,gwarantuje ze to nie boli
Zna ktoś odpowiedź na moje pytanie? Napięcia cel widać dopiero PO uruchomienia procesu ładowania, jest w tej ładowarce jakaś opcja, której nie ma w instrukcji, żeby sprawdzić te cele przed rozpoczęciem?
Walkera Rodeo 110 i F210
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: hornet2 »

Greif pisze:
Z.W15 pisze:
Greif pisze:A da się w tym imaxie sprawdzić napięcia cel, ZANIM się włączy ładowanie?
tak, ale trzeba przywolac do uzytku magiczne slowo-myslenie,gwarantuje ze to nie boli
Zna ktoś odpowiedź na moje pytanie? Napięcia cel widać dopiero PO uruchomienia procesu ładowania, jest w tej ładowarce jakaś opcja, której nie ma w instrukcji, żeby sprawdzić te cele przed rozpoczęciem?
A niby jak chciałbyś to zrobić ? Przecież by cokolwiek zrobić to ładowarka musi mieć wcześniej zadany jakiś program . Sama z siebie nic nie zrobi. To tak jakbyś chciał sprawdzić w samochodzie na wskaźniku na desce rozdzielczej stan paliwa nie włączając zapłonu . ;-)
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: kuczy »

hornet2, co prawda mam inną ładowarkę, ale mam program "Monitor" - i w nim mam mierzone napięcie na celach, oraz ich rezystancję wewnętrzną - a ładowarka w tym czasie nie ładuje pakietu. Myślę, że o takie coś chodziło koledze.
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: grryf »

w ISDT podłączasz bez włączania zaplonu i od razu pokazuje napięcie cel.
ODPOWIEDZ