Hubsan H501S u świerzaka

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

No i chyba tak zostawie.Szkoda by było zjarac aparaturę.
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Dokładnie, PRO aparatura kosztuje ok 130 USD to polowa zestawu RTF, tym bardziej użytkowanie akumulatorków w dedykowanym pojemniku zupełnie nie przeszkadza i nie komplikuje latanie.
model 501s już jakiś czas produkowany i Chińczycy wprowadzają zmiany jak oni mają sens ( tak jak filtr na kamerze w pierwszych modelach go nie było i byla "galareta" w nagraniach), jak by z LIPO miało to sens wprowadzili by to sprzedawali by dedykowane LiPole, czerpiąc zyski, jak tego nie wprowadzi to znaczy, że są na to powody.
Sama PRO aparatura produkowana jeszcze wcześniej bo to aparatura z ich samolotu.
Obrazek
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Tylko wracając do aku mam eneloopy i tam jest 1.2v co daje 9.6v
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

naładowany akumulator daje miedzy 1,3-1,4V ( w zależności od typu) a pisze na nich oczywiście 1,2V. Po włożeniu akumulatorków aparatura pokazuje ok 10,5v co calkowicie wystarczy. Mam 4 baterii w Hubsanie co daje ok 80 min lotu, aparatura nie rozładowuje się ( akumulatorki 2500 mAh). Jak stawie lądować baterie hubsana to w aparaturę wstawiam zapasowe a te z aparatury ląduje w dwóch ładowarkach
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Szukam jeszcze info odnośnie minimalnej wartości napięcia w nadajniku TX.Nigdzie nie mogę znaleźć(instrukcja,gogle)Dziś latałem do 9.4v i jest bez alarmu.Jaki jest graniczny próg napięcia by bezpiecznie zdążyć lądować bez utraty zasięgu gdy padną baterie (aku) >?
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Witajcie,

właśnie rozpakowałem H501s, który przyszedł zakupiony 03.10 na Gearbest. Wyszło 696 zł, udało się bez żadnych dodatkowych opłat :)

Mam kilka pytań do użytkowników tego copterka: jak rozpoznać, czy jest to wersja H501s czy H501ss, i czym się te wersje tak realnie różnią ? Czy te słynne "circle", o których się ludzie rozpisują, będą już w standardzie ? Dostałem copterek w czarnym pudełku i z baterią lipo w apce (zamiast tradycyjnych 4x AA). Wersja z apką standard.

Modyfikacja anten nadajnika - kupiłem zestaw zewnętrznych anten na ali, ale coraz więcej czytam opinii (min. na tej grupie: https://www.facebook.com/groups/1655445394706994/), że ta modyfikacja nie ma specjalnie sensu i że efekt nie jest wart zmian. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii ?
Kupione anteny to: https://pl.aliexpress.com/item/5-8Ghz-1 ... 0.0.BVpzkr

I ostatnia prośba - to mój pierwszy copterek GPS. Do tej pory latałem symą, H37 i nagminnie H8 i helikopterami różnej maści (raczej na poziomie zabawek, niż poważnych modeli rc). Gdzie znajdę jakiś poradnik dla żółtodzioba w lataniu copterkiem tego typu ?

Z góry dzięki.
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: skazi »

woyd pisze:jak rozpoznać, czy jest to wersja H501s czy H501ss, i czym się te wersje tak realnie różnią ?
O youtube słyszał? Wpisać tam w wyszukiwarce te dwa modele potrafi? Jeśli tak, to na to pytanie będziesz miał odpowiedź w kilka minut.
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Zmontowany film z 3 pierwszych lotów bez stabilizacji programowej(fabryczna kamerka) Wysokość 50-200m sami oceńcie.Chyba podwieszę Ekena h9 z własnym mocowaniem antywibracyjnym + żelowe kołeczki (wibroizolatory) własnej inicjatywy :mrgreen: (waga łącznie z mocowaniem 85gr) myślę że tyle mu nie zaszkodzi.
Tak to wygląda:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/e2974ad360ddc07f
https://www.youtube.com/watch?v=Ccmu-K8 ... e=youtu.be
Dronik lata wyśmienicie ;-) wideo na b.dobrym poziomie z oryginalnej kamerki.Troszkę straciło na jakości po obróbce(mpeg 4) i na youtube.

PS:woyd
Jak latałeś symą to Hubsan to pikuś :-)
Podejrzewam masz wersję podstawową.Wersja pro ma nadajnik 3.7cala
https://image4.geekbuying.com/ggo_pic/2 ... 92622-.jpg
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

kruger pisze:.

