Hubsan H501S u świerzaka

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jakrys
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 18:59
Lokalizacja: Lubuskie,kujawskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: jakrys »

Latanie na monitorze na niskich wysokościach ryzykowne, ale nie niemożliwe. Obraz jest stosunkowo wyraźny. Latanie pomiędzy przeszkodami jeszcze przede mną. Przypominam, że mam transmiter profesjonalny dla tego modelu (podaję za sprzedawcą). Na wyższych wysokościach monitor bardzo pomocny, chociażby w zakresie orientacji przestrzennej. Kąt kamery niezmienny. Na filmach czasami widać zmianę kąta kamery ale jest to spowodowane nachyleniem drona np. podczas szybkiego ruchu do przodu.
spock66
Posty: 56
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 08:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: spock66 »

Można dokupić gimbal (a w zasadzie mocowanie) do Gopro. Ma to jakąś tam lepszą stabilizację niż ta wbudowana kamerka, no ale to dalej zabawka :)

http://www.banggood.com/Hubsan-H501S-RC ... mds=search

Moim zdaniem copter ma zapas mocy, poeksperymentuję w zimie nad dołożeniem większego Lipo.
jakrys
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 18:59
Lokalizacja: Lubuskie,kujawskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: jakrys »

spock66 - może udostępniłbyś nowy firmware od p. Liu?
garu47
Posty: 13
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 09:29
Lokalizacja: Torrevieja Spain

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: garu47 »

Cześć wszystkim.

To i ja się podzielę.
Kupiłem H501S w maju i wylatałem może około 25 pakietów. Tak więc od razu kalibracja transmitera i kompasu i heja. Od samego początku poczułem niezwykłą łatwość latania. Praktycznie można po starcie odłożyć nadajnik. Idealnie utrzymuje wysokość w jednym miejscu. W tej cenie nie ma sobie równych chociażby dzięki niezawodnemu GPS. Zawsze bałem się ucieczki drona po różnych przygodach z nawet dużo droższymi modelami lecz tu mam wrażenie, że one po prostu nie uciekają. Jak padły mi baterie w transmiterze to włączył się najwyraźniej failsafe bo dron wykonał piękny RTH.
Na pewno należy uważać z wyższymi prędkościami na niższych pułapach bo krecik gotowy. Zwłaszcza w trybie Alt. Bezpieczniej w GPS Hold.
Podobno należy uważać z przytrzymywaniem lewego drążka maksymalnie w dół bo potrafi wyłączyć silniki w trakcie lotu. Mi się to jeszcze nie przytrafiło. Na yt widziałem, że zakładają jakąś przesuwaną gumkę na drążek aby zapobiec maksymalnemu położeniu.

1. Tryb Follow me jak najbardziej działa lecz ustawia postać w kadrze jakby trochę z lewej. Nie wiem jak zachowuje się przy większych prędkościach niż rower bo nie próbowałem.
2. Headless mode jest i działa w miarę dokładnie. Ja osobiście nie używam bo to żadna dla mnie przyjemność ale tryb jest i to w miarę sprawny.
3. RTH - rewelacja. Jeszcze mnie nie zawiódł. Dużym plusem jest, że do lądowania podchodzi z pełnej wysokości, a nie tnie po drzewach. Zawsze ląduje około 1 m od miejsca startu. Ale widzę, że to standard.
4. Baterie różnie bez video około 18 minut. Z pełnym video 15. Oczywiście przy moim stylu latania czyli expert mode ale bez szaleństw. Bo należy także dodać, że w trybie expert dron jest także (przynajmniej dla mnie) bardzo zrównoważony.

Oczywiście nie obeszło się bez pewnych modyfikacji.

1. Zestaw zwiększający zasięg 2.4 i 5.8 (polecam przy pierwszym modelu nadajnika już na samym początku).
2. Osłona przeciwsłoneczna na ekran nadajnika (tę z BG trzeba trochę podrobić aby weszła)
3. Dokupione oryginalne osłony na śmigła (zrobił się duży :)

Co do softu to trzymam się oryginalnego z którym zakupiłem (V4.2.8, LCD V1.3.2, H501S V1.1.9, V1.1.9.). Czyli tego gdzie przed każdym lotem trzeba kalibrować kompas. Lata idealnie więc nie będę nic ruszał bo widziałem, że dłubią się w jakieś inne softy i cuda na kiju wychodzą. A nawet można nabawić się bricka transmittera.

To tyle. Jestem bardzo zadowolony i mniej zestresowany niż przy innych latadłach.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wtorek 14 lut 2017, 09:03 przez garu47, łącznie zmieniany 1 raz.
jakrys
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 18:59
Lokalizacja: Lubuskie,kujawskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: jakrys »

Witam.
Pomocy.
Help.
Litości.
501s po kilku dniach odpoczynku dronik zwariował. Po wykonaniu prawidłowo wszystkich czynności przygotowawczych do lotu czyli obydwóch kalibracji, dowiązania gps i nadajnika i drona, nie zaświecają się dwie tylne diody na zielono. Dron nie trzyma pozycji , myszkuje, nie działa funkcja "home" ani "follow me" mimo że na nadajniku widnieje dowiązanie gps i nadajnika i drona. Kompletna niemoc. Przeprowadziłem ponowną kalibrację nadajnika - nie pomogło. Proszę o jakiś pomysł. Do tej pory latał na fabrycznym firmware i było OK. Właściwie to tak sam z siebie zaczął wariować. Może jakaś podpowiedź choć wolałbym bez rad typu, że niby do kosza. :)
garu47
Posty: 13
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 09:29
Lokalizacja: Torrevieja Spain

