Hubsan H501S u świerzaka

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Michaleek87
Posty: 4
Rejestracja: środa 17 sty 2018, 14:37
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Michaleek87 »

witajcie
Mam prośbę czy ktoś ma może przetłumaczoną instrukcję do hubsan 501s ale z tym większym kontrolerem
Chciałby go dobrze skalibrować czyli tryb Home fallow me
dron lata fajnie ale chciałbym lepiej poznać jego możliwości i obsługę:)
a Jeszcze jedno on jak nagrywa to bez głosu tak? Nie ma wbudowanego mikrofonu?
Dzięki wielkie
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Irenty »

Michaleek87 pisze:witajcie
Mam prośbę czy ktoś ma może przetłumaczoną instrukcję do hubsan 501s ale z tym większym kontrolerem
Chciałby go dobrze skalibrować czyli tryb Home fallow me
dron lata fajnie ale chciałbym lepiej poznać jego możliwości i obsługę:)
a Jeszcze jedno on jak nagrywa to bez głosu tak? Nie ma wbudowanego mikrofonu?
Dzięki wielkie
Może to Ci pomoże https://drive.google.com/open?id=1w-v5V ... fUqpcARnKI . A jeżeli chodzi o to nagrywa bez głosu.
Tłumaczenie to jest takie moje :)
Michaleek87
Posty: 4
Rejestracja: środa 17 sty 2018, 14:37
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Michaleek87 »

Świetne to tłumaczenie :) a mam pytanie robiłeś może aktualizacje drona?
mógłbyś to jakoś opisać co i jak żebym mógł zrozumieć :P
Jeszcze raz wielkie dzięki
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Irenty »

ja mam takie oprogramowanie:
RC Nadajnika H906A 1.1.13
FC Dron H501A-FC V1.1.41
RX Dron H501S-RX-V2.1.29
i na razie lata dobrze więc nie ruszam. A pytanie mam też do innych jakie jest nowsze oprogramowanie i co nowego weszło?
A tu masz video o wgrywaniu co prawda po ang. ale można się połapać https://www.youtube.com/watch?v=wWTfFXs695c
Przed chwilą zmieniłem oprogramowanie RC Nadajnika na 1.1.16 i w/g https://www.youtube.com/watch?v=byiHLGQtsqE poszło wszystko OK
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Teraz masz najnowsze nic nowego nie wyszło na dzień dzisiejszy.
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
bogdanor
Posty: 30
Rejestracja: środa 25 kwie 2018, 06:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: bogdanor »

Witam ciepło, nazywam się bogdan , jestem z Gdańska. Ten hubsan(wersja Advanced) to póki co, mój drugi Quad (uczyłem się na Symie X5UW), przyszedł ok miesiąc temu z BangGood. Rozpakowany, skalibrowany..wrażenia w większości pozytywne, jak już tu było pisane, na wietrze (czapkę z głowy zrywało :-) )jest jak zakotwiczony,funkcja follow me, OK. Z tym że trochę "pływa" wydaję mi się że w jedną stronę.. na boki, zarówno z GPS jak i bez niego np. w domu..I co ciekawe przy silnym wietrze potrafi zawisnąć nieruchomo, a tak to lekko odchodzi.... Ogólnie jestem z niego zadowolony.Oprogramowanie takie jak u kolegi Irenty...Mam pytanie, czy ustawienia trymowania są zachowywane czy zerują się po wyłączeniu nadajnika ?
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Irenty »

hornet2 pisze:Jeżeli masz zamiar szeregowo ładować Imaxem 3szt. aku 2S to będą Ci potrzebne dwa przewody do ładowania . Jeden do podłączenia przewodów zasilania aku . Z tym że identycznie wygląda przewód do ładowania równoległego ( inaczej połączone są + i - ) . Drugi przewód potrzebny jest do podłączenia do balansera . Z jednej strony wtyk do balansera 6S . Z drugiej trzy gniazda 2S . Przy takim podłączeniu 3 szt. aku 2s. do ładowarki powinna widzieć te aku jako 6S . Podczas ładowania masz możliwość kontroli wszystkich ogniw naraz .

Te przedstawione przez Ciebie są do ładowania równoległego . Tak też można ładować aku .
wracam do tematu ładowarki. Kupiłem rozgałęźnik do ładowania (fotografia niżej)
Ale on jest tylko do ładowania równoległego. tzn balanser jak mam 3 ogniwa 2s to też wchodzi do ładowarki z rozgałęźnika 2s. To bez sensu, bo balansowane nie są każde ogniwa oddzielnie, tylko 3 naraz. I teraz pytanie jak przerobić aby balansowane były każde oddzielnie. Bo rozumiem że te grube kable "+" i "-" to mają być równoległe aby napięcie było 7,4V ale jak podłączyć te cienkie przewody od balanzera (aby widział 6s) tj. czerwony biały i czarny. Skoro balanser do 6s ma 7 wyjść a 3 pakiety 2s mają razem 9 wyjść?
Załączniki
1.jpg
1.jpg (4.54 KiB) Przejrzano 2391 razy
Syloooo
Posty: 37
Rejestracja: środa 13 gru 2017, 19:58

