Hubsan H501S u świerzaka

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jakrys
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 18:59
Lokalizacja: Lubuskie,kujawskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: jakrys »

No, to w takim razie ja poproszę.
Awatar użytkownika
madmans1
Posty: 6
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 21:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: madmans1 »

Nocny lot zakończony kraksą....

Na razie latam nisko i ostrożnie ale już z dwa śmigła połamać zdążyłem
garu47
Posty: 13
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 09:29
Lokalizacja: Torrevieja Spain

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: garu47 »

madmans1 pisze:Nocny lot zakończony kraksą....

A co to się porobiło?

Dzięki za manuala.
jakrys
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 18:59
Lokalizacja: Lubuskie,kujawskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: jakrys »

Zdaje się, że operator drona nie wziął pod uwagę koron drzew i stąd ten buuuum.
Awatar użytkownika
madmans1
Posty: 6
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 21:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: madmans1 »

Operator drona się dopiero uczy i powinien to robić w dzień.... A że robiłem to w nocy bo tylko wtedy mam czas i przy dużym wietrze chwila moment i go straciłem z oczu a później na kamerę próbowałem z powrotem naprowadzić go w miejsce startu a GPS był wyłączony więc funkcja powrotu nie działała. Jak już mi przywalił to pół nocy go szukałem bo na nadajniku cuda się pojawiały (różne odległości itp ale dobrze że migał diodami to go w końcu namierzyłem i okazało się że leży do śmigłami do dołu i w liściach (może stąd te dziwne wskazania odległości...). Taka nauczka na przyszłość.....
Na razie latam nisko i ostrożnie ale już z dwa śmigła połamać zdążyłem
jakrys
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 18:59
Lokalizacja: Lubuskie,kujawskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: jakrys »

Hm... Ponawiam prośbę do tych co mają transmitter FPV1. Bez żadnego powodu przestał działać przełącznik GPS. Aparatura nie daje się włączyć w stan Position Hold, cały czas jest Altitude Hold. Dopiero włączenie funkcji Headless Mode uaktywnia GPS Position. No ale tak się nie da ciągle latać. Czy tylko ten nieszczęsny nowy firmware? Ale gdzie nie poczytać to raczej odradzają wszyscy.
Awatar użytkownika
madmans1
Posty: 6
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 21:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: madmans1 »

Witam

U mnie ostatnio przestał działać FOLLOW ME. Zrobiłem aktualizację oprogramowania wszystkich elementów zestawu i na razie jest OK.
Na razie latam nisko i ostrożnie ale już z dwa śmigła połamać zdążyłem
garu47
Posty: 13
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 09:29
Lokalizacja: Torrevieja Spain

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: garu47 »

jakrys pisze:Hm... Ponawiam prośbę do tych co mają transmitter FPV1. Bez żadnego powodu przestał działać przełącznik GPS. Aparatura nie daje się włączyć w stan Position Hold, cały czas jest Altitude Hold. Dopiero włączenie funkcji Headless Mode uaktywnia GPS Position. No ale tak się nie da ciągle latać. Czy tylko ten nieszczęsny nowy firmware? Ale gdzie nie poczytać to raczej odradzają wszyscy.

Nie poprzestawiałeś czegoś przypadkowo w ustawieniach transmittera (to na pewno wiesz: lewy w dół i wciskasz prawy) ? Może ustawiłeś tryb manualny?
GPS działa dopiero wtedy jak złapie sat. Inaczej pokazuje tylko altitude. Tak najczęściej dzieje się w pomieszczeniu gdy próbujemy coś tam grzebać dla zabawy.

Jaki masz ten soft bo chyba coś nie doczytałem?

