Hubsan H501S u świerzaka

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
tomaszallprint
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 sie 2016, 18:33
Lokalizacja: Paris

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: tomaszallprint »

Przede wszystkim to poczytaj chwile czy na forum czy na google o jakimkolwiek ladowaniu pakietow i o ladowarkach i o pakietach, znajdziesz wszystko. Szybciej to bedzie ladowac lepsza ladowarka, o wiekszym pradzie :D ta ktora podales ma prad ladowania max 5A, wiec jesli twoj pakiet ma np 2200mahA x3 (bo tyle pakietow chcesz docelowo ladowac)= 6.6A co przekracza prad ladowania twojej ladowarki. Nie kombinuj z pakietami bo one nie kosztuja 2zl tylko delikatnie wiecej i jak przekombinujesz to pozniej wyjdzie ci ze jeden pakiet wystarcza na kilka lotow i beda pozniej pytania czemu tak sie dzieje ze spadla wydajnosc, ze na poczatku latalem np. 20min na jendym a teraz wystarcza mi na 10min
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Irenty »

tomaszallprint pisze:Przede wszystkim to poczytaj chwile czy na forum czy na google o jakimkolwiek ladowaniu pakietow i o ladowarkach i o pakietach, znajdziesz wszystko. Szybciej to bedzie ladowac lepsza ladowarka, o wiekszym pradzie :D ta ktora podales ma prad ladowania max 5A, wiec jesli twoj pakiet ma np 2200mahA x3 (bo tyle pakietow chcesz docelowo ladowac)= 6.6A co przekracza prad ladowania twojej ladowarki. Nie kombinuj z pakietami bo one nie kosztuja 2zl tylko delikatnie wiecej i jak przekombinujesz to pozniej wyjdzie ci ze jeden pakiet wystarcza na kilka lotow i beda pozniej pytania czemu tak sie dzieje ze spadla wydajnosc, ze na poczatku latalem np. 20min na jendym a teraz wystarcza mi na 10min
OK rozumiem dzięki za podpowiedź.
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

tomaszallprint pisze:No nie do konca dobrze myslisz, potrzebna ci jeszcze taka plytka http://allegro.pl/profi-rozgaleziacz-la ... 08357.html
oczywiscie z wtyczkami pasujacymi do twoich pakietow
Tak tylko informacyjnie - ta płytka jest sporo taniej do wzięcia u naszych skośnookich "frendów":

Gearbest 37zł: https://www.gearbest.com/rc-parts/pp_109471.html
albo Ali - ok. 27 zł: https://pl.aliexpress.com/item/New-2S-6 ... 71255.html

Samego Imax B6 z kodem "imaxb6" można kupić na Gearbest za ok 100 zł. https://www.gearbest.com/multi-rotor-pa ... 76503.html
Choć ten zestaw od kolegi Krugera wychodzi z tego wszystkiego chyba najtaniej, szczególnie, jeśli nie masz w domu starego zasilacza, którego mógłbyś do tego imaxa użyć.
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Irenty »

woyd pisze:Tak tylko informacyjnie - ta płytka jest sporo taniej do wzięcia u naszych skośnookich "frendów":
u nas też można tanio znaleźć:
https://abc-rc.pl/B6-Balance-Plate-XT60
Michaleek87
Posty: 4
Rejestracja: środa 17 sty 2018, 14:37
Lokalizacja: Mysłowice

Hubsan 501s pomoc dla nowicjusza

Post autor: Michaleek87 »

Hej
Na samym początku prośba do modernizatorów jeśli w złym miejscu piszę to przerzućcie mój temat we właściwe miejsce ;-)
Kupiłem pierwszego drona jak w temacie i mam pewne pytania do osób które się nim bawiły :)
1. czy jest szansa, go tak ustawić żeby latał w domu tak do nauki jak zła pogoda za oknem. Pytam bo cały czas pika ze nie ma GPS i nie da się go w ogóle uruchomić
2. Czy trzeba go jakoś ustawiać żeby do mnie wracał podczas lotu bo jak narazie gdy załączę to zamiast lecieć do mnie to się unosi do góry i stoi w miejscu?
3. co trzeba zrobić żeby podążał za mną ? Bo z moich obserwacji w ogóle nie reaguje na taką komendę

Z góry dziękuje za pomoc :-D
Syloooo
Posty: 37
Rejestracja: środa 13 gru 2017, 19:58

Re: Hubsan 501s pomoc dla nowicjusza

Post autor: Syloooo »

siemanko,

1. w opcjach radia powinienes znalezc cos w rodzaju 'fly without gps' i to aktywowac - to pozwoli na uzbrojenie silnikow bez locka gps, chociaz ja nie wiem czy on sie nadaje do latania po mieszkaniu ;p troche duzy, 7 calowe smigla... chyba ze masz duza chate :P (pamietaj ze na powietrzu musisz poczekac na nazbieranie conajmniej kilku satelit, bo odleci i nie wroci!)

