Hubsan H501S u świerzaka

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Dzięki Panowie.

A wracając do modyfikacji anteny przy standardowej apce - jakie macie doświadczenia? Warto? Jedni piszą, że im setki metrów dodało, inni że nie widzą różnicy...

Kupiłem na AliExpress takie cudo:

Obrazek
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Lenny »

Ten filtr to się nadaje do niczego, zaciemnia tylko obraz. Dostałem go gdy kupowałem wersję h501A
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Jak każdy filtr zmniejsza galaretę w słoneczną pogodę. Tu nie chodzi o Hubsana, a ogólnie po to te filtry są.
Ja uważam, że pomaga i to bardzo. Mam również filtry do kamery Sjcam 5000x elite, M10 innych.
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

No Koledzy,długo nie polatałem.Dziś pierwszy pakiet super,lot jak poprzednie.Przerwa na ostudzenie silniczków,papieroska i zakładam 2-gi i ogień.Lecę na GPS spokojnie(około 30m wysokości) ,a nagle utrata sterowania.Brak jakiejkolwiek reakcji na sterowanie,nagle pochyla się i ucieka w siną dal! No to ja Home i nic...ucieka dalej...nic nie reagował na moje ruchy!! Całe szczęście nie wyłączyłem odbiornika zostały ostatnie dane.Zrobiłem fote telefonem i wprowadziłem współrzędne do google maps w tel.Odległość się zgadzała co do 5m.Znaleziony został po około 1h-1.5h dzięki danym z google i nadajnikowi,który wziąłem ze sobą.Kopterek się nie wyłączył i złapałem obraz około 25m od niego...te deski widoczne na filmie i odległość do niego :_(
Pokiereszowany,połamane śmigła.Ale szkielet i silniki wyglądają OK,poza szybką która gdzieś "odleciała"
Jest jednak problem,próbowałem odpalić,sprawdzić czy działa i niestety nie.Po sygnale dźwiękowym wyskakuje kalibracja kompasu 1 i niestety obroty w prawo nie aktywują,kalibrują kompasu.Lampki migają według wskazówek zegara i nici z kalibracji! Co może być?nie da się skalibrować.
Wszelkie podpowiedzi mile widziane!?
A tu wstawiam felerny popołudniowy dzisiejszy lot ze zdarzenia,miałem kupę farta,że nikomu nie zrobił krzywdy,widać obok przejeżdżające auto,przystanek itp...:zobaczcie sami:
https://www.youtube.com/watch?v=UeK8acC ... e=youtu.be
Wszelka pomoc mile widziana :-)
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Wygląda to na problem z kompasem. Może wypiął się. Generalne opisz wszytko pokaż film i zgłaszaj na gwarancję.
Po roku użytkowania ja nie miałem żadnych problemów więc nie pomogę. Po za jednym kiedy była aktywnosć na sloncu i latalem między górami. Stracił w locie sygnał GPS, powróciłem po FPV w trybie stable.
Jakie masz oprogramowanie samego kwadrokoptera i aparatury?
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

DronNOOB pisze:Wygląda to na problem z kompasem. Może wypiął się. Generalne opisz wszytko pokaż film i zgłaszaj na gwarancję.
Po roku użytkowania ja nie miałem żadnych problemów więc nie pomogę. Po za jednym kiedy była aktywnosć na sloncu i latalem między górami. Stracił w locie sygnał GPS, powróciłem po FPV w trybie stable.
Jakie masz oprogramowanie samego kwadrokoptera i aparatury?
Więc tak :
TX: h906A 1.1.9
H501ss v2.2.29 v1.1.38

Wszystko spoko tylko,że jestem lewy z angola i ciężko będzie ze zgłoszeniem.Po raz pierwszy robiłem zakup na banggood.Musiał bym kogoś "zagarnąć"do pomocy ;-)

PS:po edycie:
Wysłałem według tego http://www.franca-rc.com/poradnik-jak-z ... ggood-com/ reklamację ...
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Kolegi Krugera tym nie pocieszę, ale gdyby ktoś przymierzał się do zakupu H501S, to na Gearbest wersja biało-złota, z kuponem

