Quad S500 hardware

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Snafu
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 21 maja 2015, 16:17

Quad S500 hardware

Post autor: Snafu »

Witam.
Jestem na etapie kompletowania częśći do Quada 500 na ramie S500. Quad do FPV może kiedyś gimbal z gopro.
To co już posiadam to:

-Aparatura Turnigy 9XR z linkiem FRSKY DJT + V8FR II (chętnie zamieniłbym na 8DR II plus)
-ładowarkę Icharger 106b+
-Rama s500
-Kontroler APM 2.8 z GPS m8n
-power module do APM

potrzebuje do tego quada:
-regli 3-4s 30A myślałem nad dys 30A http://www.banggood.com/DYS-SN30A-Mini- ... 74635.html
-silników 3-4s tutaj niestety nie mam nic na oku
-śmigieł
-i co najważniejsze w jakie zasilanie iść. czy 3s czy 4s?

czekam na jakieś propozycje ze średniej półki cenowej.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Quad S500 hardware

Post autor: Adrián »

Musisz się zdeklarować, ile dla Ciebie znaczy średnia półka, bo dla każdego oznacza co innego.
Poszukaj sunnysky z goodluckbuy
Użyj ecalc, musisz wiedzieć jaki chcesz osiągnąć czas , jaki pakiet, waga całości, śmigła itd a na końcu dobierac regle, bo może 20A wystarczy.
Jak użyjesz ecalc, to będziesz wiedział co potrzebujesz.
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: Quad S500 hardware

Post autor: tofficzeq »

Ja do swojej ramy s500 wziąłem SunnySky V3508 700kv - wziąłem właśnie te bo chciałem mieć zapas mocy i możliwość spokojnego przejścia na większą ramę (również na hexe)

Możesz wziąć SunnySky np z seri 22xx albo 28xx

wszystko zależy od potrzeb i założenia Twojego projektu..

ecalc to pierwsze co powinieneś sprawdzić.. zobaczysz jakie silniki jak będą wypadać w kalkulacjach

co do zasilania to każdy tutaj powie Ci żebyś szedł w 4s, tym bardziej jeśli planujesz montaż gimbala i kamerki - ja wybrałem 4s

a co do śmigieł to ja wybrałem 12x3.8 ale nie wypowiem się czy to był dobry wybór bo moja maszyna nie jest jeszcze oblatana

EDIT:

co do regli... to DYS z Banggood bywają felerne... na 4szt DYS BL30A niestety jeden od razu był uszkodzony mechanicznie a drugi egzemplarz spalił się podczas testów na odwróconym ciągu.. dobrze, że nie w locie..

jak zauważyłem Banggood pousuwał niekorzystne komentarze... nawet mojego nie opublikowali chyba
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Quad S500 hardware

Post autor: kuczy »

tofficzeq pisze:a co do śmigieł to ja wybrałem 12x3.8 ale nie wypowiem się czy to był dobry wybór bo moja maszyna nie jest jeszcze oblatana
Cześć.
Ja też miałem zamontowane 12x3,8 ale ludzie z forum mi poradzili, aby zejść ze średnicy - wiem, że w e-calc wychodzą najlepiej, ale też na zagranicznych forach ludzie pisali, że 12" na tej ramie to dość silny wpływ wiatru. Dlatego zszedłem do 11 cali

ja mam 3S i silniki 2212 (wiem, na 4S szło by lepiej) ale przy śmigłach APC 11x4,5 i baterii 8000mAh czas lotu w "zawisie przy wietrznej pogodzie :D " - wyszedł mi 22 min 55 sek.
Teraz APC mi się troszkę poszarpały (skutek latania w pokoju i po krzakach w lesie) więc zamówiłem HQ-Props 11x4,5.

przy okazji - regle:
http://www.banggood.com/RCTIMER-20A-BLH ... 82504.html

nie miałem z nimi problemów, ładnie można się z nimi połączyć, skonfigurować, apdejtować poprzez arduino :)
przy okazji - jakbyś przypadkowo kupował silniki 2212:
http://www.banggood.com/DYS-BX2212-KV92 ... 36355.html

1: ok, są może nie najdroższe, ale na 3S mi się trochę grzeją - na 4S pewnie by się piekły
2: moje były słabo niewyważone - trzeba je wyważyć
3: śmigła APC 11x4,5 do nich nie pasują - ja musiałem je trochę rozwiercić, i potem niepewność czy na pewno wszystko jest centrycznie, czy może popsułem dobre śmigła....

