Hubsan H501S u świerzaka

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jackieboy
Posty: 12
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 21:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: jackieboy »

Mirmur pisze:Cześć
Mam nadzieję, że ktoś mi tu coś pomoże...
Kupiłem latadło z tematu... instrukcję dostałem tylko w j angielskim a ja niestety angielsko języczny nie jestem... po dłuższym czasie udało się odpalić silniki i jakieś tam drewniane ruchy w powietrzu wykonać, a potem posadzić latadło i silniki wyłączyć
ale...
Nijak nie mogę uruchomić kamerki. Przekaz na wyświetlacz jest ale nic na karcie się nie rejestruje. Karta SDHC 32.
Ponadto GPS pokazuje same zera. Niestety, żadnego turtorialu w necie nie znalazłem (całkiem możliwe że nie umiem).
Może ktoś podpowiedzieć jak odpalić kamerkę i co z GPS-em?
Jakiś link do ludzko podanej instrukcji również wystarczy
będę ogromnie wdzięczny za pomoc
Hej - gdzie kupiłeś sprzęt i jaki koszt ?
Dzięki
keniwre
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 13:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: keniwre »

jackieboy,
W dziele handlowym nie mogę jeszcze pisać ale ta oferta na zakup wygląda całkiem nieźle:
https://www.banggood.com/Hubsan-X4-H501 ... 04657.html
Złotówka jest mocna, więc wersje standard można zakupić dzisiaj za 858zł (magazyn CN/czarno-złoty/standard). Nie wiem czy się nie pomylili ale wysyłka przyspieszona (5-8dni) bez dopłaty.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Adrián »

keniwre pisze:Nie wiem czy się nie pomylili ale wysyłka przyspieszona (5-8dni) bez dopłaty.
Wysyłka i jest darmowa, ale licz na niemal pewne dopłaty w PL VAT + opłaty manipulacyjne.
keniwre
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 13:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: keniwre »

W końcu dotarł do mnie wymarzony x501 w wersji ss.
Zdziwiłem się, że kontroler był wyposażony w standardzie w lypo 1400mAh, osłonkę na ekran oraz funkcję CIRCLĘ FLY po dłuższym naciśnięciu przycisku filmowania.
Co myślicie o tej wersjii oprogramowania ?

Jestem bardzo podekscytowany bo jutro z rana odbędzie się pierwszy lot :D


P.S. Adrián, miałeś rację. Dopłata 89zł tytułem VAT. (Skośni zaniżyli wartość towaru na fakturze)
Załączniki
IMG_20170504_205605.jpg
IMG_20170504_205605.jpg (389.1 KiB) Przejrzano 4305 razy
IMG_20170504_205119.jpg
IMG_20170504_205119.jpg (437.11 KiB) Przejrzano 4305 razy
IMG_20170504_205054.jpg
IMG_20170504_205054.jpg (423.16 KiB) Przejrzano 4305 razy
kamil90703
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 11 maja 2017, 15:33
Lokalizacja: Kierz

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kamil90703 »

Cześć, mam ten sam problem z Hubsanem h501s X4 Brushless zakupionego jakiś tydzień temu od dziadka za 850zł, otóż dron startuje normalnie i wszystkie czynności kalibracji robię prawidłowo, a latam i kalibrowałem Mode 2. Na początku silniki się uruchamiają i dron startuje, tylko że... za miast od razu stać w powietrzu na gps mode to leci prosto do góry i gdzieś zasuwa, oczywiście testuje go na szczerym polu gdzie nie ma drzew ani budynków żeby się nie rozpadł i zawsze gdzieś spadnie bez powrotu... Nie reaguje po starcie w ogóle na pilot, a mam tą wersję standardową z dokupionymi antenami, ale wydaje mi się, że bez anten i follow me lepiej chodziło jak z tymi antenami, powiedzcie czy mogą być jakieś zakłócenia przez nie? Wersje jakie posiadam w dronie to RX v4.2.24, LCD 1.3.2, TX 1.2.12 oraz 1.2.20, dodam, że opro zmieniałem kilka razy na nowsze i starsze, bo w ogóle nie chciał się słuchać. Z góry dzięki za podpowiedź!
spock66
Posty: 56
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 08:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: spock66 »

Zapytaj w hubsanie, mi ładnie odpisywali. Coś chyba zrąbane masz...
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Czołem. Jak by ktoś był zainteresowany, to na Gearbest H501s biało-złoty, wersja standard, z kodem H501SX4922 wychodzi 690 zł + 3 zł wysyłka Priority Line do Polski. Właśnie zanabyłem.
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