2. opcja powrotu do domu wymaga lock-a gps (wyzbnaczenia dokladnej pozycji), wiec uzbrajasz silniki jak masz conajmniej 8 satelit, im wiecej tym lepiej, wtedy kontroler lotu zapamietuje ta lokacje i do niej wroci.
3. quad ma modul gps i radio ma gps, musisz miec gps lock-a na quadzie i na radiu, wtedy radio wysyla swoje polozenie do quada a on bedzie 'podazal' :P
Hubsan 501s, XY215 race, iFlight XL7 gps, T-rex 450 (k-bar), Devil 420 (Bavarian Demon 3SX), JR Forza 700, Futaba 14SG.
Michaleek87
Posty: 4
Rejestracja: środa 17 sty 2018, 14:37
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Michaleek87 »

dzięki bardzo w domu już próbowałem lata i to nawet fajnie :P
co co reszty jak będzie fajniejsza pogoda to sprawdzę jeszcze raz dziękuje
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Irenty »

Jakby ktoś zapomniał wyłączyć nagrywanie video i wyłączył zasilanie to jak wiadomo plik się uszkodzi na karcie SD, wtedy można skorzystać z pomocy na stronie http://www.czarnadziura.net/2015/06/10/ ... -plik-mp4/ . Programem Grau GbR. Sprawdziłem działa :).
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Panowie poratujcie lamera... Kupiłem imax b6, dostałem w zestawie taki komplet kabli:

Obrazek

Do niczego tu podpiąć końcówkę EC2 z lipo Hubsana. Rozglądam się za rozgałęźnikami (w Polsce), ale żadne dostępne na allegro nie mają gniazd EC2.
Potrzebuje jeszcze dodatkowych przejściówek tego typu ?

Obrazek

Znalazłem coś takiego, ale tym da się ładować tylko 1 lipo, a 42zł za ten gadżet to trochę skórka za wyprawkę...

Obrazek

Mam 2 lipo, jedna oryginał, druga HRB, te same parametry. Fajnie byłoby zainwestować w rozdzielacz i ładować 2 na raz.


Kolejne pytanie - znalazłem w domu stary zasilacz "wielowyjściowy" obsługujący max. 12V. Będzie ok, czy szukać czegoś z maksymalną mocą - 18V ?
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Verid »

Sprawdź tylko czy ta inwestycja ma sens bo może taniej kupić jedno żeńskie T-Deans, dwa te EC2 jakie potrzebujesz i polutować?
Lutownicę zakładam że umiesz trzymać?
woyd pisze:Będzie ok, czy szukać czegoś z maksymalną mocą - 18V ?
Volt to nie moc. Napięcie 12V będzie ok (ładowarka sama sobie podbije w razie potrzeby) pod warunkiem że amperaż będzie wystarczający a te "wielowyjściowe" które mi przeszły przez ręce miały zdecydowanie za mały.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Ok, ten ma 800mA. Nie znam się niestety na tym, więc będę wdzięczny za wskazówkę z czy to wystarczy. Używam 2x lipo 2700mAh 10C. Obrazek
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Verid »

Mnóstwo za mało chyba że chcesz te pakiety tygodniami ładować.
Pakiety masz 2700mAh więc przy ładowaniu typowym prądem 1C dobrze żebyś miał te 3A żeby nie żyłować zasilacza.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Ok, dzięki za info.
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Adrián »

Kup oryg z xbox 360 lub one i po sprawie na długi czas.
Trzeba tylko wyprowadzić przewód ze złączem do ładowarki, lub tak jak u mnie, zamontować gniazda tzw krokodylkow.

Resztę przejściówek sam zarób.
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Zamówiłem zasilacz na allegro - miała go w ofercie ta sama firma, u której kupiłem wtyki EC2 itp do polutowania przejściówek. Kolega Kruger poratował użytecznym linkiem ;-)

Dużo czytam o konsekwencjach złego ustawienia imaxa. Czy ktoś mógłby podesłać zdjęcie ustawień imaxa pod lipo dla H501S (2700mAh, 10c). Rozumiem, że fakt, iż będę ładował 2 lipo (inne firmy, ale identyczne parametry) przez płytkę, nie ma dla ustawień znaczenie?
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
ODPOWIEDZ