są lepsze silniki. wykup sobie ecalca (kosztuje to kilka zł) - a masz o wiele więskzą bazę silników do sprawdzania niż w wersji darmowej.
Snafu
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 21 maja 2015, 16:17

Re: Quad S500 hardware

Post autor: Snafu »

regulator w okolicach 50zł a silnik tak 60-70 . w takich kwotach chciałbym się zmieścic
Ktoś się spotkał z takimi silnikami? http://www.banggood.com/EMAX-Cooling-Ne ... 04936.html
ecalc mam wykupione, już robiłem różne konfiguracje ale jak wiadomo najlepiej bazować na sprawdzonych rozwiązaniach
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Quad S500 hardware

Post autor: kuczy »

to przyszłościowo w ecalc sprawdź 4S i wybierz lepsze silniki niż moje - ale chyba będziesz musiał dopłacić do silników (gdzieś w tyle głowy mam plan, żeby moje zamienić na inne - i w sumie wydam więcej.....)

dla prób w ecalcu przyjmij śmigła 10x4,5 11x4,5 12x3,8 - śmigła sobie i tak dobierzesz w praktyce, ale dobrze wiedzieć czy żaden rozmiar z tych sensownych dla tej ramy nie przekroczy Tobie maksymalnego prądu silnika / regulatora ani temperatury napędu.ia

tak samo robiłem z bateriami - wybrałem kilka o różnych pojemnościach - zapisałem sobie ich wagę podaną na stronie sprzedawcy i porównywałem. przy mojej S500 wychodziło, że dłużej polatam na 3S 8.000mAh niż na 3S 10.000 mAh - bo waga już sprawiała, że czas lotu i tak się skracał. Wybrałem tą, która wyszła mi najlepiej.
Pod tym względem wiele ludzi o tym zapomina, ładują dwa pakiety i zdziwienie, że quad nie lata 2x dłużej :D :D

tak naprawdę, to silnik to podstawa wg mnie. warto odłożyć na niego więcej i kupić lepszy.

poniżej np zmieniłem swoje silniki na SunnySky A2814-900KV (co prawda dla śmigieł 12") ale to właśnie te "lepsze" silniki na które pożałowałem:

Obrazek
Snafu
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 21 maja 2015, 16:17

Re: Quad S500 hardware

Post autor: Snafu »

ogólnie szukać czegoś z niskim KV?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Quad S500 hardware

Post autor: maxiiii »

Czas zawisu 34 minuty?
Prąd zawisu na wszystkie silniki 12 A?
Czy w rzeczywistości też masz takie parametry?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Quad S500 hardware

Post autor: kuczy »

większe śmigło: niższe KV
małe śmigło: większe KV

dla quadów 250 którymi się ludzie ścigają KV ma wartość np 2500
dla naszych S500 to z tego co patrzyłem - w granicach 800 - 1000
dla wielkich maszyn po 8 silników - np 600 i mniej.

mniejsze śmigła - szybszy quad, ale więcej musi się "nakręcić" i polata krócej
większe śmigła - wolniejszy quad, ale troszkę dłuższy lot (przy tych samych "bebechach")

jak dobierzesz za małe KV silnik może nie uciągnąć maszyny i nie wystartujesz
jak kupisz silnik z bardzo dużym KV i założysz wielkie śmigło, to silnik nie będzie w stanie go tak szybko obracać jak małe śmigiełko.
te wartosci wyżej to tak "pi razy oko" - najlepiej poszukaj w wyszukiwarce albo na Youtube quadów zrobionych na S500 - właściwie normą jest, że pod każdym filmem czy w opisie na forum każdy podaje dokłądnie wszystko co najważniejsze.
zapisz kilka konfiguracji sprawdź ceny, porównaj wyniki w e-calc i sam już będziesz wiedział co lepsze.

