Zakupy w banggood pomoc.

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
dawcior-al
Posty: 49
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 22:07
Lokalizacja: Nasielsk

Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: dawcior-al »

Witam, przepraszam, jeżeli zły dział, ale nie wiedziałem gdzie go umieścić. To moje pierwsze zamówinie na banggood.
Zamówiłem kamerkę mobius z http://eu.banggood.com/Wholesale-Wareho ... 66178.html z wysyłką do polski Uk Standard International Shipping z około 1$. Wysłano: Shipped Date:2015-03-02 16:21:04
Nie otrzymałem numeru śledzenia, po kontakcie na live chat dowiedziałem się, że przesyłka jest nierejestrowana, według FAQ powyżej 25$ powinien być tracking (http://www.banggood.com/Shipping-FAQ_hl86#325). Zacząłem się martwić, ponieważ u nas przesyłki nierejestrowane praktycznie nie dochodzą :-)
Po kontakcie z banggood i napisaniu, że powiniennem otrzymać tracking przestają odpowiadać.

Co mam zrobić? Płaciłem przez PayPal.

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
DJI Phantom 2 +H3-3D GoPro 3 Black, Syma X8C + Mobius, Syma X5SC+808#16 V3
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: Głuś »

Miałem podobnie z tego magazynu UK zamawiałem za ponad 60$ i też nierejestrowane wysłali, a co najlepsze paczka ponad pół metra przyszła jako "list zwykły" - listonosz awizo przyniósł że za duży gabaryt i musiałem dymać na pocztę, babka w okienku dała paczkę zero podpisu itp. :-D

Nic nie panikuj, wcale tak często nie giną, jak nie dojdzie przez 2 tygodnie wal spór na paypal i już. Z UK idzie przeważnie tydzień, czasem nieco dłużej. Także pewnie po weekendzie dostaniesz swojego mobiusa.

A tak na marginesie, mobiusy lepiej brać od sprawdzonego chińczyka z ebaja o nicku eletopiline365 (jak przekręciłem coś to przepraszam). BG to dobry sklep jeśli chodzi o ceny i szybkość przesyłek, ale z reklamacjami już tak wesoło nie jest.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: Piotrowy »

Głuś pisze: babka w okienku dała paczkę zero podpisu itp. :-D
Ale sprawdziła tożsamość :-P. Tych paczek nie wrzucają do skrzynek. Albo listonosz musi cię znać, albo dowodzik proszę :-D
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: credens »

Nie masz się czym martwić, kazda nierejestrowana paczka dochodzila do mnie bez problemu.

Z reklamacjami również nie ma problemu. Spalilem KK2.1EVO odwrotnym zasilaniem, napisałem reklamacje, wyspalem filmik i przyslali mi nowe. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: Głuś »

Nie, nie chciała dowodu, ani żadnego dokumentu, zabrała awizo, dała paczkę - dziękuję do widzenia :-) I to na głównej poczcie gdzie bywam bardzo rzadko i na pewno nie znają mnie z widzenia bo przewija tam się dziennie setki, jak nie tysiące klientów.

Zresztą to samo mam z tymi paczkami za 1,33$ z HK EU, czasem zamawiam 2 lub 3 takie paczki na raz bo więcej wchodzi w dwie po 1,33$ niż w jedną za 3$ z centami. Pomijając fakt że 90% tych paczek to papier... Kiedyś mi 4 te pudełka z HK na raz przyszły to tak samo: awizo i na poczcie zabrali awizo dali paczki.

Pewnie co UP to inny obyczaj ;)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: credens »

Dlatego nie biorę teraz z magazynu UE - paczki dochodzily dluzej niż z chin i bez trackingu. Tylko magazyn w Kantonie.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: Adasko »

credens pisze:Spalilem KK2.1EVO odwrotnym zasilaniem, napisałem reklamacje, wyspalem filmik i przyslali mi nowe.
znaczy naciagacz i oszust
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: Piotrowy »

Adasko pisze:znaczy naciagacz i oszust
Niestety :-/
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: credens »

Sory, takie czasy. Jak ktos jest ciota i sobie nie radzi to jego problem. Mnie życie nauczylo, ze nie opłaca się być uczciwym w pewnych sytuacjach. Skoro mnie kroją na każdym kroku (i mowa tu o naszych państwowych instytucjach) to czemu mam być inny?









Poza tym napisałem, ze faktycznie moze być moja wina, a oni odpisali, ze jako jestem stalym klienta i wydalem u nich pare tys to mogą przystać mi na rękę i wyslac nowe w ramach reklamacji.







Mam pytanie do wszystkich uczciwych - czy jezeli zamówicie paczke o wartosci powyżej "bezvatowej" i jakimś cudem paczka przejdzie UC, biegniecie jako ci ostatni uczciwi o tym poinformować celników i uiścić należny VAT?
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: Głuś »

Ocho, idę po piwo i popcorn. Zaraz się zacznie o uczciwych i VAT'ach :-D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: credens »

Szykuje się ciekawa dyskusja. Juz grzeje palce.
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: mzyla »

Chińczyk zdecydował wysłać nowy. Jak zabronić Chińczykowi zrabatowac klienta? Jak nie ustawą? Trzeba wprowadzić nowe prawo.

Jak mi w hubsanie z banggoda pod słońce swirowal wyświetlacz LCD (nagrywał na zielono) chiński serwis po obejrzeniu pliku wysłał nowa aparaturę. A ja chciałem tylko video tx. I co, mam się czuć winny?
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: darek_op »

credens pisze:Szykuje się ciekawa dyskusja. Juz grzeje palce.
Człowieku naładuj pakiety i idz sobie jutro polatać to Ci ciśnienie spadnie. To jak zauważyłeś jest forum modelarskie, a nie miejsce na awantury dla pieniaczy którzy muszą sie z każdym i na każdym kroku pokłócic. :evil:
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: Baqsthc »

darek_op, piwo dla Ciebie.
Awatar użytkownika
dawcior-al
Posty: 49
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 22:07
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: dawcior-al »

Dziękuję za pomoc. Będę czekać na awizo w skrzynce :)

EDIT
Głuś pisze:Miałem podobnie z tego magazynu UK zamawiałem za ponad 60$ i też nierejestrowane wysłali, a co najlepsze paczka ponad pół metra przyszła jako "list zwykły" - listonosz awizo przyniósł że za duży gabaryt i musiałem dymać na pocztę, babka w okienku dała paczkę zero podpisu itp. :-D

Nic nie panikuj, wcale tak często nie giną, jak nie dojdzie przez 2 tygodnie wal spór na paypal i już. Z UK idzie przeważnie tydzień, czasem nieco dłużej. Także pewnie po weekendzie dostaniesz swojego mobiusa.

A tak na marginesie, mobiusy lepiej brać od sprawdzonego chińczyka z ebaja o nicku eletopiline365 (jak przekręciłem coś to przepraszam). BG to dobry sklep jeśli chodzi o ceny i szybkość przesyłek, ale z reklamacjami już tak wesoło nie jest.
Paczki do dzisiaj nie otrzymałem :-(
Zapewniano mnie, że szybko dojdzie.
DJI Phantom 2 +H3-3D GoPro 3 Black, Syma X8C + Mobius, Syma X5SC+808#16 V3
ODPOWIEDZ