Pierwsze skrzydlo

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

myniu1234
Posty: 1
Rejestracja: sobota 07 sty 2023, 18:42

Pierwsze skrzydlo

Post autor: myniu1234 »

Siema, od jakiegoś czasu planuje budowę skrzydła fpv za wzór mysle o horten229 v3 lub b2 spirit,przeczytałem sporo na necie na temat budowy samolotów, posiadam spora wiedzę na ten temat ale ciężko ja zebrać mi do kupy, więc tak:
1. Mam starego mavica air z kontrolerem którego rozebrałem na części piersze(samego drona) czy kontroler lotu z quada nada się do skrzydła, chciałbym 2 silniki a Fc jest na 4, czy da się to obejść?
2. Mam kilka rozebranych na części telefonów jak Samsung s10+ czy Huawei mate20pro, jest możliwość „połączenia” tego z dronem aby na spodzie drona zamontować np kamery z s10 które obsługiwałby procek z tel i przekazywał dalej? Ewentualnie cały zestaw kamer umieścić z przodu drona jako fpv i dynamicznie sie między nimi przełączać np z szerokiego kata na zoom?
3.czy moduły GPS z telefonu można podpić jako zapasowy do Fc? A w późniejszym etapie kartę sin z modemem lte?
Pytania może głupie i zbyt ambitnie chyba do tego podchodzę, ale wylatałem już ponad 1k lotów dronami typu Mavic air,mavic2pro czy Mavic mini, doświadczenie w pilotażu mam spore razem z uprawnieniami, ale nudzi mnie już takie latanie. Proszę o wyrozumiałość 🙃
Marek_Spy
Posty: 103
Rejestracja: czwartek 15 lip 2010, 17:27

Re: Pierwsze skrzydlo

Post autor: Marek_Spy »

Czyli jesteś programistą? A latanie samolotem ma się nijak do latania dronem z GPS i czujnikiem ciśnienia.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4653
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Pierwsze skrzydlo

Post autor: pma_ »

A do tego skrzydło typu horten to osobna dziedzina wiedzy i nie jest to trywialne. Magiczne hasło brzmi nurflugel
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Pierwsze skrzydlo

Post autor: krall »

Czyli tak:
- nalatałeś sporo kopterami DJI
- masz elektronikę z Mavica + stare telefony
- chcesz zrobić makietowe skrzydło latające z powyższych części
tak?

Ja powiedziałbym, że się nie da no ale może jesteś geniuszem i to ogarniesz

Jeśli natomiast wybrałbyś ścieżkę do latania skrzydłem taką bardziej klasyczną to i ja i pewnie wiele tu osób podpowie co i jak.

PS
W klasycznej ścieżce to co masz ani trochę się nie przyda...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
ODPOWIEDZ