--------------------------------
maxiiii - te obliczenia nie są dla moich silników - to są silniki jakie chciałbym kupić.
(setup wydaje się obiecujący, ponad 2kg uciągu, temperatura w normie, długi czas - może kiedyś się skuszę na wymianę silników- pewnie jak uzbieram kasę na gimbala i się okaże, że moja konfiguracja to za mało)
kupiłem gorsze 2212 920 KV i uzyskałem 22 min 55 sekund (bez gimbala, bez kamery, bez fpv, bez GPS) - właściwie sam "golas" bateria zop power 3S 8.000mAh. ile prądu mi pobierał to nie wiem - nie mam pomiaru prądu.
na starcie bateria naładowana na FULL, wylądowałem kiedy osiągnęła 10,5V - monitoring przez bluetooth i aplikację w telefonie wolałem nie schodzić niżej z napięciem, a alarm niskiego poziomu baterii i tak mi już piszczał :)
Ostatnio zmieniony wtorek 23 lut 2016, 19:34 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Quad S500 hardware

Post autor: maxiiii »

Znalazłem twój zrzut z tymi silnikami 2212 i tam masz napisane zawis 30 min. z tym pakietem 8000. to prawie 30 % rozrzutu co raczej obliczenia z tej aplikacji czynią ją nieprzydatną. Takie mam wrażenie bo jeszcze u nikogo na forum nie znalazłem prawidłowego obliczenia.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Quad S500 hardware

Post autor: Adrián »

To już wiadomo od dawien dawna. Ecalc, jest dobry dla sprawdzenia, czy wszystko ze sobą będzie "pasowało" . Na czasy zawisu, lotu lepiej patrzeć z przymrużeniem oka.

2216 to takie minimum. Na Twoim miejscu, celował bym w 3108 700kv, lub wspomniane 3508 700 i śmigła 11", ale to po za Twoim niskim budżetem.
Tylko jeszcze nie napisałeś, ile chcesz dźwigać i jaki czas lotu Cię interesuje.
To jest uzależnione, w które silniki celować.

Ale jak nie możesz sobie pozwolić na droższe, większe silniki i nie masz nadzwyczajnych wymagań, to pewnie 2216 800kv Ci wystarczą.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Quad S500 hardware

Post autor: kuczy »

tylko ten zrzut był dla śmigieł 12x3,8 a ja test przeprowadzałem dla 11x4,5 - bo wiele ludzi mi odradzało takie wielkie śmigła. może jakbym kupił porządne APC 12 zamiast taniochy gemfan 12 i się uparł na testowanie byłoby dłużej. wg mnie i tak ecalc jest dobry do sprawdzenia na co "mniej więcej" można liczyć a nie trzymać się każdej sekundy.

na moją obronę - na moim wątku zestawiłem wyniki ecalca w tabeli:
Obrazek

dla mojej baterii 3S na śmigłach 11x4,5 (aa błąd - 4,7) ecalc wyliczył 24 min w zawisie. - 22:50 przy wietrze jest zbliżoną wartoscią.
Ale żeby nie było, że wprowadzam nowego kolegę w błąd - nie patrzymy bezkrytycznie na wyniki ;)
ps tu też jest błąd, bo wziałem skok 3,2 a nia 3,8 i 4,7 a nie 4,5- mały błąd i obliczenia o k. d... rozbić :D
Snafu
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 21 maja 2015, 16:17

Re: Quad S500 hardware

Post autor: Snafu »

chyba będę zmuszony wybrac wersje budżetowa 2216. i na początek odpuścić gimbal tylko zrobić zwykle fpv
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Quad S500 hardware

Post autor: kuczy »

odbiegamy od tematu - i to przeze mnie - przepraszam.
koledzy mają rację.

wniosek jeden - celuj w dobre silniki bo tego tak łatwo (tanio) nie zamienisz na inne. Jakbym wiedział to teraz to bym też brał droższe :) - czytaj czytaj oglądaj podglądaj - to nic nie kosztuje (oprócz cierpliwości) a może ciebie uchronić przed kosztami liczonymi w złotówkach :)
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Quad S500 hardware

Post autor: Z.W15 »

kuczy pisze:większe śmigło: niższe KV
małe śmigło: większe KV
kupiłem gorsze 2212 920 KV i uzyskałem 22 min 55 sekund (bez gimbala, bez kamery, bez fpv, bez GPS) - właściwie sam "golas" bateria zop power 3S 8.000mAh. ile prądu mi pobierał to nie wiem - nie mam pomiaru prądu.
na starcie bateria naładowana na FULL, wylądowałem kiedy osiągnęła 10,5V - monitoring przez bluetooth i aplikację w telefonie wolałem nie schodzić niżej z napięciem, a alarm niskiego poziomu baterii i tak mi już piszczał :)
jezeli dobrze licze to przy 8000 mah w 23min.to da 31 A na 4 silniki srednio 7,5 A na silniku
ODPOWIEDZ