Kod: Zaznacz cały

11NOV376 
wychodzi (przy walucie PLN o płatności przez Przelewy24) 656,76 zł + ok 3,50 Priority Line.
W tym tygodniu dotarł do mnie identyczny, kupiony właśnie na Gearbest, z Priority Line, bez żadnych opłat celnych czy VAT.
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Na BG tez jest kupon 10% działa na wszystkie wersje i wszystkie magazyny, tak samo na dodatkowe baterie

Obrazek
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Mam kolejne pytanie laika - jak długo trzymają lipo? Jeśli naładowałem w środę a planuje latać w sobotę to będzie jeszcze ok, czy już powinienem doładować?
Mam tylko ładowarkę z zestawu. Czy mogę "doładować", czy raczej rozładować do końca i potem ładować na full?
Czy dla amatorskiego latania warto inwestować w profesjonalne ładowarki lipo?

Jeszcze pytanie odnośnie baterii w aparaturze - jest sens korzystać z lipo, które dostałem w zestawie? Nie rozładuje się za szybko? Czy lepiej wrzucić 4x eneloop AA i mieć spokój?

Kruger - masz już jakiej przemyślenia co do przyczyny zdarzenia? Zaczynam mieć stresa przed poderwaniem copterka w górę...
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Verid »

woyd pisze:jak długo trzymają lipo?
Zależy od Lipo. Jakości i wieku. Dodatkowo miej na względzie że przechowywanie naładowanych LiPo powoduje ich stopniową degradację, szczególnie jeżeli trzymane są w ciepłym miejscu
woyd pisze:Czy mogę "doładować"
Mogę. Lipole nie mają efektu pamięci
woyd pisze:Czy dla amatorskiego latania warto inwestować w profesjonalne ładowarki lipo?
Warto.
woyd pisze:jest sens korzystać z lipo, które dostałem w zestawie?
Jest sens sobie zrobić koszyczek na wypadek jakby z powodu "zaników pamięci" "zaskoczył" cię niski stan baterii tuż przed planowanym lataniem.
Ten wredny...
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Dodam tylko, że LiPo w aparaturze dość łatwo można rozładować poniżej 3V na cele, a to będzie już prawie na pewno koniec baterii.
Jeśli chodzi o oryginalne LiPo Hubsana to są dość dobrej jakości po roku użytkowania dalej trzymają parametry. Przechowuje ich naładowane do poziomu przechowywania w skrzynce po nabojach kupionej na allegro w ciepłym garażu na kafelkach. W skrzynce wywierciłem dziury tak aby w razie eksplozji było ujście gazów.
Doładowuje do pełna tuż przed planowanym lotem. W zimie jeśli nie latam raz na miesiąc rozładowuje, później naładowuje do pełnego i rozładowuje do poziomu przechowywania każdą baterie.
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Ja powrócę do awarii mojego hubsana.
Dziś rozebrałem drania,wgrałem jeszcze raz oprogramowanie FC i RX ale niestety błąd kompasu się powtarza.Nie da się skalibrować kompas 1.
Lecz mam prośbę do kolegów czy grzeje wam się górna część tam gdzie jest kompas(zaraz nad ala szybką "czoło") oczywiście po włączeniu drona.
Mój,a w zasadzie płytka po kilku sekundach uruchomienia dosłownie "parzy" stąd mogę podejrzewać tą właśnie awarie którą kol.Dron też zasugerował.
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

U mnie obudowa zimna, jak w środku nie wiem bo nie rozbierałem.
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

DronNOOB pisze:U mnie obudowa zimna, jak w środku nie wiem bo nie rozbierałem.
Czekam na odpowiedz od chinoli bo na razie zaproponowali zakupy za 100$ w ramach rekompensaty.Ja im odpisałem,że wolę nowy dron.Zobaczymy co dalej.
Jak nie zdziałam tam nic to zamówię kompas i przełożę.Może odpali bo widzę że jest wiele filmików o uszkodzeniu kompasu w 501ss
Dzięki za sprawdzenie ;-)
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Kupowałeś paypalem, możesz im od razu napisać, że jeśli nie dostaniesz to co chcesz założysz spor na PayPal.
ODPOWIEDZ