Hubsan H501S u świerzaka

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Poczekam na odpowiedz i jeśli nie zaoferują nowej sztuki tak zrobię.
Edit:
Niestety migają się.Piszą,że jest słup i duże pole magnetyczne zwalając że to moja wina.
Twardo przez paypal założyłem spór o wymianę towaru lub zwrot pieniędzy.
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Witajcie,

co to jest IMU i czy trzeba to kalibrować ? Na YT znalazłem filmik, że jest to najczęściej pomijana, a ważna kalibracja.


Edytuj posty!!

Dobra, pierwszy lot mam za sobą. Na razie bezpiecznie, do 20m wzwyż. Ale sprzęt jest rewelacyjny. Bez porównania do wszystkiego innego, czym do tej pory latałem. Frajda ogromna.

Obrazek
Obrazek

I mam kolejne lamerskie pytanie (wybaczcie :D ). Jak się orientujecie na ile lotu możecie sobie jeszcze pozwolić ? Włączacie stoper, i przy założeniu, że nagrywacie filmy, lądujecie po 15-16 minutach ? Czy lądujecie, gdy bateria spada do 1 kreski, czy gdy kreski znikną w ogóle ? Miałem dzisiaj dość dziwną sytuację - wylądowałem, bo nadajnik pokazywał 1 kreskę baterii w copterku. Ale gdy wylądowałem, wyłączyłem silniki i nagrywanie, bateria nagle urosła do 3 kresek.... To normalne ?
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

woyd pisze:Dobra, pierwszy lot mam za sobą. Na razie bezpiecznie, do 20m wzwyż. Ale sprzęt jest rewelacyjny. Bez porównania do wszystkiego innego, czym do tej pory latałem. Frajda ogromna.

Obrazek
Obrazek

I mam kolejne lamerskie pytanie (wybaczcie :D ). Jak się orientujecie na ile lotu możecie sobie jeszcze pozwolić ? Włączacie stoper, i przy założeniu, że nagrywacie filmy, lądujecie po 15-16 minutach ? Czy lądujecie, gdy bateria spada do 1 kreski, czy gdy kreski znikną w ogóle ? Miałem dzisiaj dość dziwną sytuację - wylądowałem, bo nadajnik pokazywał 1 kreskę baterii w copterku. Ale gdy wylądowałem, wyłączyłem silniki i nagrywanie, bateria nagle urosła do 3 kresek.... To normalne ?
Tak normalne.
Lecz dalszych lotów nie powinieneś wykonywać bo chwila po kolejnym starcie i bateria będzie rozładowywać się bardzo szybko.
Mi pokazywało np: 7.1v a po przerwie 7.6v
Czas ładować :-)
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
viper26
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 12:14
Lokalizacja: Złota

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: viper26 »

Czym się rożni wersja advance od standard oprócz wyswietlacza w apce? Myslalem ze zasiegiem ale w opisie podane są te same. Jaki jest realny zasieg wersji standard?
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Samą apką przede wszystkim:

wesja advanced:
Obrazek

standard
Obrazek

Nie wiem czy nie ma różnic w firmware dodatkowo, ale nie orientuje się, więc nie będę farmazonów pisał.
Advanced ma na dzień dobry mocniejsze anteny itp.
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Oprogramowanie też jest inne.Mało tego różne płyty mogą być.Po rozbiciu,szukaniu oprogramowania troszkę się więcej zorientowałem.
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Nie zginął nikomu z okolic Sopotu Hubsan H501S?

