iMax B6 - ustawienia

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: terragady »

Jak wgrasz custom firmware (bodaj nawet to polski projekt) to bedziesz mial monitorowanie przed uruchomieniem ladowania, mozna sprawdzic poszczegolne cele.
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: Greif »

kuczy pisze:hornet2, co prawda mam inną ładowarkę, ale mam program "Monitor" - i w nim mam mierzone napięcie na celach, oraz ich rezystancję wewnętrzną - a ładowarka w tym czasie nie ładuje pakietu. Myślę, że o takie coś chodziło koledze.
grryf pisze:w ISDT podłączasz bez włączania zaplonu i od razu pokazuje napięcie cel.
No właśnie dokładnie o to mi chodziło, przewód od balansera podłączony, ładowarka działa, więc myślałem, że może ma jakąś funkcję sprawdzenia tych cel, może np. trzeba wcisnąć jakieś dwa przyciski naraz itp., no ale chyba rzeczywiście za prostą ładowarkę kupiłem...
terragady pisze:Jak wgrasz custom firmware (bodaj nawet to polski projekt) to bedziesz mial monitorowanie przed uruchomieniem ladowania, mozna sprawdzic poszczegolne cele.
Bez wejścia USB mam, więc chyba nici z tego...

W każdym razie dziękuję, miło, że są tutaj osoby, których dzielenie się wiedzą nie boli ;-)
Walkera Rodeo 110 i F210
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: terragady »

IMAXy nie mają USB, trzeba otworzyć obudowę i tam będą piny (ISP) do programowania procka, tutaj więcej info - https://github.com/stawel/cheali-charger
Jeżeli nie masz usbasp aby zaprogramować można go zrobić z Arduino i tak właśnie ja zrobiłem (używając arduino nano) bo zgubiłem gdzieś swojego usbasp ;) Jestem bardzo zadowolony z tego firmware, na pewno jest dużo lepszy od oryginalnego i jest bardziej przejrzysty, ja się gubiłem w tym menu oryginalnych.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: hornet2 »

kuczy pisze:hornet2, co prawda mam inną ładowarkę, ale mam program "Monitor" - i w nim mam mierzone napięcie na celach, oraz ich rezystancję wewnętrzną - a ładowarka w tym czasie nie ładuje pakietu. Myślę, że o takie coś chodziło koledze.
Rozumiem Cię . Ale tutaj jest wymieniona konkretna ładowarka Imax . W niej nie da się podejrzeć napięcia poszczególnych ogniw bez wybrania trybu ładowania i uruchomienia go . Imax mini ma dodatkowo możliwość sprawdzania rezystancji wewnętrznej ogniw . W ogóle Mini jest lepsza . Ma możliwość kontroli ładowarki poprzez komputer " Charge Master ".
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: terragady »

hornet2 pisze:
kuczy pisze:hornet2, co prawda mam inną ładowarkę, ale mam program "Monitor" - i w nim mam mierzone napięcie na celach, oraz ich rezystancję wewnętrzną - a ładowarka w tym czasie nie ładuje pakietu. Myślę, że o takie coś chodziło koledze.
Rozumiem Cię . Ale tutaj jest wymieniona konkretna ładowarka Imax . W niej nie da się podejrzeć napięcia poszczególnych ogniw bez wybrania trybu ładowania i uruchomienia go . Imax mini ma dodatkowo możliwość sprawdzania rezystancji wewnętrznej ogniw . W ogóle Mini jest lepsza . Ma możliwość kontroli ładowarki poprzez komputer " Charge Master ".
Imax b6 z cheali wgranym też ma możliwość mierzenia rezystancji poszczególnych ogniw i nawet przewodów.
Awatar użytkownika
daron19675
Posty: 179
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 17:32

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: daron19675 »

Czy to normalne że imax b6 mini ładuje w ciągu dwóch godzin tylko około 300 mah a dopiero za drugim razem idzie normalnie?
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: hornet2 »

daron19675 pisze:Czy to normalne że imax b6 mini ładuje w ciągu dwóch godzin tylko około 300 mah a dopiero za drugim razem idzie normalnie?
O jakie aku chodzi ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
daron19675
Posty: 179
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 17:32

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: daron19675 »

Lipo Turnigy 5k 3s.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: misiekkk »

Zależy:
- oryginał czy klon ?
- jakim prądem ładujesz ?
- jaki program ( jeżeli z balansowaniem to jakie ustawienia balansera )
- czy zasilacz którym zasilacz imaxa ma odpowiednią wydajność prądową

Kiedyś był temat o klonach, które miały problem z ładowaniem, jeżeli napięcie baterii było zbliżone do napięcia zasilania ładowarki.
Poszukaj w tematach na forum. Może to taki przypadek.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
daron19675
Posty: 179
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 17:32

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: daron19675 »

Ładuje normalnie prądem 5A bez balancera. Zauważyłem że kiedy napięcie baterii podniesie się do 11v wystarczy uruchomić od początku ładowanie i śmiga normalnie.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: df2 »

Bez balansera to niby normalnie?

Co Cię skłoniło do takiego ładowania? Masz uszkodzony pakiet, który nie chce się ładować w trybie z balancerem?

Jakie masz napięcia na poszczególnych celach przed i zaraz po ładowaniu?
Awatar użytkownika
daron19675
Posty: 179
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 17:32

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: daron19675 »

df2 pisze:Bez balansera to niby normalnie?
Kabel balancera oczywiście podłączam ale ładuje funkcja "charge" a nie "balance".
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: df2 »

Oczywiście uzytkujesz lipo źle i prosisz się o kłopoty lub szybką wymianę akumulatora. Proszę o odpowiedzi na pozostałe pytania.
Awatar użytkownika
daron19675
Posty: 179
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 17:32

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: daron19675 »

Pakiet nie jest uszkodzony. Nie pamiętam jakie ma napięcia przed i po ale są prawidłowe.
Problem występuje tylko na tej ładowarkę na innej ładuje się normalnie.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: iMax B6 - ustawienia

Post autor: df2 »

Skoro nie pamiętasz to odtwórz sytuację i zmierz.
Już Tobie napisałem, że ladujesz źle, i bardzo chciałbym zobaczyć te prawidłowe napięcia. Bez zdjęć nie uwierzę.
Podejrzewam, że są tak samo "prawidłowe", jak i "prawidłowy" jest Twój sposób ładowania.
ODPOWIEDZ