a na BG przecież jest wysyłka z europejskich magazynów ( brak dodatkowych opląt) a nie jak na GB z Chin kurierem.
Na GB też byla wysyłka z eu magazynów tam własnie i kupowałem wersje PRO, ale obecnie ta opcja nie jest dostępna.
Brałem PRO nie dla zasięgu a dla tego że aparatura mała ( łatwo umieścić w plecaku za BG za 19 usd) i lepiej zrobiona, dobrze leży w rękach, mniejsza.
Ogólnie polecam ten model, nagrywa dobry obraz FHD, domyślnie już zamontowali filtr co zniwelowało galaretę która byla na pierwszych wersjach, ale kiedy mało słońca (wieczorem) daje duże ziarno. Można modyfikować oprogramowanie, bardzo dobry zasięg, 20 min lotu na jednej baterii, a cena baterii to 14 dolców.
Fajna opcja do plecaka i na rower, na wycieczki, podróże, ale teraz w tym segmencie króluje Mavic. Jak ktoś nie jest definitywnie ograniczony budżetem, chyba lepiej uzbierać i kupić mavica.
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Mam jeszcze jedno pytanie, z trochę innej beczki. H501S wysyła sygnał fpv po 5.8ghz. Czy jeśli kupię adapter otg do smartfona, to będę mógł odbierać sygnał fpv i na ekranie aparatury, i na smartfonie? Mam w domu google do vr (takie, do których wkłada się smartfon, myślę nad zrobieniem z tego gogli fpv ;-)

Przykładowy adapter otg o którym myślę
FPV Mini OTG Receiver 5.8G 150CH Mini F ... s Android)

Mam telefon Note 3. Gdzieś czytałem, że telefon musi być 5G (chyba do Xiaomi Mi Drone), ale nie mam pojęcia co to oznacza i jak się ma do takiego adaptera otg fpv.

Obrazek
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Powiem tak, sygnał owszem 5,8 i standardowa siatka ( możną nawet w ustawieniach zmieniać kanał) ale rozdzielczość jest słaba, próbowałem. Plusem tego hubsana jest to że można mu podkręcić prędkość i włączyć akro mod ( modyfikując oprogramowanie) dla tego wiele myśli zrobić z niego co podobnego do racera.
Na małym monitorze obraz jeszcze jakoś wygląda ale w Googlach, lub na 7" monitorze latać nie ma sensu - pikseloza. Dodatkowo nie ma OSD w obrazie który kopter wysyła po FPV. OSD wysyła się innym pakietem po 2,4 a aparatura to nakłada. W pro aparaturze można połączyć Google przez AV in wtedy nie ma potrzeby w drugim odbiorniku, wtedy OSD jest ale obraz za słaby do FPV lotów również sam to sprawdziłem.
Co do tego cuda na android też go mam wykorzystuje go do FPV w samochodach RC ( terenowych). Wolna jazda po błocie z kamerą 3w1 nie jest złe, do lotów FPV też nie nadaje się zupełnie bo jest opóźnienie tak na ok. 1 sek. Dodatkowo sprawdź czy Twój telefon ma sterowniki, wiele popularnych modeli telefonów ( nawet flagowce) nie działają z tym modułem. Zasięg ok 100-200 m na tej antenie-parówce. Bardzo czuły na zakłócenia. Ale czego można oczekiwać za 20 USD.
Awatar użytkownika
szatyn
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 08:13
Lokalizacja: Rzeszów/Świerklaniec

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: szatyn »

woyd pisze:Mam jeszcze jedno pytanie, z trochę innej beczki. H501S wysyła sygnał fpv po 5.8ghz. Czy jeśli kupię adapter otg do smartfona, to będę mógł odbierać sygnał fpv i na ekranie aparatury, i na smartfonie? Mam w domu google do vr (takie, do których wkłada się smartfon, myślę nad zrobieniem z tego gogli fpv ;-)

Przykładowy adapter otg o którym myślę
FPV Mini OTG Receiver 5.8G 150CH Mini F ... s Android)

Mam telefon Note 3. Gdzieś czytałem, że telefon musi być 5G (chyba do Xiaomi Mi Drone), ale nie mam pojęcia co to oznacza i jak się ma do takiego adaptera otg fpv.

Obrazek
Kupiłem taki adapter miesiąc temu, z moim samsungiem J6 2016 działa, a w specyfikacji tel specjalnie nic o otg nie mam :)
Phantom 1 x2
JJRC H31
JJRC H36
Visuo XS809
Lama V3
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

wystarczy ściągnąć apkę i odpalić jeśli brak sterowników od razu będzie komunikat.
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Którą polecasz?
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Co znaczy którą? Ta którą poleca producent :D GoFPV sprawdź
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Ok, na Banggood jest link to apki sprawdzającej zgodność danego telefonu z tym systemem.

Mam pytanie z innej beczki - widziałem sporo filmików na yt, gdzie ludzie dokładają tanie nogi (np od Symy) i różne proste gimbale pod kamerki sportowe. Efektem jest o wiele bardziej płynne video niż to z wbudowanej kamery H501s. Ktoś napisał jednak, że przy takim obciążeniu PDB się mocno nagrzewa i że on zaprzestał takiego latania by nie uszkodzić copterka.

Co to jest to PDB i co gość miał na myśli? Na ile realne jest ryzyko uszkodzenia i jak może być ono poważnie?
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
ODPOWIEDZ