Pojawiło się ciekawe ogłoszenie na OLX. Patrząc po naklejkach od spodu wygląda na kupiony w kraju.

https://www.olx.pl/oferta/dron-h501s-x4 ... pzecr.html

Kruger - może dawca nerek dla Twojej naprawy?
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

Patrząc po naklejkach od spodu wygląda na kupiony w kraju. 
Kupowałem nie w Polsce, mam takie same
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

PS:Woyd. Już sprzedany dzwoniłem :-/

Koledzy kilka pytań.
Czekając na chinoli,kupiłem kompas.Założyłem,skalibrowałem itp.
Robiąc próbę odpaliłem bez śmigieł.Niby wszystko gra. Założyłem świeże lipo,śmigła i heja na plac.Cóż okazała się porażka.Niby kompas działa,łapie satelity itp,ale ściąga go bardzo na jedną stronę,może utrzymał się w poziomie 3 sec - mało tego wariacje przepustnicy! Ledwo go sprowadziłem z 3m a i to zarąbał w glebę.Żyje własnym życiem....silniki pracują ok.
Kompas już odpada,ale co powoduje samoistne odloty? plus zwiększanie samoistne gazu przepustnicą???
GPS raczej ok.....
nie wiem co dalej..??
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

A zajrzałas do oryginalnej instrukcji? Są tam kalibracje na okoliczność gdy dron dryftuje na którąś stronę i gdy "yaw", jak by tego nie przetłumaczyć. W polskiej instrukcji tego nie ma. Robiłeś po naprawie?

Tu skan z mojej instrukcji, którą dostałem z wersją standard z Gearbest. Fakt, że jeśli masz advanced, to moźe to inaczej przebiegać, ale generalnie piszą o nich jako o kalibracji drona (nie kontrolera) "po przejściach" właśnie.

Obrazek

Obrazek

O jednym z nich był ten filmik, który podlinkowałem kilka postów temu.
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Tak mam tą samą instrukcję i postępowałem właśnie według niej.
Lecz nic nie pomaga.
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

kruger pisze:Tak mam tą samą instrukcję i postępowałem właśnie według niej.
Lecz nic nie pomaga.
To ja ajm sorry, za cieńki w uszach jestem.
Jedyne, co mogę jeszcze zaproponować, to dołączenie do grupy o H501s na facebook, która skupia ok. 2 tyś użytkowników H501/H502 z całego świata i są na niej ludzie z Hubsana. Niestety - generalnie po angielsku. Ale mnóstwo luda pisze tam o problemach z H501s - jest duża szansa, że ktoś zna rozwiązanie Twojego problemu:

https://www.facebook.com/groups/1655445394706994/

Ewentualnie kontakt z support Hubsana. Ktoś na początku tego wątku pisał, że nawet sprawnie mu odpisywali.
Ps. Gdzie kupiłeś kompas do hubsana w tak krótkim czasie ?

Tak btw. - ciekawa porada mająca zapobiec problemom z uciekającymi h501s:

Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Dobra wiadomość.
Nie mając nic do stracenia,wgrałem a w zasadzie zduplikowałem najnowszy soft bo taki jest do mojej wersji s-s-h
zbindowałem nadajnik,skalibrowałem w każdej możliwej konfiguracji i próba.
Na mojej mordzie pojawił się uśmiech! Lata skubaniec. Nisko około 1m nad ziemią ze strachu przed "ucieczką"
Teraz wiem,że jakiekolwiek dziwne zachowanie na starcie wymaga szybkiego lądowania i ponownej kalibracji.
Zobaczymy ile "polata"
Ucieczka musiała być spowodowana uszkodzeniem kompasu podczas lotu i ten zbierając "fałszywe dane" odleciał"
Czekam na chinoli i odpowiedz co dalej z rekompensatą,rozszerzyłem spór na paypal.Czekamy.

PS:Woyd kompas był dostępny w sferis.pl co prawda dużo drożej,ale niecierpliwość była silniejsza :-)
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Tylko nie lataj przez 3 następne dni dolatują do Ziemi największe w tym roku słoneczne wylądowania.
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

DronNOOB pisze:Tylko nie lataj przez 3 następne dni dolatują do Ziemi największe w tym roku słoneczne wylądowania.
Luzik ostatnio po kolizji nawet sprawdzam programik Aurora
Wracając do 501 zamówiłem łożyska 3x7x3 coś po upadku 2 silniczki głośniej pracują.Będzie zabawa właśnie przez te dni.
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
ODPOWIEDZ