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Syloooo »

nie bez sensu, tylko te 3 ogniwa beda teraz traktowane jako jedno duze i beda napelniac sie jednoczesnie, i po rowno. Jedynie musisz uwazac jak masz wadliwa cele, ktora na problem z osiagnieciem 4.2v, wtedy te baterie laduj oddzielnie

Irenty pisze:Skoro balanser do 6s ma 7 wyjść a 3 pakiety 2s mają razem 9 wyjść?
tez 7, bo dwa przewody beda wtedy wspolne
Hubsan 501s, XY215 race, iFlight XL7 gps, T-rex 450 (k-bar), Devil 420 (Bavarian Demon 3SX), JR Forza 700, Futaba 14SG.
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Irenty »

Syloooo pisze:nie bez sensu, tylko te 3 ogniwa beda teraz traktowane jako jedno duze i beda napelniac sie jednoczesnie, i po rowno. Jedynie musisz uwazac jak masz wadliwa cele, ktora na problem z osiagnieciem 4.2v, wtedy te baterie laduj oddzielnie

Irenty pisze:Skoro balanser do 6s ma 7 wyjść a 3 pakiety 2s mają razem 9 wyjść?
tez 7, bo dwa przewody beda wtedy wspolne
to znaczy że mogę tak podłączyć jak niżej i wtedy każde będzie balansowane osobno:
b- biały przewód wspólny (połowa napięcia)
i wtedy mówimy o balansowaniu wszystkich cel osobno....
Załączniki
2.jpg
2.jpg (17.78 KiB) Przejrzano 2380 razy
Syloooo
Posty: 37
Rejestracja: środa 13 gru 2017, 19:58

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Syloooo »

tak tez mozna, ale wtedy musisz tez polaczyc glowne wyjscie(7.4v) w serie, zeby miec 22.2v(6s) na wyjsciu

naprawde nie ma sensu sie w to bawic :P jak sie zagapisz i zle polaczysz to popalisz przewody od balansera.

ja ladowalem rownoczesnie 6s i 2x3s tym sposobem i nie bylo problemow
Hubsan 501s, XY215 race, iFlight XL7 gps, T-rex 450 (k-bar), Devil 420 (Bavarian Demon 3SX), JR Forza 700, Futaba 14SG.
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Irenty »

Syloooo pisze:
ja ladowalem rownoczesnie 6s i 2x3s tym sposobem i nie bylo problemow
Tak ale wtedy nie mówimy o balansowaniu wszystkich cel. Ale dzięki za informacje.
Syloooo
Posty: 37
Rejestracja: środa 13 gru 2017, 19:58

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Syloooo »

ale one beda rownolegle... czyli napiecie kazdego ogniwa, chodzby bylo ich 20, bedzie identyczne i to jest istota takiego ladowania, jedyne ogarniczenie jakie napisalem wczesniej to wadliwa cela.
Hubsan 501s, XY215 race, iFlight XL7 gps, T-rex 450 (k-bar), Devil 420 (Bavarian Demon 3SX), JR Forza 700, Futaba 14SG.
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Irenty »

No i wyszło teraz mam rozgałęźnik z jednej strony do 3x 2s i balansowana każda cela a z drugiej po przełączeniu kabla balansera ( dobrze że są dwa wejścia balansera) ładowanie od 2s do 6s lub dawnym sposobem równoległe.
Załączniki
iMaxB6.jpg
iMaxB6.jpg (257.22 KiB) Przejrzano 2364 razy
viper26
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 12:14
Lokalizacja: Złota

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: viper26 »

Witam szanownych kolegów

Chciałbym sobie kupić Hubsana i przegladając chinskie strony natrafiłem na coś takiego

https://www.gearbest.com/couponsfromchi ... 57828.html

Opłaca sie brać za takie pieniądze ?, zachęcające jest to ze wysyłka z magazyny z Polski

Jeszcze jedno pytanie: jaka jest różnica miedzy wersją standard a advanced oprócz apki?

Pozdrawiam
bogdanor
Posty: 30
Rejestracja: środa 25 kwie 2018, 06:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: bogdanor »

Sam nie wiem, na Banggood masz za 940 zl,(minus 8 %, patrz kupon do wykorzystania na stronie) też z magazynu w europie, ale wersje Pro, z tym wypaśnym kontrolerem..(wiem , ludzie kombinują z tymi antenkami, ale efekty są różne) W dodatku jest to już wersja SS (dochodzi "point of interest" i różne ulepszenia..) quada, (sprawdzone-kupiłem z wysyłką z Chin, zapłaciłem 124 zl cła)) Pozdrawiam
ps. Fajny kadzik, im dłużej latam tym bardziej go lubię :-)
Wersje różnią się tylko i wyłącznie kontrolerami.

https://www.banggood.com/Hubsan-X4-H501 ... 04657.html
ODPOWIEDZ