Tyle mi do głowy przychodzi.
jakrys
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 18:59
Lokalizacja: Lubuskie,kujawskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: jakrys »

Soft fabryczny. Do usterki zachowywał się normalnie. Usterka znikąd. Ustawienia transmitera OK. Wymogi GPS są mi znane. Transmiter kalibrowałem kilkukrotnie. Parowanie z dronem również. Nie wiem tylko co u Ciebie znaczy "wciskasz prawy". W transmitterze FPV 1 drążków nie można wcisnąć.
Bobek
Posty: 3
Rejestracja: sobota 04 lut 2017, 23:23
Lokalizacja: Francja

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Bobek »

Kilka moich przemyśleń w tej materii.
Włącznik GPS do góry przed uruchomieniem nadajnika FPV1 bo gdy tego nie zrobimy uruchamia się Tryb Altitude Hold po uprzednim pojawieniu się na wyświetlaczu Manual Mode. U mnie przy wersji H501S V1,1,12 V1,1,23 ten tryb to tryb jak ja to nazywam samolotu gdzie dron zachowuje się jak samolot po osiągnięciu jakieś wysokości i zasuwa do przodu z pełną prędkością nie reagując na trymer przesunięty wstecz. W ciągu kilkunastu sekund przy pomyślnym wietrze oddala się na kilkaset metrów. Niestety nie powraca w miejsce startu gdy operator próbuje się ratować z opresji.
Włączenie najpierw nadajnika a w drugiej kolejności drona. Gdy postąpimy odwrotnie istnieje możliwość chyba pojawienia się błędu - tak bym to nazwał. Kilkakrotnie zauważyłem że mimo pozycji GPS do góry włączył tryb Altitude co powoduje zdziwienie na twarzy niedoświadczonego operatora gdy zaczyna szybko się oddalać nie reagując na odruchową komendę wstecz.
Ja tak straciłem pierwszego H501S który wylądował w Morzu Śródziemnym u wybrzeża Korsyki. Posiadałem standart nadajnik z zamontowanymi zewnętrznymi antenami zwiększającymi zasięg co wcale nie wpłynęło na lepsze zasięgi których oczekujemy chyba wszyscy ,ale o tym może innym razem.
Myślę że trzeba bardzo uważać co się robi , nawet na wakacjach. Trzeba zwracać uwagę na wyświetlacz i tryby jakie się uruchamiają a nie kozaczyć jak w moim przypadku.
garu47
Posty: 13
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 09:29
Lokalizacja: Torrevieja Spain

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: garu47 »

Bobek mądrze prawi.
jakrys pisze:Soft fabryczny. Do usterki zachowywał się normalnie. Usterka znikąd. Ustawienia transmitera OK. Wymogi GPS są mi znane. Transmiter kalibrowałem kilkukrotnie. Parowanie z dronem również. Nie wiem tylko co u Ciebie znaczy "wciskasz prawy". W transmitterze FPV 1 drążków nie można wcisnąć.
O ja głupi. Widzisz, a myślałem, że nr 1 to ten standardowy transmitter. Ty masz ten profesjonalny. Sorry.

A fabryczny soft to znaczy dokładnie jaki?
Bobek
Posty: 3
Rejestracja: sobota 04 lut 2017, 23:23
Lokalizacja: Francja

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Bobek »

Może nie opisałem dokładnie.
Pierwszy dron zwiał mi na standardowym transmiterze z fabrycznym softem V 4.2.7 LCD V 1.3.2 H 501S V.1.1.7 Trzykrotnie zwiał i dwukrotnie wrócił.
W FPV1 H501S V1,1,12 V1,1,23 Fabryczny w którym zmieniłem na razie tylko powrót z 10 metrów na 25 metrów wysokości za pomocą dość niestabilnego programu H501S-H109 Tools 10 Który daje możliwość zmiany kilku parametrów bez zmiany softu.
jakrys
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 18:59
Lokalizacja: Lubuskie,kujawskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: jakrys »

H906A V1.1.2
H501S V1.2.9 V1.1.17
garu47
Posty: 13
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 09:29
Lokalizacja: Torrevieja Spain

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: garu47 »

Polecam grupę na face. Można niestety doła zaliczyć.

https://www.facebook.com/groups/badfirm ... roup_cover

Pozdro
Awatar użytkownika
lampo70
Posty: 3
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 18:27
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: lampo70 »

Cześć ludziska :-D . Czy możecie mi podpowiedzieć jak się robi akrobacje np: przewrót (flipa) do przodu , na bok itp. hubsanem 501 s wersja advanced nadajnik nowego typu ?. Chodzi mi o jakieś proste akrobacje które można wykonać tym quadem, czy ktoś z Was już próbował i umie to robić bezpiecznie ? . Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