PS:woyd
Jak latałeś symą to Hubsan to pikuś :-)
Podejrzewam masz wersję podstawową.
Dzięki ;-)
Tak, mam wersję ze standardowym kontrolerem.

Mam praktyczne pytanie: w oryginalnej instrukcji piszą, że bindowanie drona z aparaturą, jak i kalibracja apki wykonano fabrycznie i nie trzeba ich wykonywać przed startem. Czytałem i widziałem na yt, że ludzie je (głównie bindowanie z copterkiem) mimo wszystko za każdym razem robią. Jak to wygląda praktyce? Czy tylko kalibracja gps i w górę?
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

woyd pisze:
kruger pisze:.

PS:woyd
Jak latałeś symą to Hubsan to pikuś :-)
Podejrzewam masz wersję podstawową.
Dzięki ;-)
Tak, mam wersję ze standardowym kontrolerem.

Mam praktyczne pytanie: w oryginalnej instrukcji piszą, że bindowanie drona z aparaturą, jak i kalibracja apki wykonano fabrycznie i nie trzeba ich wykonywać przed startem. Czytałem i widziałem na yt, że ludzie je (głównie bindowanie z copterkiem) mimo wszystko za każdym razem robią. Jak to wygląda praktyce? Czy tylko kalibracja gps i w górę?
Ja przed pierwszym lotem wykonałem bindowanie,całą kalibracje.Teraz tylko odpalam i wykonuję kalibracje kompasu 1i2.
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

Chyba podwieszę Ekena h9 z własnym mocowaniem antywibracyjnym
Kamera z Hubsana ma własną elektroniczną stabilizację obrazu nagrywa w FHD/30 klatek, film z Ekena wcale nie będzie stabilniejszy bo Ekene nie ma w ogóle żadnej stabilizacji. Będzie nie co lepszy jakościowo bo ma 60 klatek w FHD. Sprawdź czy masz zamontowany filtr na kamerze w Hubsan, bo w wcześniejszych wersjach jego nie było, i byla "galareta". Co do kalibracji to przed każdym lotem robi się tylko kalibracje kompasu, można to wyłączyć programowo ale nie polecam.
Bindowanie odbywa się samoczynnie.
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Dlatego nie wiem czy jest sens wieszać cokolwiek bo obraz jest zaskakująco dobry.Komercyjnie nie montuje filmów tylkodla siebie.Szkoda chyba przegrzewać kopterka dodatkowym balastem.Jedynie zostawię podwozie"nóżki" bo ważą zaledwie 8gram razem.(patyczki (rurki)z balonów jakby ktoś chciał wykorzystać)
Dostałem osobno "szkiełko" filtr,ale gdy go nakleiłem pojawia się tzw"szum" tak jakby było za mało światła.Latam bez.
Może w bardzo słoneczne dni warto go założyć.

Ciekawi mnie wytrzymałość silniczków? ma ktoś jakieś doświadczenie> ? mój angol strasznie kulawy i dużo nie poczytam a wujek tłumacz google strasznie lipnie tłumaczy.
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

kruger pisze:Szkoda chyba przegrzewać kopterka dodatkowym balastem.Jedynie zostawię podwozie"nóżki" bo ważą zaledwie 8gram razem.(patyczki (rurki)z balonów jakby ktoś chciał wykorzystać)
Na yt jest sporo filmów z kamerką Firefly Q6, która waży tylko ok 40g, podczas gdy Eken itp co najmniej 65g.

https://youtu.be/qANP9Kfwm5I

Mam pytanie laika - na czym polega mocowanie smigieł? Na filmikach widzę, że ludzie je po prostu wkrecają, ale instrukcje mówią jeszcze coś o zablokowaniu, czego nie łapie...
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

W zestawie powinien być kluczyk,blokujesz silniczek i dociagasz z czuciem śmigło tak aby poczuć lekki opór to wszystko.
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Nie trzeba mocno zaciskać bo śmigła pękają. Tak jak to śmigła samozaciskowe oni dokręcają się samoczynnie. Klucz jest potrzebny do odkręcania śmigieł a nie dokręcania.
Kod:
Na yt jest sporo filmów z kamerką Firefly Q6,
Tak Q6 jest o wiele lepszym rozwiązaniem bo ma stabilizację. Eken stabilizacji nie ma i na 25g więcej waży.

Do amatorskich nagrań uważam kamera hubsana wystarczy, doczepiając mocowania i dodatkowe kamery skracamy czas lotu i obciążenie silników.
Oczywiście każdy sobie swoje preferencje, ale dla mnie jedną z największych zalet 501s jest czas lotu. 20 min na baterii nagrzewając filmy w FHD/30 to całkiem niezły wynik jak na tą cenę.
ODPOWIEDZ