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: garu47 »

Ja spróbowałbym zacząć od ponownego wgrania softu.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Adrián »

jakrys
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 18:59
Lokalizacja: Lubuskie,kujawskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: jakrys »

Dzięki za pomoc i podpowiedzi. Wgrywania nowego softu chciałbym na razie uniknąć, bo ostrzegają że jego wgrywanie nie jest wcale takie intuicyjne jakby się wydawało i nie wiem czy bym sobie poradził, a przecież latał dobrze i nawalił bez żadnej widocznej przyczyny. Zdiagnozowałem go jeszcze raz dokładniej i ci z kolegów którzy maja 501s może mi jeszcze coś podpowiedzą bo zaiste nie rozumiem tego urządzenia. Transmiter to FPV 1 określany jako professional. Można go zobaczyć na stronach sprzedawców tego modelu Hubsan. Oprócz innych przełączników posiada 4 podstawowe. Oznaczony jako A odpowiada za headless mode, kolejny to GPS, następny to home - wiadomo, i ostatni B czyli follow me. Po włączeniu transmitera i drona, wykonaniu wszystkich czynności przygotowawczych, dowiązaniu gps obydwu urządzeń po włączeniu przełącznika GPS transmiter nie przełącza się na ten tryb, ale wystarczy włączyć przełącznik A czyli headless mode i nagle przełącznik GPS odzyskuje swoją funkcję, transmiter się przestawia, dron zachowuje się tak jak powinien, wykonuje wszystkie pozostałe funkcje takie jak Home czy follow me, tyle że znajduje się w stanie headles mode. Po jego wyłączeniu z powrotem zanikają funkcje GPS. Może przez przypadek (np. jednoczesne wciśnięcie dwóch lub więcej przycisków jednocześnie) coś się przełączyło. Chińczycy lubują się w ukrywaniu funkcji wywoływanych poprzez włączanie urządzeń podczas wciskania różnych przełączników. Co koledzy mi radzą?, czy tylko ratunek w nowym sofcie i skąd go wziaść? Niby znalazłem strony z których można ściągnąć nowy wirmware np. 01.01.21 ale skąd pewność, że to pewne uaktualnienie i po wgraniu dron nie pójdzie do kosza. Bo tak w ogóle to całkiem przyzwoity wyrób i póki nie zwariował to potrafił zadziwić zaawansowanych "droniaży" zaletami.
Pzdr i proszę kolegów o jeszcze jakieś rady.
Awatar użytkownika
madmans1
Posty: 6
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 21:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: madmans1 »

Witam

Można poprosić Kolegę który dostał soft od Chińczyków o udostępnienie bo ten co mają na stronie jest starszy niż ten co pokazują na filmie jak wgrywać. A czy posiada ktoś informacje co wnosi nowy firmware (co zmienili, dołożyli, poprawili lub schrzanili)? Mam też papierową instrukcję po Polsku więc jak ktoś jest chętny to zrobię PDF`a i mogę udostępnić.
Na razie latam nisko i ostrożnie ale już z dwa śmigła połamać zdążyłem
jakrys
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 18:59
Lokalizacja: Lubuskie,kujawskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: jakrys »

Zrób, zrób kolego tego PDFa.
Awatar użytkownika
lampo70
Posty: 3
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 18:27
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: lampo70 »

Witam wszystkich użytkowników hubsan 501 s. Na wstępie życzę Wam wesołych Świat !.
Stałem się szczęśliwym użytkownikiem 501 s w wersji advanced i mam milion pytań do Was. Ale na razie podstawowe :
Jakiej pojemności i jakiej klasy karty micro sd używacie do tego coptera ?. W instrukcji nie doczytałem się tego.
Czy do nadajnika można dokupić baterię li po zamiast baterii paluszków w koszyku (fabrycznie 8 paluszkow AA), koszyk na baterie ma wtyk czerwony podłużny jest to nowy typ nadajnika do 501 s, wygląda jak od coptera hubsan X 4 PRO.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Adrián »

lampo70 pisze:Czy do nadajnika można dokupić baterię li po zamiast baterii paluszków w koszyku (fabrycznie 8 paluszkow AA)
Jeśli tylko napięcie będzie się zgadzało, to możesz tam wsadzić co tylko zechcesz. Co się zmieści, jeśli ma być w miejscu do tego przeznaczonym.
jakrys
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 18:59
Lokalizacja: Lubuskie,kujawskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: jakrys »

Awatar użytkownika
lampo70
Posty: 3
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 18:27
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: lampo70 »

Dzięki "jakrys" o taka baterię chodziło, jest sklep i filmik poglądowy pełny wypas.
Awatar użytkownika
madmans1
Posty: 6
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 21:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: madmans1 »

Trochę czasu w święta było więc mogłem instrukcję zeskanować ;-). Kto chce niech pisze to się podzielę. I przypominam się Koledze który ma nowy soft aby się podzielił.
Na razie latam nisko i ostrożnie ale już z dwa śmigła połamać zdążyłem
ODPOWIEDZ